یکشنبه، ۸ آذر ۱۳۹۴
نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات افزودن به آدرس های برگزیده افزودن به آدرس های برگزیده
  ISSN 1735-7330

شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران شاسا

صفحه نخست

آرشیو

پیوندها

تماس با شاسا


 ورود به سایت 


 ... 
عکاشه: کار تهران با یک زلزله تمام است!
عکاشه: کار تهران با یک زلزله تمام است!
حداکثر تا ۱۵ سال دیگر یک زلزله مهیب در تهران رخ می‌دهد. ما با اتکا به ماورا، از خودمان سلب مسئولیت می‌کنیم. ۹۰ درصد کشور روی گسل است. من می‌توانم اثبات کنم که اگر آن زلزله ۴ ریشتری جوادآباد در یک روستا رخ می‌داد، می‌توانست حتی کشنده باشد.
نکاتی که درباره زلزله ورامین باید بدانیم
نکاتی که درباره زلزله ورامین باید بدانیم
دکتر مهدی زارع عضو هیأت‌علمی پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله
دفاع معاون نیکزاد از مسکن مهر
دفاع معاون نیکزاد از مسکن مهر
معاون سابق مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مسکن مهر نگاه جامع به تأمین مسکن با کیفیت و امن با محوریت گروه های کم درآمد است گفت: ساخت مسکن مهر اشتباه نبود، اما ایرادی که به نیکزاد وارد است این است که به توصیه صاحب نظران و مجریان با تجربه برای شروع نکردن پروژه‌های جدید توجه نکرد..

 اخبار معماری و ساختمان 
برگزاری کارگاه آموزشی سازه های فضاکار
برگزاری کارگاه آموزشی سازه های فضاکار
انتشار کتاب سیستمهای ساختمانی دکتر گلابچی
انتشار کتاب سیستمهای ساختمانی دکتر گلابچی
 معرفی برندگان مسابقه طراحی معماری شفاف


 میراث معماری و ساختمان 
بلایی که بر سر نماد تهران آوردند ...
بلایی که بر سر نماد تهران آوردند ...
 زنگ خطر برای تخت جمشید
 تحقیق‌ دادسرای نظامی درباره‌ یک ساختمان
مزایده مرمت و بهره برداری بناهای تاریخی
مزایده مرمت و بهره برداری بناهای تاریخی
 ثبت ملی چند ایستگاه راه آهن کشور
 اخبار مسکن مهر 
 بنای مسکن اجتماعی با مصالح مردم
 سه راهکار رونق در بخش مسکن
 سود بنیاد مستضعفان در سال گذشته
 پرداخت اعتبار از محل یارانه مسکن به وزارت نیرو
 تعدیل شرایط مساکن مهر فاقد متقاضی
 واکنش مسکن مهری ها به افزایش قیمت

 
 اعطای وام ساخت مسکن مفیدتر از وام خرید
یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس معتقد است بسته‌های حمایتی دولت برای اعطای تسهیلات ساخت مسکن است بسیار مفیدتر از تسهیلات برای خرید است.
 فایل‌های فروش مسکن خاک می‌خورد
سیاست سرکوب تقاضا از سوی دولت در بخش مسکن در حالی ادامه دارد که برخی فایل‌های فروش مسکن حدود یکسال است که در بنگاه‌های املاک خاک می‌خورد.
 جزئیات فروش اقساطی مسکن
با گذشت حدود یکسال از ارائه بسته پیشنهادی انبوه سازان به دولت، با بخشی از این طرح که فروش اقساطی مسکن از سوی انبوه سازان به خریداران است، موافقت شد.
 بنای مسکن اجتماعی با مصالح مردم
وزیر راه و شهرسازی، مداخله مستقیم دولت در اجرای مسکن مهر را اشتباه می‌داند و به همین دلیل قصد تکرار این اشتباه را در مسکن اجتماعی ندارد.
 سه راهکار رونق در بخش مسکن
مشاور وزیر راه و شهرسازی سه راهکار رونق مسکن را تشکیل بانک توسعه‌ای، ارایه تسهیلات به انبوه‌سازان و اجرای قانون پیش‌فروش عنوان کرد.
 وام ۶۰ میلیونی مسکن ابلاغ نشد
با گذشت بیش از یک ماه از مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش وام ۳۵ میلیون تومانی مسکن به ۶۰ میلیون تومان، هنوز خبری از ابلاغ این وام به شعب بانک مسکن نیست.
تعدیل شرایط مساکن مهر فاقد متقاضی
تعدیل شرایط مساکن مهر فاقد متقاضی
قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر، با تاکید بر این‌که همه واحدهای مسکونی مهر تا پایان سال 95 به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: مساکن مهر فاقد متقاضی، تعدیل شرایط می‌شوند.
 ساخت آزادراه شمال ۵ سال دیگر
رئیس بنیاد مستضعفان از هزینه ۷۵۰۰ میلیارد تومانی ساخت آزادراه تهران – شمال خبر داد و گفت: ساخت آزادراه تهران – شمال تا پنج سال آینده به اتمام می‌رسد.
 اعطای مسکن به قربانیان شین‌آباد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از قرار گرفتن قربانیان حادثه شین‌آباد تحت پوشش بازنشستگی و همچنین اعطای وام بلاعوض به آنان خبر داد و توضیحاتی را نیز در مورد بودجه و برنامه‌های سازمان بهزیستی ارائه کرد.
 تصمیمات جدید مالیاتی درباره خانه‌های خالی
معاون سازمان مالیاتی کشور گفت: مالیات بر خانه‌های مسکونی خالی راهکاری برای جلوگیری از خالی نگاه‌داشتن منازل مسکونی و افزایش عرضه مسکن است.
 اخبار منتخب صنعت ساختمان
 واردات اجباری آهن چینی
رییس اتحادیه آهن‌فروشان گفت: درحالیکه تولیدات کارخانجات آهن روی دست‌ تولیدکنندگان داخلی مانده و قیمت آهن داخلی از وارداتی ارزان‌تر است، فروش اجباری و تهاتر آهن از کشورهایی همچون چین به ضرر تولید شده است، چون کارخانجات آهن در کشور نیمه فعال شده‌اند و با نصف ظرفیت کار می‌کنند.
 احتمال جهش یکباره حاشیه نشینی!
در حالی که حدود 30 درصد از جمعیت کشور در سکونتگاه‌های غیررسمی زندگی می‌کنند، وزیر راه و شهرسازی معتقد است با انجام مسکن مهر قطعا وضعیت سکونتگاه‌های غیررسمی نامطلوب‌تر خواهد شد.
 سود بنیاد مستضعفان در سال گذشته
رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به اینکه تعداد کل پرسنل بنیاد در گروه و واحد اصلی حدود 38 هزار نفر است یادآور شد: کل فروش ما در سال گذشته بالغ بر 24 هزار میلیارد تومان و سود حاصل از آن حدود 4000 میلیارد تومان بوده است و در مجموع 1.5 درصد تولید ناخالص داخلی از اقتصاد کشور سهم بنیاد مستضعفان است.
 زنگ خطر فرسودگی بنای دانشگاهها
زنگ خطر فرسودگی ساختمان ها و تاسیسات زیر بنایی دانشگاه های بزرگ و با سابقه کشور چندسالی است که به صدا درآمده و بر اساس آمارهای موجود حدود یک هزار ساختمان آموزش عالی نیازمند مقاوم سازی است.
 پرداخت اعتبار از محل یارانه مسکن به وزارت نیرو
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر گفت: تامین امکانات زیرساختی مشکل عمده در اجرای مسکن مهر است که در همین راستا نزدیک به 250 میلیارد تومان از محل یارانه مسکن به شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نیرو جهت تامین آب، برق و گار مورد نیاز واحدهای مسکن مهر پرداخت شده است.
 دوره هفتم مطالبات مهندسان را پیگیری کند
متاسفانه گام مؤثرى در اشتى دادن اکثریت اعضاء با خانه دوم برداشته نشده است و این معضل از نتایج انتخابات دوره هاى مختلف مشهود بوده و همچنان مقصر اصلى هیئت مدیره ها میباشند که موفق عمل ننموده اند.
 بازگشایی پرونده باغ‌ شهرهای‌ غیرمجاز
رئیس سازمان امور اراضی اعلام کرد: رسیدگی به پرونده‌های باغ شهرهایی که به صورت غیرمجاز احداث شده‌اند، در دستور کار قرار گرفته است.
 زمین‌خواری در دریاچه ارومیه
مدیر دفتر توسعه و برنامه‌ریزی ستاد احیای دریاچه ارومیه ضمن اشاره به زمین‌خواری در دریاچه ارومیه، از دست‌اندازی دامداران و کشاورزان منطقه به اراضی 100 هزار هکتاری این دریاچه خبر داد و افزود: برای سال آینده قرق اراضی غیرقابل احیای دریاچه ارومیه با همکاری سازمان حفاظت محیط زیست انجام خواهد شد.
 واکنش مسکن مهری ها به افزایش قیمت
افزایش چندباره قیمت مسکن مهر واکنش پیش خریداران این واحدها را در پی داشته و آنها می‌گویند که افزایش قیمت‌ها در توان پرداخت اغلب متقاضیان نیست.
 خاورمیانه چقدر در مسکن سرمایه‌گذاری کرد؟
سرمایه‌گذاری خاورمیانه‌ای‌ها در حوزه مسکن علیرغم کاهش جهانی قیمت نفت به بیشترین رقم در ۸ سال اخیر رسید.
 تمایل به ساخت واحدهای بالای 80 متر
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: در حالی که متقاضیان مسکن به دنبال واحدهای کوچک هستند، سازندگان مسکن به سمت ساخت واحدهای بالای 80 متر مربع می‌روند.
 افزایش قیمت اوراق تسهیلات مسکن
اوراق تسهیلات مسکن که مدتها در محدوده 67 تا 69 هزار تومان معامله می شد، از ابتدای هفته روند صعودی خود را آغاز کرد و به بالای 70 هزار تومان رسید.
 قیمت آپارتمان‌های نوساز تهران + جدول
در آبان ماه سال جاری قیمت آپارتمان‌های 80 متری نوساز شهر تهران بین هر متر مربع 3 میلیون تا 9 میلیون و 200 هزار تومان معامله شده است.
 مسکن خانوارهای معلول آماده واگذاری
قائم مقام توانمندسازی سازمان بهزیستی کشور از واگذاری 786 مسکن خانواده های دارای چند معلول تا پایان سال جاری خبر داد.
 مدارس تهران فرسوده هستند
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: ۳۰ درصد مدارس شهر تهران با ۱۰ هزار کلاس درس به دلیل فرسودگی قابل استفاده نیستند و نیاز به تخریب و نوسازی دارند.
 احداث ساختمانهای بی‌کیفیت در کشور
رئیس سابق انجمن بتن ایران گفت: بتن کاری باید به افراد متخصص واگذار شود و عدم نظارت بر این امر عمر ساختمانها را به 35 سال افزایش داده است.
 دفاع از عملکرد دوره ششم نظام مهندسی تهران
عضو هفتمین دوره هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با مثبت شمردن اتفاقات کمی و کیفی که در دوره ششم نظام مهندسی ساختمان تهران افتاد، گفت: در واقع اتفاقات دوره ششم آغازگر تحولات عظیمی در سازمان نظام مهندسی ساختمان این استان خواهد بود.
 تصفیه‌ فاضلاب نیازمند فناوری جدید
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب ایران: ۹۵ درصد از تجهیزات بخش آبرسانی و تصفیه خانه های آب ، ایرانی است اما تصفیه خانه های فاضلاب همچنان به توسعه دانش و استفاده از فناوری های پیشرفته نیاز دارد.
 آتش سوزی برج صد طبقه در آمریکا
آتش سوزی در یکی از مرتفع ترین برج های شهر شیکاگو مهار شد.
 قیمت آپارتمان‌ نوساز ۸۰ متری در تهران
در آبان ماه سال جاری قیمت آپارتمان‌های ۸۰ متری نوساز شهر تهران بین هر متر مربع ۳ میلیون تا ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شده است.
 تداوم مسکن مهر یعنی رونق صنعت کشور
وزیر راه دولت سید محمد خاتمی گفت: کابینه روحانی، کشش تحقق اهداف استراتژیک اقتصادی را ندارد و فقط غلو می‌کند.
 اختلاف قیمتی مسکن در مناطق تهران
 تغییرات تابستانی قیمت مسکن در پایتخت
مرکز آمار ایران نتایج تغییرات قیمت فروش و اجاره مسکن در شهر تهران را در تابستان سال‌جاری متشر کرد.
 ارزش خانه‌های لوکس خالی ایران
مشاور وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در سه، چهار سال آینده نمودار جهشی قیمت مسکن نداریم، ارزش خانه‌های لوکس خالی ایران را ۲۰ میلیارد دلار اعلام کرد.
 نحوه تاثیرگذاری وام 60 میلیونی بر مسکن
رییس انجمن صنفی انبوه‌سازان مسکن خوزستان گفت: تصمیم به پرداخت وام 60 میلیونی خرید مسکن یکی از اقدامات دولت در جهت خروج از رکود در حوزه مسکن است.
 ایمن سازی ساختمان با 5 میلیون تومان
مدیرکل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان تهران گفت: سازندگان می‌توانند با پرداخت 5 میلیون تومان که کمتر از یک درصد ساخت یک پروژه است برای کنترل کیفیت ساختمان هزینه کنند.
 اختصاص اعتبار به آزادراه تهران شمال
نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: طی بازدیدی که روزهای گذشته دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی از آزاد راه داشتند 1200 میلیارد تومان دیگر برای تکمیل آزاد راه اختصاص دادند.
 تلاش برای اجرای قانون پیش‌فروش ساختمان
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: قانون پیش فروش ساختمان قانونی فراقوه‌ای است و همه دستگاه‌ها باید برای اجرای هرچه بهتر آن تلاش کنند.
 آزاد‌راه تهران شمال توجه فعلی را نداشته
مدیر طرح آزادراه تهران – شمال با بیان این‌که کار در قطعه اول آزاد راه تهران – شمال در بیش از 70 نقطه به شکل همزمان ادامه دارد، اظهار کرد: در طول تمام سال‌های گذشته این میزان از توجه به این پروژه سابقه نداشته است.
 در اولین موج مرگ زمستانی قرار داریم!
یک کارشناس ایمنی ساختمان با بیان این‌که آبان‌ماه اولین پیک موج مرگ زمستانی است، عمده دلیل این مساله را بی‌توجهی نسبت به دودکش‌های مسدود شده عنوان کرد.
 اخبار خواندنی
 اعطای وام ساخت مسکن مفیدتر از وام خرید
 فایل‌های فروش مسکن خاک می‌خورد
 جزئیات فروش اقساطی مسکن
 بنای مسکن اجتماعی با مصالح مردم
 سه راهکار رونق در بخش مسکن
 وام ۶۰ میلیونی مسکن ابلاغ نشد
 تعدیل شرایط مساکن مهر فاقد متقاضی
 ساخت آزادراه شمال ۵ سال دیگر
 اعطای مسکن به قربانیان شین‌آباد
 تصمیمات جدید مالیاتی درباره خانه‌های خالی
 قیمت آپارتمان‌های قدیمی در تهران
 بانک‌ها به یاری مسکن بیایند
 نظر وزیر درباره لیزینگ مسکن
 ابلاغ وام 60 میلیونی مسکن + شرایط
 تامین مالی زیرساخت‌های شهر جدید پردیس
 قیمت مسکن هنوز می‌تواند کاهش یابد
 تصویب وام ۶۰ میلیونی مسکن به زودی
 آخوندی: لیزینگ مسکن راهکار نیست
 انتقاد شدید آخوندی از طرح مسکن مهر
 پیشنهاد حل مشکل شرکتهای راهسازی
 ساخت و ساز بدون صلاحیت حرفه ای ممنوع!
 همایش سیاست‌های توسعه مسکن‌ برگزار می شود
 وام مسکن جوابگوی قیمت تمام شده نیست
 بیطرف رییس سازمان نظام مهندسی تهران شد
 کاردان‌ها در نظام ساخت‌و‌ساز سهیم می شوند
 مشهد ۲۰۱۷ شهری آماده میزبانی جهانی
 بخش مسکن نباید به دهه 70 برگردد
 دولت به‌دنبال ایجاد فضای استاندارد شهری
 فاز جدید بیمه کارگران ساختمانی
 راهکار وزیر برای کاهش قیمت مسکن

 

 اخبار نظام مهندسی ساختمان 
 دوره هفتم مطالبات مهندسان را پیگیری کند
 ساخت و ساز بدون صلاحیت حرفه ای ممنوع!
 دفاع از عملکرد دوره ششم نظام مهندسی تهران
 بیطرف رییس سازمان نظام مهندسی تهران شد
 افتتاح شورای حل اختلاف نظام‌مهندسی

بنر سوپرپایپ شهریور

شرکت کپکو

اندیشه خلاق

بنیاد امور بیماریهای خاص

 اخبار فناوری و ساختمان                             

 تصفیه‌ فاضلاب نیازمند فناوری جدید
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب ایران: ۹۵ درصد از تجهیزات بخش آبرسانی و تصفیه خانه های آب ، ایرانی است اما تصفیه خانه های فاضلاب همچنان به توسعه دانش و استفاده از فناوری های پیشرفته نیاز دارد.
 چین شهر اسنفجی می سازد
مقامات رسمی کشور چین برای سرعت بخشیدن به اجرای پروژه شهر اسفنجی با هدف جذب بهتر باران، برنامه زمان‌بندی جدیدی را اجرایی کرده‌اند.
جایزه ناسا برای پیش بینی زلزله
جایزه ناسا برای پیش بینی زلزله
سازمان فضایی آمریکا (ناسا) برای برترین ایده های تشخیص و پیش بینی امواج زلزله، جایزه ۲۵ هزار دلاری تعیین کرد.
 ساخت نسل جدید پناهگاه های قابل حمل
محققان اروپایی نسل جدیدی از پناهگاه های بادی متحرک را تولید کردند.
اخبار بیشتر
 اخبار مسکن و املاک 
 فایل‌های فروش مسکن خاک می‌خورد
سیاست سرکوب تقاضا از سوی دولت در بخش مسکن در حالی ادامه دارد که برخی فایل‌های فروش مسکن حدود یکسال است که در بنگاه‌های املاک خاک می‌خورد.
 آپارتمان‌های زیر 80 میلیون تومانی پایتخت
بررسی معاملات انجام شده در دفاتر مشاور املاک شهر تهران نشان می‌دهد هنوز می‌توان با کمتر از 80 میلیون تومان آپارتمان نوساز خریداری کرد.
 جزئیات فروش اقساطی مسکن
با گذشت حدود یکسال از ارائه بسته پیشنهادی انبوه سازان به دولت، با بخشی از این طرح که فروش اقساطی مسکن از سوی انبوه سازان به خریداران است، موافقت شد.
 وام ۶۰ میلیونی مسکن ابلاغ نشد
با گذشت بیش از یک ماه از مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش وام ۳۵ میلیون تومانی مسکن به ۶۰ میلیون تومان، هنوز خبری از ابلاغ این وام به شعب بانک مسکن نیست.

  

 دسترسی سریع