سه شنبه، ۱۱ شهریور ۱۳۹۳
نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات افزودن به آدرس های برگزیده افزودن به آدرس های برگزیده
  ISSN 1735-7330

شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران (شاسا)

صفحه نخست

آرشیو

پیوندها

تماس با شاسا

» اخبار مصالح ساختمانی
 اخبار مصالح ساختمانی
بایگانی اخبار  
 قیمت خرید برق افزایش یافت
همزمان با مصوبه شورای عالی اقتصاد و افزایش قیمت خرید تضمینی برق از سرمایه گذاران خصوصی تولید کننده برق حرارتی و تجدید پذیر، آئین نامه تعرفه‌های مشترکان برق کشور در وزارت نیرو تصویب و پیش بینی می‌شود این تعرفه‌های برق از ابتدای سال آینده اعمال شود.
شاه‌کلید چاپ سه‌بعدی همه قفل‌ها!
شاه‌کلید چاپ سه‌بعدی همه قفل‌ها!
با استفاده از یک برنامه نرم‌افزاری مخصوص و چاپگر سه‌بعدی می‌توان کلید چاپی با قابلیت باز کردن اغلب قفل‌ها را تولید کرد.
کاربرد مواد تغییرفاز دهنده در ساختمان
کاربرد مواد تغییرفاز دهنده در ساختمان
مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری، از مورد استفاده قرار گرفتن مواد تغییرفاز دهنده با رویکرد تخصصی و تجاری در حوزه مصالح ساختمانی خبر داد.
 نشست تخصصی خوشه های سنگ
دومین نشست مشترک خوشه های سنگ کشور با حضور دست اندرکاران این حوزه از 9 استان در آذربایجان غربی برگزار شد.
 توقیف لوله و اتصالات غیراستاندارد
مدیرکل استاندارد استان تهران از توقیف لوله های پی وی سی و اتصالات غیراستاندارد آن، در جریان بازرسی از واحدهای تولیدی، در تهران و در تیر خبر داد.
 بازار مصالح ساختمانی در آرامش
رییس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی، با آرام خواندن بازار مصالح ساختمانی، مشکلات و محدودیت‌های تردد کامیون‌های حمل مصالح در سطح شهر را یکی از مشکلات مهم این صنف برشمرد.
آجر مورد نیاز خود را چاپ کنید!
آجر مورد نیاز خود را چاپ کنید!
گسترش بهره‌گیری از فناوری "چاپ سه بعدی" منجر به معرفی آجرهای سرامیکی شده است که قادرند همانند قطعات لِگو به یکدیگر متصل شوند و از آنها می‌توان برای خلق ساختارهای پیچیده تنها با استفاده از یک ماده سود برد. این در شرایطی است که ضایعات ساخت‌وساز نیز به طور کامل حذف می‌شود.
 صادرات کاشی ایران به پاکستان
فعالان صنعت کاشی و سرامیک پاکستان با اشاره به این که طی یک سال گذشته ۱۲ میلیارد روپیه کاشی و سرامیک ایران به این کشور وارد شده است گفتند حضور پرحجم تولیدات ایران به مشکلات این صنعت افزوده است.
ساختمان‌ها برچسب انرژی می‌گیرند
ساختمان‌ها برچسب انرژی می‌گیرند
مدیرکل دفتر امور مقررات ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: در کنار آیین نامه اجرایی مصرف انرژی که به دولت ابلاغ شد، برچسب انرژی ساختمان نیز طبق تعاریف آیین نامه‌ای تولید شده است که اگر کسی خانه‌اش بر اساس قانون مبحث 19 ساختمان فعلی ساخته شده باشد طبق این برچسب، رتبه E دریافت خواهد کرد.
 پرداخت قیمت بالاتر برای انرژی
مدیرکل دفتر بهبود بهره‌وری و اقتصاد برق و انرژی وزارت نیرو مدعی شد: من مطئنم که همه مصرف کنندگان انرژی در کشور حاضرند قیمت بالاتری برای انرژی پرداخت کنند؛ به شرطی که انرژی برای آن‌ها آرامش بیاورد نه مدام استرس‌زا باشد.
 برق کشور صرف سرمایش می شود
معاون آموزش و بهینه‌سازی مصرف انرژی سازمان بهره‌وری انرژی ایران (سابا) گفت: هم‌اکنون حدود یک سوم مصرف برق کشور مربوط به سامانه‌های سرمایشی است و به‌عبارت دیگر، یک‌سوم تولید نیروگاهی کشور به تامین سرمایش اختصاص می‌‏یابد.
 جزئیات پیش فروش برق به مردم
یک مقام مسئول در وزارت نیرو با با اشاره به مرحله جدید نصب کنتورهای هوشمند برق، جزئیات پیش فروش برق به مردم را تشریح کرد و گفت: با اجرای یک طرح جدید دستکاری کنتورها توسط برخی از مشترکان به طور کامل متوقف خواهد شد.
 نصب آزمایشی کنتورهای هوشمند برق
معاون سیستم‌های اندازه‌گیری و شبکه هوشمند سازمان بهره‌وری انرژی ایران (سابا) گفت: نصب دو هزار دستگاه کنتور هوشمند به‌صورت پایلوت در تهران و زنجان آغاز شده است و در آینده نزدیک در چهار منطقه دیگر آغاز می‌شود.
 احداث کارخانه تولید لامپ کم مصرف
مجهزترین کارخانه تولید لامپ کم مصرف (LED) کشورهای غرب آسیا در قم آغاز به کار کرد.
 بازار آهن همچنان در رکود
رئیس اتحادیه آهن فروشان با بیان اینکه بازار خرید و فروش آهن همچنان در رکود به سر می برد، گفت:سازمان مالیاتی هنوز بر نظر خود پا برجاست و تجدیدنظری برای نحوه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده صنف آهن فروشان نشده است.
 تاثیر فناوری نانو بر مصالح ساختمانی
کتاب مصالح ساختمانی برای معماران از سنتی تا مدرن (نانو) به قلم مجتبی امیری منتشر شد، این کتاب با هدف ارایه اثری جامع به منظور معرفی مصالح سنتی و مدرن تدوین شده که مخاطبان آن استادان و دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی هستند.
 نحوه جریمه مشترکان پرمصرف برق
معاون وزیر نیرو با تشریح جزئیات اجرای طرح جریمه مشترکان پرمصرف برق از آغاز نصب کنتورهای سه تعرفه‌ای به منظور جریمه مشترکان پرمصرف خبر داد و گفت: با اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها مصرف برق به‌جای کاهش، افزایش یافته است.
 کیفیت پایین عایق‌های رطوبتی
‌مدیرکل استاندارد استان مرکزی گفت: قیمت عایق‌های رطوبتی باید اصلاح شود و اگر عایق‌های رطوبتی نتوانند خود را سرو سامان دهند از بازار رقابت باز می‌مانند.
مشکلات بهینه سازی مصرف انرژی
مشکلات بهینه سازی مصرف انرژی
اثر این اقدام در مقیاس ملی، صرفه جویی سالیانه بیش از 7 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی و صرفه جویی سالیانه حدود 2 میلیون مگاوات ساعت برق و در نتیجه کاهش مصرف سوخت مورد نیاز برای تولید برق و... خواهد بود که جمعا به ارزش بیش از 3000 میلیارد دلار خواهد بود. البته متاسفانه این فرصت را در 10 سال گذشته از دست داده‌ایم!
 شیوه جدید نظارت بر پل‌های معیوب
سامانه جدید بابک معاونی و تیم علمی‌اش در دانشگاه تافتز آمریکا از حسگرهای بی‌سیم و ربات‌های پرنده بهره می‌برد که به مقامات در نظارت بر شرایط پل‌ها در زمان واقعی کمک می‌کند.
 بازار آهن ساماندهی می‌شود
شهردار منطقه 18 در مراسم کلنگ زنی بوستان مادر در فضایی به وسعت 23 هکتار از ساماندهی بازار آهن بر اساس طرح موضوعی و موضعی خبر داد.
 دستگیری جاعل گواهی ایمنی آسانسور
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: جاعلان گواهی ایمنی و کیفیت آسانسور دستگیر شدند.
 نصب پنل خورشیدی بر فراز ساختمان
مدیر دفتر برق سازمان انرژی های نو ایران با بیان اینکه موفق ترین استان در نصب پنل های خورشیدی خراسان است؛ گفت: 6 میلیون پنل خورشیدی بر فراز ساختمان های کشور نصب می شود.
 بهینه سازی مصرف انرژی ساختمان‌
عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران با تاکید بر این‌که باید برای بهینه سازی مصرف سوخت در ساختمان‌ها روش‌های فعال و غیرفعال به‌طور همزمان اجرا شود،گفت: یکی از اولویت‌های این بخش اجرای متوازن برنامه‌های ملی بهینه‌سازی مصرف است.
 تأمین برق ساختمان با انرژی خورشیدی
معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: خورشیدی نمودن منبع تولید برق ساختمان‌های شهرداری اصفهان در دستور کار قرار گرفته است.
 مصالح ساختمانی غیرمجاز در اصفهان
مدیرکل اداره استاندارد استان اصفهان با بیان اینکه استفاده از مصالح ساختمانی غیرمجاز در اصفهان زیاد است، گفت: یکی از بحث‌های مهم استاندارد مصالح ساختمانی است چون با جان و مال مردم ارتباط بسیار نزدیکی دارد.
 مصالح ساختمانی غیراستاندارد!
مدیرکل استاندارد تهران از توقیف چندین برند تیرچه، میلگرد، بلوک سقفی و بلوک سیمانی غیراستاندارد، در بازرسی از واحدهای تولیدی مصالح ساختمانی، در تیرماه، خبر داد.
 راه اندازی کارخانه کاشی سرخس
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس از راه اندازی بزرگترین کارخانه کاشی و سرامیک شرق کشور در این منطقه تا پایان سال جاری خبر داد.
 ساماندهی کارخانه آجر دهدشت
نماینده‌ی مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی گفت: 50 میلیارد ریال برای ساماندهی کارخانه‌ی آجرپزی دهدشت، بزرگترین کارخانه‌ی آجر جنوب کشور اختصاص یافت.
 فیبر نوری در ساختمان‌های مشهد
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از اجرای فیبر نوری با پهنای باند بالا در ساختمان‌های مرکزی شهر مشهد خبر داد.
 اما و اگرهای لامپ‌های کم‌مصرف
دبیر انجمن صنفی‌کار فرمایی تولیدکنندگان لامپ روشنایی و اجزاء مربوطه با اشاره به این که در حالی تولید لامپ‌های رشته‌یی بالای 40 وات را ممنوع کردند که این لامپ‌ها همچنان وارد کشور می‌شود، گفت: قانونی که در زمینه لامپ‌ها وضع شده به درستی اجراء نشده است.
 بیشتر پکیجها فاقد استانداردند
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بیشتر دستگاه های پکیج فاقد استانداردهای لازم بوده و سلامت ساکنان واحدهای مسکونی را تهدید می کنند.
 کاهش قیمت پکیج و رادیاتور
رییس اتحادیه فروشندگان شوفاژ و تهویه مطبوع گفت قیمت آبگرمکن و بخاری به قیمت پکیج و رادیاتور نزدیک شده است و قیمت تمام شده پکیج و رادیاتور به دلیل تولید انبوه بسیار سرشکن و کاهش یافته است.
 استحصال شن و ماسه از نخاله
معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: از استحصال روزانه 5 هزار تن شن و ماسه از پسماندهای ساختمانی و عمرانی در پایتخت خبر داد.
 پایان عمر صنف آهن‌ساز؛ بزودی
رییس اتحادیه آهنسازان تهران با اشاره به که این صنف هیچ گونه آهنی تولید نمی کند، بیان کرد: تداخل صنفی و وجود افراد بدون جواز کسب مشکل اعضا و عدم ورود نسل جدید به این صنف مشکل اتحادیه آهنسازان به حساب می آید.
ساختمان‌سازی با آجر چاپ سه‌بعدی!
ساختمان‌سازی با آجر چاپ سه‌بعدی!
تیمی از دانشمندان به همراه دانشگاه کورنل با استفاده از چاپ سه‌بعدی و هندسه پیشرفته، نوعی آجر سرامیکی ساخته‌اند که سبک بوده و استفاده از مواد را کارآمد می‌کند.
 قبض میلیونی گاز یک واحد مسکونی
یک شهروند شهر ری از صدور قبض گاز 36 میلیون تومانی برای واحد مسکونی خود خبر داد.
 رونق بازار لامپ پرمصرف!
نائب رئیس انجمن تولیدکنندگان لامپ کم مصرف با اشاره به اینکه قرار بود از ابتدای سال جاری تولید و عرضه لامپ های پرمصرف در کشور متوقف شود، گفت: متاسفانه این قانون تاکنون اجرایی نشده و به نظر می رسد اجرای آن به پایان سال و یا سال آینده موکول شده است.
 اسراف انرژی در سرمایش و گرمایش
عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با بیان اینکه در کشور ما حدود 40 درصد انرژی ساختمان صرف سیستم های گرمایشی، سرمایشی، روشنایی و وسایل برقی می شود، گفت: هر 2.5 درصد صرفه جویی انرژی در این بخش موجب یک درصد صرفه جویی در انرژی کل کشور می‌شود.
 سامانه مدیریت بازرسی آسانسور همدان
مدیرکل استاندارد استان همدان از راه اندازی سامانه مدیریت بازرسی آسانسور به منظور کنترل و نظارت بیشتر بر فرآیند استانداردسازی آسانسور در استان همدان خبر داد.
 استاندارد عایق رطوبتی نگران کننده است
مدیرکل استاندارد استان مرکزی از ناکامی در استاندارد سازی عایق رطوبتی خبر داد و گفت: وضعیت استاندارد عایق‌های رطوبتی در استان نگران کننده است.
 کوره‌های کهنه و نفس‌های به شماره افتاده
‌قدمت تولید آجر در اراک به اندازه عمر 200 ساله آن و حتی بیشتر است.
 تعطیلی کوره های آجرپزی بشرویه
80 درصد کوره‌های آجرپزی سر به فلک کشیده ای که چند دهه منبع ارتزاق شمار بسیاری از مردم بشرویه بوده اند هم اکنون تعطیل شده اند و کوره داران خواستار توجه مسئولان برای حل مشکلات موجود و بازگشت به کارشان هستند.
 مصرف کولر کاهش یافت
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تهران تاکیدکرد: فروش کولر در مقایسه با یخچال و تلویزیون کم است که قیمت بالا و راکد بودن خرید و فروش مسکن از مهم‌ترین دلایل آن محسوب می‌شود.
 صدور سنگ تزئینی مرمریت از خوی
معاون امور معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از صادرات بیش از 50 هزار تن سنگ تزئینی مرمریت از معادن خوی به خارج از کشور خبر داد.
 رکود صنایع وابسته به مسکن
رییس اتحادیه کاشی ساز و کاشی فروش تهران از افزایش حجم عرضه نسبت به تقاضا در چند وقت گذشته خبر داد و گفت: حجم اعظم مواد مورد نیاز ساخت و ساز کشور از طریق تولیدات داخلی تامین می شود.
کدام کولر گازی‌ بهتر است؟
کدام کولر گازی‌ بهتر است؟
گرمای طاقت فرسای این روزهای هوا بسیاری از مردم را به فکر خرید یا تعویض سیستم های خنک کننده منزل و یا محل کارشان انداخته است.
 جمع آوری لوله های غیراستاندارد
مدیرکل استاندارد تهران از توقیف پنج هزار متر لوله پلی اتیلن در تهران خبر داد گفت: لوله های پلی اتیلن، پی وی سی و لوله و پروفیل آهنی غیراستاندارد ، در ماه گذشته، توقیف شد.
 صنایع آجر ماشینی در آستانه تعطیلی
گروه صنعتی آجر ماشینی در آستانه تعطیلی،وضعیت بحرانی کارخانجات آجر، لزوم تشکیل هیئت منطفه ای برای بررسی تعطیلی واحدها از جمله موضوعاتی است که در نشست انجمن صنایع غیرفلزی مازندران مطرح شد.
 تاثیر رکود مسکن بر بازار آهن
رئیس اتحادیه آهن‌فروشان گفت: با گذشت ۴ ماه از سال خبری از طرح‌های عمرانی راه‌آهن و سد سازی که ۲۰ درصد بازار آهن را مصرف می‌کند، نیست . آهن مورد مصرف مسکن هم در انبارها خاک می‌خورد و آزاد شدن صادرات این محصول به داد تولیدکنندگان رسید.
 صفحه ۱ از ۲۰   ۲   ۳   ۴   ۵   ۶   ۷   ۸   ۹   ۱۰   بعدی » 

 

 

سوپرپایپ جدید

شرکت کپکو

پکیج رادیانت

 بنیاد امور بیماریهای خاص