چهارشنبه، ۱۱ شهریور ۱۳۹۴
نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات افزودن به آدرس های برگزیده افزودن به آدرس های برگزیده
  ISSN 1735-7330

شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران (شاسا)

صفحه نخست

آرشیو

پیوندها

تماس با شاسا

 اخبار مسکن مهر
بایگانی اخبار  
دولت از ساخت و ساز مسکن کنار می کشد
دولت از ساخت و ساز مسکن کنار می کشد
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه دولت سازنده خوبی نیست، به همین دلیل مسکن ویژه تهران آخرین طرح به روش دخالت مستقیم دولت خواهد بود، گفت: طرح‌های جدیدی به شکل ساخت و ساز و متمرکز روی بافت‌های فرسوده در استان تهران اجرا خواهد شد.
 سرمایه گذاری در ساخت وساز افزایش یافت
معاون اداره کل برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه ساخت و ساز مناطق شهری در پایان سال گذشته با 7.5 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال 92 به 81 هزار و 102 میلیارد و 100 میلیون تومان رسید.
 سرمایه‌های مسکن پا به فرار می‌گذارند
یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان این‌که بخش ساخت و ساز به عنوان یک بخش خصوصی ضیعف نیاز به حمایت بسیاری دارد، فشار مالیاتی به این بخش را منجر به فرار سرمایه‌ها و کاهش تولید مسکن عنوان کرد.
انتشار کارنامه دولت در بخش مسکن
انتشار کارنامه دولت در بخش مسکن
وزارت راه و شهرسازی با انتشار جزئیات اقدامات دو ساله دولت در بخش مسکن، یکی از مهم‌ترین مشکلات و موانع اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های اتخاذ شده را عدم تأمین اعتبار و بودجه نظارت عالیه بر ساخت‌وسازها و عدم همکاری‌ شهرداری‌ها در اجرای رعایت مقررات ملّی ساختمان و پرداختن آنها به دریافت جریمه در تخلفات ساختمانی در کمیسیون ماده 100 عنوان کرد.
 تعجب آمریکا از وجود خانه‌ های خالی در تهران
آلن ایر سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا در جدیدترین مطلب فیس‌بوکی خود از وجود خانه‌های خالی در تهران ابراز تعجب کرد.
احداث و فروش ساختمان مشمول مالیات شد
احداث و فروش ساختمان مشمول مالیات شد
طبق قانون جدید اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی ناشی از ساخت و فروش هر نوع ساختمان مشمول مالیات است.
 مسکن مهر اقتصاد را از رکود خارج می کند
دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران بر ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر تاکید کرد و گفت: حمایت از این پروژه‌ها می‌تواند اقتصاد را از رکود خارج کند.
خط پایان افزایش قیمت مسکن مهر
خط پایان افزایش قیمت مسکن مهر
قائم‌مقام وزیر راه‌ و شهرسازی در مسکن مهر گفت: دستورالعمل شماره ۳، آخرین افزایش قیمت مسکن مهر بوده و دیگر هیچ افزایش قیمتی بر این پروژه‌ها اعمال نخواهد شد.
 تولید مسکن قفل می شود!
یک کارشناس اقتصاد مسکن، تصویب «اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم» را قفل مطلق به تولید بخش ساخت و ساز عنوان کرد.
 نوید جان دوباره به تن بی‌رمق مسکن مهر
با توجه به طولانی شدن پروژه‌ها و افزایش هزینه تمام شده واحدهای مسکن مهر، هم‌اکنون زور بسیاری از متقاضیان به قیمت‌ها نمی‌رسد و ظاهرا افزایش مبلغ تسهیلات از 25 به 30 میلیون تومان اجتناب‌ناپذیر است.
 افزایش وام مسکن مهر ضروری است
عضو هیات مدیره کانون انبوه‌سازان کشور با بیان این‌که توان متقاضیان با قیمت‌های مسکن مهر فاصله دارد، می‌گوید: تزریق حدود 5 هزار میلیارد تومان به پروژه مسکن مهر نمی‌تواند در افزایش پایه پولی و ایجاد تورم تاثیر چندانی بگذارد و نگران‌کننده نیست.
 کلاهبرداری با وعده مسکن مهر پرند
فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم از دستگیری کلاهبرداری خبر داد که با وعده اعطای مسکن مهر اقدام به کلاهبرداری از 12 تن از شهروندان کرده بود.
احتمال رونق بازار مسکن از اواخر سال
احتمال رونق بازار مسکن از اواخر سال
مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه کاهش واحدهای خالی از سکنه نوید این را می دهد که از اواخر امسال آرام آرام شاهد رونق بازار مسکن خواهیم بود، گفت: عرضه واحدهای مسکونی از سوی انبوه‌سازان باعث شده تا واحدهای خالی از سکنه در تهران به ۲۵۰ هزار واحد برسد.
 هشدار افزایش تسهیلات مسکن مهر
کارشناسان هشدار می‌دهد که هرگونه تزریق نقدینگی به مسکن مهر قطعا منجر به افزایش پایه پولی و تورم خواهد شد.
 رایزنی‌ برای تامین برق مسکن مهر
قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با بیان اینکه در خصوص تامین برق واحدهای مسکن مهر در حال رایزنی با وزارت نیرو هستیم، گفت: مردم با حسرت به واحدهای مسکن مهر فاقد خدمات زیربنایی نگاه می کنند.
پیمانکار و کارفرمای مسکن مهر نیستیم!
پیمانکار و کارفرمای مسکن مهر نیستیم!
معاون وزیر راه و شهرسازی معتقد است که وزارت مطبوعش هیچ نقشی در فرایند احداث مسکن مهر ندارد ولی گفت: با این حال هر جا مشکلی باشد ما ورود می‌کنیم چون نمی‌توانیم نسبت به این طرح بی‌تفاوت باشیم؛ به همین منظور بارها برای ساخت مساجد و مدارس و تامین خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر از محل یارانه‌ها کمک کرده‌ایم.
نیاز میلیاردی تامین برق مسکن مهر
نیاز میلیاردی تامین برق مسکن مهر
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای تهران گفت : ۴۰۰ میلیارد تومان برای تامین زیرساخت برق مسکن مهر در استان های محدوده برق منطقه ای تهران (تهران ، البرز و قم) نیاز است.
تطابق طرح جامع مسکن با قانون اساسی
تطابق طرح جامع مسکن با قانون اساسی
مدیر علمی طرح جامع مسکن با بیان آنکه این طرح در راستای اجرای قانون اساسی و با هدف دسترسی افراد به مسکن مناسب اجرا می شود، گفت: طرح یادشده با قانون اساسی هیچ تناقضی ندارد، بلکه در راستای اجرای اصل قانون اساسی و برای خانه دار شدن اقشار مختلف جامعه به خصوص دهک های پایین است.
 زمان تحویل آخرین مسکن مهر اصفهان
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: 162 هزار واحد مسکن مهر هفته دولت در سراسر کشور به بهره برداری می رسد.
عدم تکمیل خدمات زیربنایی مسکن مهر
عدم تکمیل خدمات زیربنایی مسکن مهر
مجری ویژه ساخت مسکن مهر کشور گفت: خدمات زیربنایی مسکن مهر وارد فاز جدیدی شده است و اغلب سایت‌ها با سرعت بیشتری مشغول خدمات‌رسانی به واحدهای مسکن مهر هستند.
بازار مسکن التهاب نخواهد داشت
بازار مسکن التهاب نخواهد داشت
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بازار مسکن تا پایان سال التهاب نخواهد داشت و افزایش اجاره بها مسکن تا یک ماه دیگر پایان خواهد یافت.
اسناد مالکیت مسکن مهر آماده شد
اسناد مالکیت مسکن مهر آماده شد
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از صدور بیش از یک میلیون سند مالکیت برای واحدهای مسکن مهر خبر داد و گفت: در دولت نهم و دهم در مجموع حدود یک میلیون و ۷۰ هزار سند مالکیت برای واحدهای مسکن مهر صادر شده است.
 مسکن مهر سیستان آماده تحویل است
مدیر کل اداره راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از تحویل پنج هزار و ۱۰ واحد مسکن مهر استان در هفته دولت خبر داد.
توضیحاتی درباره طرح جامع مسکن
توضیحاتی درباره طرح جامع مسکن
مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان تهران با تاکید بر اینکه بازار مسکن به تعادل قیمتی خوبی رسیده است ، گفت:‌ طرح جامع مسکن برای همه بخش ها و دهک های جمعیتی برنامه دارد.
 حذف طرح مالیات خرید و فروش مسکن
دولت با مالیات خرید و فروش مسکن موافق بود اما حساسیت‌های ایجاد شده در رکود مسکن سبب شد که مخالفینی پیدا کند و رای نیاورد و از متن قانون مالیات‌های مستقیم حذف شد.
 جزئیات واگذاری باقیمانده مسکن مهر
معاون وزیر راه، مسکن و شهرسازی گفت: 250 هزار واحد مسکن مهر کشور آماده واگذاری است اما به دلیل آماده نبودن خدمات زیربنایی آن نتوانسته‌ایم تحویل مردم دهیم.
 کمبود مسجد در شهرکهای مسکن مهر
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به در دست ساخت بودن ۱۶۴ باب مسجد در سایت مسکن مهر شهرهای جدید، گفت: تاکنون ساخت ۱۹۱ باب مسجد در سایت مسکن مهر شهرهای جدید، شهرهای بالا و زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت به اتمام رسیده است.
 تحلیل یک رسانه خارجی از بازار مسکن ایران
المانیتور با اشاره به فشار تورم انباشته در بازار مسکن ایران و خودداری دولت از فعال کردن ساخت و ساز نوشت: بازار مسکن پس از دو سال هنوز در رکود است اما می توان انتظار رونق به ویژه تقاضای خرید را در ۱۲ ماه آینده داشت.
برطرف کردن نیازهای ساخت مسکن مهر
برطرف کردن نیازهای ساخت مسکن مهر
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بخشی از نیاز موجود در ساخت مساکن مهر با فروش اراضی برطرف خواهدشد که تقریبا در تمامی شهرهای موجود چنین عزمی ایجاد شده است.
 زمانی برای رونق صنعت ساختمان
کارشناسان معتقدند هم‌اکنون زمانی است که آجرهای بخش ساخت و ساز باید بالا بروند؛‌ چرا که اگر فکری برای رکود بخش مسکن نشود، بسیاری از بخش‌های اقتصاد متاثر از مسکن دچار مشکل می‌شوند و تامین حدود یک میلیون مسکن در کشور نیز با چالش مواجه خواهد شد.
برنامه احداث ۱.۵ میلیون مسکن جدید
برنامه احداث ۱.۵ میلیون مسکن جدید
بخشی از ساخت و سازهای جدید در بافت‌های فرسوده با هدف بازسازی این بافت‌ها است و رویکرد دیگر حمایت از گروه‌های کم‌درآمدی هستند که نمی‌توانند در شرایط بازار، مسکن داشته باشند
 تعاونیهای مسکن برمی گردند
 جزئیات ساخت مسکن اجتماعی
جزئیات ساخت مسکن اجتماعی و حمایتی خانوارهای نیازمند تحت پوشش سازمان‌های بیمه‌ای، نهادهای حمایتی و خانوارهای نیازمند اعلام شد.
طرح دولت برای خانه دار شدن مردم
طرح دولت برای خانه دار شدن مردم
بخش اول طرح جامع به هدف گذاری و چهره نمایی وضعیت موجود بخش مسکن پرداخته و در افق 12 ساله، کاهش شاخص دسترسی به مسکن به عنوان یک هدف اساسی مورد توجه قرار گرفته است. این شاخص، مدت زمان انتظار یک خانوار متوسط در کشور را برای صاحبخانه شدن نشان می دهد.
 نامه سرگشاده کمیته مطالبه حق مسکن به دبیر شورای عالی امنیت ملیِ
کمیته مطالبه حق مسکن مردم، بدلیل اهمال و بی تفاوتی برخی مسئولین در ساماندهی به مسکن مهر؛ نامه ای را خطاب به دبیر شورای عالی امنیت ملی نگاشت. در این نامه آمده است : سهل انگاری در ساماندهی به مسکن مهر، می تواند تبعات امنیتی جبران ناپذیری را بدنبال داشته باشد.
 واگذاری مسکن مهر گمیشان گلستان
195 واحد مسکن مهر در گمیشان استان گلستان به صاحبانش واگذار شد .
پرونده مسکن مهر بسته می شود
پرونده مسکن مهر بسته می شود
قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر از بانک مرکزی درخواست کرد تا سقف تسهیلات را از ۵۰ هزار میلیارد تومان به ۵۳ هزار میلیارد تومان افزایش دهد تا پرونده مسکن مهر در پایان سال ۹۵ بسته شود.
 افزایش قیمت ساخت مسکن مهر گیلان
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: از ابتدای سال 1389 تاکنون علی رغم افزایش قیمت ها در تمامی بخش ها بطور متوسط فقط 10 درصد قیمت ساخت مسکن مهردر استان افزایش پیدا کرده است.
تاکید روحانی برای حل مشکل مسکن مهر
تاکید روحانی برای حل مشکل مسکن مهر
وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر لزوم سودآور شدن فعالیت های بانک ها گفت: تصمیماتی برای سودآور شدن عملیات اصلی بانکداری در کشور گرفته شده است.
 امکان تامین برق مسکن مهر را نداریم
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران با بیان اینکه در حال حاضر دیگر ظرفیتی برای تامین برق مسکن مهر نداریم، گفت: برای تامین برق واحدهای مسکن مهر سه استان تهران، البرز و قم نیازمند ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم.
 مسکن ویژه تهرانسر آماده تحویل
مراحل ساخت بیش از 500 واحد مسکونی از پروژه مسکن ویژه تهرانسر در آستانه تکمیل است و در آینده نزدیک براساس اولویت‌بندی تحویل متقاضیان خواهد شد.
 50 هزار مسکن مهر آماده تحویل
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران گفت: تا پایان امسال بیش از 50 هزار واحد مسکن مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر به بهره برداری می رسد.
 اجرای فاضلاب مسکن مهر خرم‎آباد
معاون فنی و مهندسی این شرکت از پیشرفت عملیات احداث شبکه اصلی فاضلاب مسکن مهر در شهر خرم‎آباد خبر داد.
 مسکن مهر خراسان نیازمند اعتبار
مدیرکل اداره راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: برای احداث واحدهای باقیمانده مسکن مهر در شهرهای بالای 25 هزار نفر و زیر 25 هزار نفر جمعیت در این استان نیازمند تزریق فوری پول به پروژه ها هستیم.
اعتبار میلیاردی برای تکمیل مسکن‌مهر
اعتبار میلیاردی برای تکمیل مسکن‌مهر
مدیر کل مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: کل اعتباری که باید از بانک مسکن برای تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر دریافت کنیم حدود 78 هزار میلیارد ریال است که از این میزان 6300 میلیارد را دریافت کرده‌ایم.
امید مردم به طرح مسکن احمدی‌نژاد!
امید مردم به طرح مسکن احمدی‌نژاد!
در حالی وزارت راه و شهرسازی به‌دنبال پرداخت تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی خرید مسکن است که مردم این اقدام را نه در راستای خانه‌دار کردن بلکه آنرا کاتالیزور افزایش تورم و به تبع آن افزایش قیمت‌ها می دانند.
 افزایش وام مسکن مهر اردبیل
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از افزایش وام پنج هزار واحد مسکن مهر در استان خبر داد.
 مطالعه معضلات مسکن مهر
استاندار اردبیل تاکید کرد: ضروری است معضلات مسکن مهر توسط دانشگاه های استان مطالعه و بررسی شود.
 پرونده مسکن مهر همدان بسته می شود
سرپرست راه و شهری سازی استان همدان گفت: وضعیت مسکن مهر استان همدان از دیگر استان ها مناسب تر است و در صورت تامین اعتبارات مورد نیاز پرونده مسکن مهر همدان در سال آینده بسته خواهد شد.
 تعلل در تکمیل مسکن مهر همدان
استاندار همدان با بیان اینکه قرار بود مسکن مهر موجب رفاه افراد جامعه شود اما موجب نارضایتی اجتماعی و مطالبات اجتماعی شد، گفت: طرح مساکن مهر به مردم و جامعه عارضه هدیه کرده است.
 صفحه ۱ از ۳۰   ۲   ۳   ۴   ۵   ۶   ۷   ۸   ۹   ۱۰   بعدی » 

 

 

سوپرپایپ جدید

شرکت کپکو

پکیج رادیانت

 بنیاد امور بیماریهای خاص

 سایر اخبار مسکن و ساختمان 
 تکمیل مسکن مهر پردیس تا سال ۹۶
 فروش اراضی برای تکمیل شهرهای جدید
 مجلس پیگیر دریافت مالیات خانه های خالی
 تهران مسکن مهر فاقد متقاضی ندارد
 افزایش قیمت مسکن مهر پردیس غیرقانونی است
 افتتاح پروژه مکان های ارزشمند تاریخی
 سرمایه گذاری در ساخت وساز افزایش یافت
 خبری خوش برای مسکن مهری ها
 توضیحات آخوندی به استیضاح‌کنندگان
 سرمایه‌های مسکن پا به فرار می‌گذارند
 انتشار کارنامه دولت در بخش مسکن
 تعجب آمریکا از وجود خانه‌ های خالی در تهران
 اهم اقدامات وزارت راه و شهرسازی
 افتتاح دوره یادگیری تعامل بازآفرینی شهری
 وجود هکتارها بافت فرسوده در سطح شهرها
 احداث و فروش ساختمان مشمول مالیات شد
 مسکن مهر اقتصاد را از رکود خارج می کند
 عدم توجه شرکت آزادراه‌ تهران شمال به اخطاریه‌ها
 تولید مسکن قفل می شود!
 طرح های راه و مسکن نیازمند سرمایه
 تحویل مسکن مهر شهرهای جدید
 مسکن اجتماعی طرحی بر روی کاغذ!
 افزایش وام مسکن مهر ضروری است
 جزئیات خرید فروش مسکن مهر پردیس
 از هر سه ایرانی یک نفر حاشیه نشین است
 امکان نقل و انتقال مسکن مهر شهرهای جدید
 احتمال رونق بازار مسکن از اواخر سال
 دولت برای نوسازی بافت‌ فرسوده طرح ندارد
 ادامه بررسی طرح استیضاح آخوندی
 بررسی استیضاح آخوندی در مجلس
 پافشاری نمایندگان بر استیضاح آخوندی
 شرط دولت برای ادامه فعالیت پدیده‌شاندیز
 آخرین تحولات مسکن مهر اندیشه
 احکام جدید برای سه معاون آخوندی
 تطابق طرح جامع مسکن با قانون اساسی
 زمان افتتاح مسکن مهر شهر جدید هشتگرد
 بازار مسکن التهاب نخواهد داشت
 بی خبری مجلس از طرح مسکن اجتماعی
 توضیحاتی درباره طرح جامع مسکن
 حذف طرح مالیات خرید و فروش مسکن
 مسکن مهر پرند معطل آب و برق!
 ادامه تاخیر تحویل مسکن مهر پرند
 مشکلاتی به بزرگی مسکن مهر پردیس
 تحلیل یک رسانه خارجی از بازار مسکن ایران
 زمانی برای رونق صنعت ساختمان
 تدوین برنامه ششم توسعه در حوزه مسکن
 جزئیات جدید از طرح جامع مسکن
 بورس مسکن ایجاد می شود
 وصول استیضاح وزیر راه و شهرسازی به زودی
 مسکن مهر سهند غیرکارشناسی است