شنبه، ۷ آذر ۱۳۹۴
نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات افزودن به آدرس های برگزیده افزودن به آدرس های برگزیده
  ISSN 1735-7330

شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران شاسا

صفحه نخست

آرشیو

پیوندها

تماس با شاسا

 اخبار مسکن مهر
بایگانی اخبار  
 بانک‌ها به یاری مسکن بیایند
مشاور وزیر راه و شهرسازی، تامین مالی بخش مسکن در شرایط فعلی را بسیار دشوار دانست و بر متعادل‌سازی نرخ سود بانکی با تورم عمومی برای تامین اعتبارات بخش مسکن تاکید کرد.
 تداوم مسکن مهر یعنی رونق صنعت کشور
وزیر راه دولت سید محمد خاتمی گفت: کابینه روحانی، کشش تحقق اهداف استراتژیک اقتصادی را ندارد و فقط غلو می‌کند.
 مشکل اصلی متقاضیان مسکن‌ مهر
مسکن مهری که روزی قرار بود، سرپناه مردم و اقشار کم درآمد باشد،این روزها نه تنها گرهی از مشکلات مردم کم نکرده است،بلکه بر مشکلات آنان نیز افزوده است.
 دهن‌کجی به مسکن مهر با مسکن اجتماعی
دو سال پس از اعلام پروژه مسکن اجتماعی، معاون وزارت راه و شهرسازی می‌گوید «نهایی شدن مسکن اجتماعی در حال هماهنگی با سیستم بانکی است»!
 تاثیر مصوبات رونق اقتصادی بر مسکن
یک مقام مسئول در وزارت راه وشهرسازی از ۶۰ میلیون تومان شدن وام خرید مسکن ۳۵ میلیون تومانی با تصمیم شورای پول و اعتبار خبر داد و گفت: مصوبات در بلندمدت بر بازار مسکن اثر می‌گذارد.
 مسکن مهر؛ همچنان در انتظار آب و برق
وعده اختصاص اعتبار حدود ۲۰۰۰ میلیارد تومانی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برای تامین خدمات زیربنایی مسکن مهر با گذشت چند ماه همچنان بلاتکلیف است و مسئولان بلندپایه وزارت نیرو با بی‌تفاوتی مستمر توجهی به تامین خدمات زیربنایی این واحدها نمی‌کنند.
 بسته خروج مسکن از رکود آماده رونمایی
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه آیتم‌های پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی که به کارگروه تدوین بسته خروج از رکود اقتصادی ارائه شده اوایل هفته آینده توسط سازمان مدیریت منتشر می‌شود، گفت: یکی از آیتم‌های این بسته انتشار اوراق مشارکت رهنی برای اعطای تسهیلات به انبوه‌سازان مسکن است.
 افزایش وام مسکن در بسته خروج از رکود
تحریک بخش مسکن یکی از مهمترین موضوعاتی است که در جریان بسته خروج از رکود اقتصادی از سوی دولت برای نیم دوم سال مطرح شده است.
 شمارش معکوس اعلام سقف وام خرید مسکن
معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اعلام این‌که اوایل هفته آینده رقم نهایی وام خرید مسکن اعلام می‌شود، گفت: بسته پیشنهادی وزارت راه و شهرسازی به دولت ارائه شده که بر اساس آن خواستار پرداخت وام حداکثری خرید مسکن برای تحریک تقاضا شده‌ایم.
تکمیل مسکن‌مهر شاید پایان سال آینده!
تکمیل مسکن‌مهر شاید پایان سال آینده!
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه عملیات احداث ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر از سال ۱۳۸۶ در کشور آغاز شده است، گفت: تاکنون یک میلیون و ۸۲۵ هزار واحد مسکن مهر به بهره‌برداری رسیده است.
 با برجام "مسکن" متحول نشد
علت اصلی آن به سیاست‌های پولی و مالی دولت از جمله سیاست‌های مالیاتی و نیز سیاست‌های انقباضی پولی برمی‌گردد.
 افزایش سقف وام مسکن در دستور کار
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه خبرهای خوش مسکن در راه است، گفت: افزایش سقف تسهیلات و اوراق مسکن یکی از این خبرها است.
 رکود مسکن نهادینه شده؛ وام 100 میلیونی تاثیر ندارد
کارشناس اقتصاد مسکن با بیان این‌که رکود بازار مسکن نهادینه شده است، گفت: وام 100 میلیون تومانی ساخت مسکن تاثیری در افزایش قدرت خرید مردم ندارد، حتی افزایش 100 میلیون تومانی سقف تسهیلات مسکن هم تاثیری در خانه‌دار شدن مردم ندارد.
 افتتاح مسکن مهر مازندران توسط رئیس‌جمهور
همزمان با سفر استانی رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت از 6هزار واحد مسکن مهر مازندران بهره‌برداری می‌شود.
 اطلاعاتی از خانه‌های خالی نمی دهند!
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان این که طبق آمار اداره برق ۲۴۰ هزار خانه خالی در تهران وجود دارد، اعلام کرد، مردم خانه‌های خالی را معرفی نمی‌کنند.
 افتتاح 50 هزار مسکن مهر استان تهران
همزمان با افتتاح 50 هزار مسکن مهر استان تهران مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت : تاکنون ۲۰۰ هزار مسکن مهر در سطح استان تهران افتتاح شده است و طرح‌های جدید دولت برای تأمین و تولید مسکن با اتمام پروژه مسکن مهر آغاز و دنبال می‌شود.
 دستور اتمام هر چه زودتر مسکن مهر
قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر با بیان اینکه در نشست اخیر با معاون اول رئیس‌جمهور، وی دستور اتمام و تکمیل واحدهای باقی‌مانده مسکن مهر را به نوبخت داد، گفت: از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار مسکن مهر، تاکنون یک میلیون و ۸۲۰ هزار واحد افتتاح شده است.
 راه‌اندازی چهار صندوق حمایتی مسکن
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از راه‌اندازی چهار صندوق ویژه مسکن حمایتی و اجتماعی بازنشستگان، کارگران و نیازمندان خبر داد و گفت: با تخصیص اعتبارات ویژه، این افراد به مرور دارای مسکن می‌شوند.
 تحویل مسکن مهر بدون آب، برق و فاضلاب
مدیرعامل اتحادیه مسکن شهرستان قشم گفت: زیرساخت های واحدهای مسکن مهر قشم پس از چالش های بسیار تکمیل نشده و این واحدها را در هفته تعاون بدون آب، برق و فاضلاب تحویل خواهیم داد.
دولت از ساخت و ساز مسکن کنار می کشد
دولت از ساخت و ساز مسکن کنار می کشد
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه دولت سازنده خوبی نیست، به همین دلیل مسکن ویژه تهران آخرین طرح به روش دخالت مستقیم دولت خواهد بود، گفت: طرح‌های جدیدی به شکل ساخت و ساز و متمرکز روی بافت‌های فرسوده در استان تهران اجرا خواهد شد.
 سرمایه گذاری در ساخت وساز افزایش یافت
معاون اداره کل برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه ساخت و ساز مناطق شهری در پایان سال گذشته با 7.5 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال 92 به 81 هزار و 102 میلیارد و 100 میلیون تومان رسید.
 سرمایه‌های مسکن پا به فرار می‌گذارند
یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان این‌که بخش ساخت و ساز به عنوان یک بخش خصوصی ضیعف نیاز به حمایت بسیاری دارد، فشار مالیاتی به این بخش را منجر به فرار سرمایه‌ها و کاهش تولید مسکن عنوان کرد.
انتشار کارنامه دولت در بخش مسکن
انتشار کارنامه دولت در بخش مسکن
وزارت راه و شهرسازی با انتشار جزئیات اقدامات دو ساله دولت در بخش مسکن، یکی از مهم‌ترین مشکلات و موانع اجرای سیاست‌ها و برنامه‌های اتخاذ شده را عدم تأمین اعتبار و بودجه نظارت عالیه بر ساخت‌وسازها و عدم همکاری‌ شهرداری‌ها در اجرای رعایت مقررات ملّی ساختمان و پرداختن آنها به دریافت جریمه در تخلفات ساختمانی در کمیسیون ماده 100 عنوان کرد.
 تعجب آمریکا از وجود خانه‌ های خالی در تهران
آلن ایر سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا در جدیدترین مطلب فیس‌بوکی خود از وجود خانه‌های خالی در تهران ابراز تعجب کرد.
احداث و فروش ساختمان مشمول مالیات شد
احداث و فروش ساختمان مشمول مالیات شد
طبق قانون جدید اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم درآمد اشخاص حقیقی و حقوقی ناشی از ساخت و فروش هر نوع ساختمان مشمول مالیات است.
 مسکن مهر اقتصاد را از رکود خارج می کند
دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران بر ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای اتمام پروژه‌های مسکن مهر تاکید کرد و گفت: حمایت از این پروژه‌ها می‌تواند اقتصاد را از رکود خارج کند.
خط پایان افزایش قیمت مسکن مهر
خط پایان افزایش قیمت مسکن مهر
قائم‌مقام وزیر راه‌ و شهرسازی در مسکن مهر گفت: دستورالعمل شماره ۳، آخرین افزایش قیمت مسکن مهر بوده و دیگر هیچ افزایش قیمتی بر این پروژه‌ها اعمال نخواهد شد.
 تولید مسکن قفل می شود!
یک کارشناس اقتصاد مسکن، تصویب «اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم» را قفل مطلق به تولید بخش ساخت و ساز عنوان کرد.
 نوید جان دوباره به تن بی‌رمق مسکن مهر
با توجه به طولانی شدن پروژه‌ها و افزایش هزینه تمام شده واحدهای مسکن مهر، هم‌اکنون زور بسیاری از متقاضیان به قیمت‌ها نمی‌رسد و ظاهرا افزایش مبلغ تسهیلات از 25 به 30 میلیون تومان اجتناب‌ناپذیر است.
 افزایش وام مسکن مهر ضروری است
عضو هیات مدیره کانون انبوه‌سازان کشور با بیان این‌که توان متقاضیان با قیمت‌های مسکن مهر فاصله دارد، می‌گوید: تزریق حدود 5 هزار میلیارد تومان به پروژه مسکن مهر نمی‌تواند در افزایش پایه پولی و ایجاد تورم تاثیر چندانی بگذارد و نگران‌کننده نیست.
 کلاهبرداری با وعده مسکن مهر پرند
فرمانده انتظامی شهرستان رباط کریم از دستگیری کلاهبرداری خبر داد که با وعده اعطای مسکن مهر اقدام به کلاهبرداری از 12 تن از شهروندان کرده بود.
احتمال رونق بازار مسکن از اواخر سال
احتمال رونق بازار مسکن از اواخر سال
مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه کاهش واحدهای خالی از سکنه نوید این را می دهد که از اواخر امسال آرام آرام شاهد رونق بازار مسکن خواهیم بود، گفت: عرضه واحدهای مسکونی از سوی انبوه‌سازان باعث شده تا واحدهای خالی از سکنه در تهران به ۲۵۰ هزار واحد برسد.
 هشدار افزایش تسهیلات مسکن مهر
کارشناسان هشدار می‌دهد که هرگونه تزریق نقدینگی به مسکن مهر قطعا منجر به افزایش پایه پولی و تورم خواهد شد.
 رایزنی‌ برای تامین برق مسکن مهر
قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با بیان اینکه در خصوص تامین برق واحدهای مسکن مهر در حال رایزنی با وزارت نیرو هستیم، گفت: مردم با حسرت به واحدهای مسکن مهر فاقد خدمات زیربنایی نگاه می کنند.
پیمانکار و کارفرمای مسکن مهر نیستیم!
پیمانکار و کارفرمای مسکن مهر نیستیم!
معاون وزیر راه و شهرسازی معتقد است که وزارت مطبوعش هیچ نقشی در فرایند احداث مسکن مهر ندارد ولی گفت: با این حال هر جا مشکلی باشد ما ورود می‌کنیم چون نمی‌توانیم نسبت به این طرح بی‌تفاوت باشیم؛ به همین منظور بارها برای ساخت مساجد و مدارس و تامین خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر از محل یارانه‌ها کمک کرده‌ایم.
نیاز میلیاردی تامین برق مسکن مهر
نیاز میلیاردی تامین برق مسکن مهر
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای تهران گفت : ۴۰۰ میلیارد تومان برای تامین زیرساخت برق مسکن مهر در استان های محدوده برق منطقه ای تهران (تهران ، البرز و قم) نیاز است.
تطابق طرح جامع مسکن با قانون اساسی
تطابق طرح جامع مسکن با قانون اساسی
مدیر علمی طرح جامع مسکن با بیان آنکه این طرح در راستای اجرای قانون اساسی و با هدف دسترسی افراد به مسکن مناسب اجرا می شود، گفت: طرح یادشده با قانون اساسی هیچ تناقضی ندارد، بلکه در راستای اجرای اصل قانون اساسی و برای خانه دار شدن اقشار مختلف جامعه به خصوص دهک های پایین است.
 زمان تحویل آخرین مسکن مهر اصفهان
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: 162 هزار واحد مسکن مهر هفته دولت در سراسر کشور به بهره برداری می رسد.
عدم تکمیل خدمات زیربنایی مسکن مهر
عدم تکمیل خدمات زیربنایی مسکن مهر
مجری ویژه ساخت مسکن مهر کشور گفت: خدمات زیربنایی مسکن مهر وارد فاز جدیدی شده است و اغلب سایت‌ها با سرعت بیشتری مشغول خدمات‌رسانی به واحدهای مسکن مهر هستند.
بازار مسکن التهاب نخواهد داشت
بازار مسکن التهاب نخواهد داشت
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بازار مسکن تا پایان سال التهاب نخواهد داشت و افزایش اجاره بها مسکن تا یک ماه دیگر پایان خواهد یافت.
اسناد مالکیت مسکن مهر آماده شد
اسناد مالکیت مسکن مهر آماده شد
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از صدور بیش از یک میلیون سند مالکیت برای واحدهای مسکن مهر خبر داد و گفت: در دولت نهم و دهم در مجموع حدود یک میلیون و ۷۰ هزار سند مالکیت برای واحدهای مسکن مهر صادر شده است.
 مسکن مهر سیستان آماده تحویل است
مدیر کل اداره راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از تحویل پنج هزار و ۱۰ واحد مسکن مهر استان در هفته دولت خبر داد.
توضیحاتی درباره طرح جامع مسکن
توضیحاتی درباره طرح جامع مسکن
مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان تهران با تاکید بر اینکه بازار مسکن به تعادل قیمتی خوبی رسیده است ، گفت:‌ طرح جامع مسکن برای همه بخش ها و دهک های جمعیتی برنامه دارد.
 حذف طرح مالیات خرید و فروش مسکن
دولت با مالیات خرید و فروش مسکن موافق بود اما حساسیت‌های ایجاد شده در رکود مسکن سبب شد که مخالفینی پیدا کند و رای نیاورد و از متن قانون مالیات‌های مستقیم حذف شد.
 جزئیات واگذاری باقیمانده مسکن مهر
معاون وزیر راه، مسکن و شهرسازی گفت: 250 هزار واحد مسکن مهر کشور آماده واگذاری است اما به دلیل آماده نبودن خدمات زیربنایی آن نتوانسته‌ایم تحویل مردم دهیم.
 کمبود مسجد در شهرکهای مسکن مهر
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به در دست ساخت بودن ۱۶۴ باب مسجد در سایت مسکن مهر شهرهای جدید، گفت: تاکنون ساخت ۱۹۱ باب مسجد در سایت مسکن مهر شهرهای جدید، شهرهای بالا و زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت به اتمام رسیده است.
 تحلیل یک رسانه خارجی از بازار مسکن ایران
المانیتور با اشاره به فشار تورم انباشته در بازار مسکن ایران و خودداری دولت از فعال کردن ساخت و ساز نوشت: بازار مسکن پس از دو سال هنوز در رکود است اما می توان انتظار رونق به ویژه تقاضای خرید را در ۱۲ ماه آینده داشت.
برطرف کردن نیازهای ساخت مسکن مهر
برطرف کردن نیازهای ساخت مسکن مهر
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بخشی از نیاز موجود در ساخت مساکن مهر با فروش اراضی برطرف خواهدشد که تقریبا در تمامی شهرهای موجود چنین عزمی ایجاد شده است.
 زمانی برای رونق صنعت ساختمان
کارشناسان معتقدند هم‌اکنون زمانی است که آجرهای بخش ساخت و ساز باید بالا بروند؛‌ چرا که اگر فکری برای رکود بخش مسکن نشود، بسیاری از بخش‌های اقتصاد متاثر از مسکن دچار مشکل می‌شوند و تامین حدود یک میلیون مسکن در کشور نیز با چالش مواجه خواهد شد.
برنامه احداث ۱.۵ میلیون مسکن جدید
برنامه احداث ۱.۵ میلیون مسکن جدید
بخشی از ساخت و سازهای جدید در بافت‌های فرسوده با هدف بازسازی این بافت‌ها است و رویکرد دیگر حمایت از گروه‌های کم‌درآمدی هستند که نمی‌توانند در شرایط بازار، مسکن داشته باشند
 صفحه ۱ از ۳۰   ۲   ۳   ۴   ۵   ۶   ۷   ۸   ۹   ۱۰   بعدی » 

 

 

سوپرپایپ جدید

شرکت کپکو

پکیج رادیانت

 بنیاد امور بیماریهای خاص

 سایر اخبار مسکن و ساختمان 
 بنای مسکن اجتماعی با مصالح مردم
 سه راهکار رونق در بخش مسکن
 سود بنیاد مستضعفان در سال گذشته
 پرداخت اعتبار از محل یارانه مسکن به وزارت نیرو
 تعدیل شرایط مساکن مهر فاقد متقاضی
 واکنش مسکن مهری ها به افزایش قیمت
 تمایل به ساخت واحدهای بالای 80 متر
 بانک‌ها به یاری مسکن بیایند
 نظر وزیر درباره لیزینگ مسکن
 آخوندی: لیزینگ مسکن راهکار نیست
 انتقاد شدید آخوندی از طرح مسکن مهر
 پیشنهاد حل مشکل شرکتهای راهسازی
 تداوم مسکن مهر یعنی رونق صنعت کشور
 ارزش خانه‌های لوکس خالی ایران
 مشهد ۲۰۱۷ شهری آماده میزبانی جهانی
 بخش مسکن نباید به دهه 70 برگردد
 دولت به‌دنبال ایجاد فضای استاندارد شهری
 اختصاص اعتبار به آزادراه تهران شمال
 راهکار وزیر برای کاهش قیمت مسکن
 پرونده مسکن مهر بسته شود
 قدردانی روحانی از راه اندازی سامانه 141
 احیای معماری ایرانی در شهر جدید اندیشه
 ساخت مراکز درمانی در بافت‌های فرسوده
 اختصاص اعتبار به بافت فرسوده شهری
 وام خرید مسکن برگشت خورد
 ورود افراد غیرمتخصص به عرصه ساخت و ساز
 سیاست وزیر در اجرای طرح جامع مسکن
 عدم توسعه شهری با تراکم‌فروشی
 وام ۶۰ میلیونی خرید مسکن ابلاغ شد
 پولی برای پرداخت وام مسکن نداریم
 اجرای برنامه‌ ملی صرفه‌جویی در مصرف انرژی
 هزاران پرونده زمین‌خواری دولتی در محاکم قضایی
 آزادراه تهران- شمال با اراده جدی در حال احداث
 تازه‌ترین خبرها از آزاد‌راه تهران – شمال
 پیشنهاد آخوندی برای مطالبات پیمانکاران
 بسته خروج مسکن از رکود روی میز دولت
 اجازه بلندمرتبه سازی نمی‌دهیم
 حمل و نقل در ایران مفت است
 شکایت متقاضیان مسکن مهر از عمران پردیس
 انتصاب مدیرکل راه وشهرسازی اردبیل
 اعطای تسهیلات به خیرین مسکن‌ساز
 روش تأمین مالی مسکن اجتماعی فرانسه
 دهن‌کجی به مسکن مهر با مسکن اجتماعی
 تاثیر مصوبات رونق اقتصادی بر مسکن
 جای خالی مسکن مهر در بافت فرسوده
 بسته خروج مسکن از رکود آماده رونمایی
 افزایش وام مسکن در بسته خروج از رکود
 جزئیات طرح تحرک مسکن بافت فرسوده
 خبرهای خوشی نوسازی بافت فرسوده به زودی
 شمارش معکوس اعلام سقف وام خرید مسکن