پنج شنبه، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳
نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات افزودن به آدرس های برگزیده افزودن به آدرس های برگزیده
  ISSN 1735-7330

شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران (شاسا)

صفحه نخست

آرشیو

پیوندها

تماس با شاسا

» اخبار نوسازی بافتهای فرسوده
 اخبار نوسازی بافتهای فرسوده شهری
بایگانی اخبار  
 رونق ساخت و ساز بزرگراه امام علی (ع)
شهردار منطقه 7 گفت: با عبور بزرگراه امام علی از منطقه 7 بخش وسیعی از بافت فرسوده این منطقه زیر پوشش ساخت و سازهای مسکونی قرار گرفت.
 نوسازی بافت فرسوده خراسان جنوبی
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: 523 واحد فرسوده در سطح بافت فرسوده استان خراسان جنوبی تخریب و 1786 واحد نوسازی شده است.
 ساماندهی سکونتگاههای غیررسمی آذربایجان
معاون وزیر راه و شهر سازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران گفت: امسال گام بلندی در توانمند سازی و ساماندهی سکونتگاههای غیررسمی استان آذربایجان غربی برداشته خواهد شد.
 نفس های آخر بافت تاریخی گرگان
نایب رئیس شورای شهر گرگان گفت: بافت تاریخی گرگان نفس های آخر را می کشد، درحالیکه هویت شهر به شمار می رود.
 تمام شهر آبادان بافت فرسوده شد
شهردار آبادان گفت: براساس مصوبه هیئت وزیران تمام شهر آبادان تحت پوشش طرح بافت فرسوده قرار گرفت.
 نوسازی بافت فرسوده اصفهان
معاون معماری و شهر‌سازی شهرداری اصفهان گفت: مساحت بافت فرسوده اصفهان حدود دو هزار و 157 هکتار بوده و در حال حاضر بافت فرسوده همت‌آباد با 67 هکتار مساحت برای احیا، نو‌سازی و بهسازی انتخاب شده است.
 آمار بافت فرسوده استان تهران
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه 4 هزار و 624 هکتار بافت فرسوده شهری در استان تهران وجود دارد، گفت: در سال گذشته 80 هزار واحد برای دریافت وام نوسازی بافت های فرسوده به بانک مراجعه کردند.
بازسازی بافت های فرسوده شهری
بازسازی بافت های فرسوده شهری
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران بهسازی شهری ایران گفت: در کشور 72 هزار هکتار بافت فرسوده شناسایی و 9 هزار هکتار آن بازسازی شده است.
 نوسازی بافت فرسوده تهران
معاون شهرسازی شهرداری منطقه 8 از آزاد سازی 15 هزار متربع بافت فرسوده در شرق تهران، همزمان با ساخت بزرگراه امام علی (ع) خبر داد.
 برق عامل‌ آتش سوزی بافت فرسوده
بافت‌های فرسوده به دلیل درهم تنیدگی و تراکم بالای سازه‌ها، نه تنها در فرآیند خاموش کردن آتش مشکل ایجاد می‌کنند بلکه به علت فرسوده بودن و انتقال نادرست حامل‌های انرژی به ویژه برق و گاز در آنها، برای وقوع آتش سوزی مستعدتر هستند و به علت آتش گیرتر بودن مصالح به کار رفته، آتش در آنها زودتر گسترش می‌یابد.
 بهسازی بافت فرسوده تبریز
شهردار تبریز گفت: اصلاح و بهسازی بافت‌های فرسوده شهر تبریز با جدیت بیشتری دنبال می‌شود‌.
 وضعیت نوسازی بافت فرسوده کرمان
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تاکنون 2242 واحد در بافت فرسوده استان کرمان نوسازی شده و 1700 واحد مسکونی نوسازی شده دربافت فرسوده این استان نیز آماده افتتاح است.
 نوسازی بافت فرسوده استان قزوین
به گفته مدیرکل راه و شهرسازی قزوین، یک هزار و 200 هکتار بافت فرسوده در استان قزوین وجود دارد که 450 هکتار از آن در شهر قزوین قرار گرفته است.
تامین اعتبار نوسازی بافت فرسوده
تامین اعتبار نوسازی بافت فرسوده
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران گفت: با اختصاص شش هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در سال جاری بیش از 200 هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده کشور بهسازی و نوسازی می شود.
رونق ساخت و ساز در بافت های فرسوده
رونق ساخت و ساز در بافت های فرسوده
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به تمهیدات در نظر گرفته شده برای بافتهای فرسوده در طرح تفصیلی گفت: در این طرح استفاده از تسهیلاتی مانند اهدای تراکم تشویقی و ...
 نوسازی بافت‌های فرسوده فارس
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران گفت: تاکنون 19 هزار و 436 واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده استان فارس نوسازی شده است.
 نوسازی بافت فرسوده همدان
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه اگر به شیوه کنونی که در قانون پیش بینی شده پیش برویم نوسازی بافت فرسوده در همدان حدود 50 سال طول می کشد، گفت: بر اساس قانون، شهرداری همدان باید سالانه 75 هزار متر مربع پروانه در بافت فرسوده صادر کند.
نوسازی بافت‌های فرسوده خوزستان
نوسازی بافت‌های فرسوده خوزستان
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: تاکنون در استان خوزستان 3391 واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده تخریب و به‌جای آن 11 هزار و 584 واحد مسکونی بنا شده است.
 پرداخت وام 30 میلیونی بافت فرسوده
قائم مقام وزیر و مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: هیچ محدودیتی در پرداخت تسهیلات 30 میلیون تومانی به متقاضیان نوسازی بافت‌های فرسوده شهری هرمزگان از طریق بانک‌های عامل وجود ندارد.
 بافت فرسوده شیراز نیازمند نوسازی
بافت فرسوده شیراز آنقدر پیر و فرتوت شده که هنگام عبور از کوچه پس کوچه‌های تنگ و باریک و تاریک آن، ترس آوار شدن دیوارهای کج و معوج و ترک برداشته، بیش‌تر و پیش‌تر از هراس جیب‌بر و کیف‌قاپ و معتاد و زنگی و .... دلت را ریش می‌کند.
 نوسازی بافت فرسوده اصفهان
شهردار منطقه سه اصفهان با اشاره به آزادسازی 184 گلوگاه در بافت فرسوده منطقه سه اصفهان گفت: 550 میلیارد تومان کار عمرانی در شهرداری منطقه سه اصفهان انجام گرفته است.
 تشکیل سازمان بهسازی گرگان
رئیس کمیسیون تحقیق و پژوهش شورای اسلامی شهر گرگان با بیان اینکه سازمان بهسازی و نوسازی گرگان و حومه تشکیل می شود از بررسی اساسنامه آن خبر داد.
 الگوهای ناموفق در نوسازی بافت فرسوده
مدیر عامل سازمان عمران و مسکن‌سازان استان فارس گفت: امروز یک الگوی موفق در نوسازی بافت فرسوده در سطح کشور وجود ندارد، اگرچه الگوی طراحی و اجرا شده در شیراز، نو و اثرگذار بوده است.
 افزایش وام نوسازی بافت فرسوده
مدیر عامل شرکت عمرانی و مسکن سازان فارس از افزایش تسهیلات نوسازی بافت فرسوده تا 30 میلیون تومان خبر داد.
 انتقاد از تملک زمین های اطراف بجنورد
رییس شورای اسلامی شهر بجنورد با انتقاد از روند ساخت بافت فرسوده در این شهر گفت: هشت سال از زمان ساخت مناطق بافت فرسوده این شهر می‌گذرد اما اقدام خاصی در این‌باره انجام نشده است.
 نوسازی بافت فرسوده قم
شهردار قم اظهار داشت: بازسازی و نوسازی بافت فرسوده شهری قم، اولویت اول شهرداری کلانشهر قم در ارتباط با کاهش خطر پذیری بلایا است.
 مخالفت با انتشار اوراق نوسازی بافت فرسوده
شورای اسلامی شهر تهران با لایحه شهرداری تهران در خصوص تکرار مجوز انتشار و فروش اوراق مشارکت برای احیا و نوسازی بافت های فرسوده محلات شهر تهران در سال 88 برای سال 92 موافقت نکرد.
 حذف تراکم اضافی در بافت‌های ناپایدار
اعضای شورای شهر تهران با تصویب یک فوریت طرحی، خواستار حذف اعطای تراکم اضافی به بافت‌های ناپایدار پایتخت شدند و تاکید کردند که هرگونه امتیاز شهرسازی باید تنها به نوسازی بافت‌های فرسوده تعلق گیرد.
 سرنوشت سند ملی نوسازی بافت فرسوده
مسئول دبیرخانه بافت‌های فرسوده کلانشهرها گفت: سال‌ها پیگیر سند ملی نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده هستیم، اما از سرنوشت این سند اطلاعی نداریم.
 کرمان در تهدید زلزله و آب زیرسطحی
شهردار کرمان با اشاره به وضعیت نامطلوب بافت فرسوده در شهر کرمان گفت: به دلیل این شرایط، بسیاری از ساکنان این مناطق مهاجرت کرده و ما امروز شاهدیم حاشیه‌ای از شهر در مرکز ایجاد شده و شهر در حال تهی‌شدن از درون است.
 تدوین سند راهبردی بافت‌های فرسوده
مدیر عامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان از تدوین سند توسعه راهبردی بافت‌های فرسوده شهری در کشور خبر داد و اظهار کرد: حرکتی جهادی در زمینه احیاء و نوسازی بافت‌های فرسوده شهری در کشور آغاز شده است.
 ارائه وام نوسازی بافت‌ فرسوده کرمان
شهردار کرمان گفت: شهر کرمان یک هزار و 700 هکتار بافت فرسوده دارد که 500 هکتار آن بافت تاریخی است.
اختصاص 200 هزار وام نوسازی جدید
اختصاص 200 هزار وام نوسازی جدید
معاون وزیر راه و شهرسازی از تخصیص 200 هزار تسهیلات نوسازی جدید و نوسازی 200هزار واحد جدید در بافت‌های فرسوده تا پایان 91 خبرداد.
 نوسازی بافت‌های فرسوده شهرضا
شهردار شهرضا گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام گرفته، در طول دو سال گذشته برنامه‌های سازنده‌ای در سطح نقاط فرسوده شهر شهرضا انجام گرفته است.
توانمند سازی جمعیت بافت فرسوده
توانمند سازی جمعیت بافت فرسوده
تفاهم نامه میان شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به منظور توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر و یا در معرض آسیب‌های اجتماعی از طریق آموزش‌های فنی و حرفه‌ای منعقد شد.
 افزایش ظرفیت نوسازی بافت فرسوده
ظرفیت نوسازی بافت های فرسوده شهری از 200 به 250 هزار واحد در سال می رسد.
 وضعیت نگران کننده بافت‌های فرسوده
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی با اشاره به وقوع زمین لرزه طی هفته های اخیر در بجنورد و سایر شهرستان‌ها گفت: وضعیت بافت‌های فرسوده نگران کننده است که مسئولان اجرایی باید نسبت به نوسازی و بهسازی این مناطق اعطای تسهیلات ویژه ای را در نظر بگیرند.
مشکل بافت‌های فرسوده حل نشد
مشکل بافت‌های فرسوده حل نشد
رییس شورای اسلامی شهر تهران معتقد است که نوسازی بافت‌های فرسوده از مهم‌ترین کارهایی است که در شورای سوم به نوعی بر زمین ماند و با وجود پیگیری‌ها و مصوبات در این باره، به نتیجه مطلوب نرسید.
 نوسازی بافت فرسوده استان مرکزی
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تاکنون 2452 واحد مسکونی نوسازی شده در محدوده بافت فرسوده استان مرکزی به بهره‌برداری رسیده است.
 نوسازی بافت فرسوده اطراف حرم رضوی
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و امور اداری شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شهرداری وظیفه خود را انجام داده و دولت باید به بهسازی بافت فرسوده اطراف حرم رضوی کمک کند.
آغاز پرداخت وام نوسازی بافت فرسوده
آغاز پرداخت وام نوسازی بافت فرسوده
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پرداخت تسهیلات ۳۰ میلیون تومانی نوسازی بافت فرسوده از سوی بانک های عامل آغاز شده است.
 بازسازی بافت فرسوده بازار قیصریه لار
مدیرکل راه و شهرسازی شهرستان لار استان فارس گفت: مجموعه تاریخی بازار قیصری لار با اختصاص 500 میلیون تومان، بازسازی و مرمت می‌شود.
 دیدار معاون نیکزاد از مناطق زلزله زده
در پی وقوع زمین‌لرزه‌های پیاپی در شرق هرمزگان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران از مناطق زلزله زده شهرستان بشاگرد بازدید کرد.
مسکن مهر منحرف شد
مسکن مهر منحرف شد
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: مسکن مهر با انحراف از تعریف اولیه بجای نوسازی بافت فرسوده به ساخت مسکن در حاشیه‌های شهر که هیچ زیرساختی ندارند، پرداخت.
 نوسازی بافت های فرسوده سمنان
شهردار سمنان از بودجه حدود 130 میلیارد تومانی شهرداری سمنان در سال 92 خبر داد.
 وضعیت نوسازی بافت فرسوده فارس
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: تاکنون در استان فارس 5690 واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده تخریب و به جای آن 19 هزار و 436 واحد مسکونی بنا شده است.
 نوسازی بافت‌های فرسوده قم
رئیس هیئت مدیره انجمن شرکت‌های ساختمانی و راه‌سازی استان قم تسریع در نوسازی بافت فرسوده قم را ضروری دانست و از آمادگی این انجمن برای مشارکت در این بخش خبر داد.
بافت‌فرسوده نیازمند توجه مسئولان
بافت‌فرسوده نیازمند توجه مسئولان
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران بر ضرورت توجه مسئولان بر نوسازی و بهسازی بافت فرسوده‌های و سکونتگاه‌های غیررسمی استان گیلان تاکید کرد.
 افزایش وام بافت‌های فرسوده همدان
مدیرعامل شرکت عمران و مسکن‌سازان همدان گفت: میزان تسهیلات بانکی به متقاضیان احداث واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده به ازای هر واحد به 300 میلیون ریال افزایش یافت.
تهران پیشگام نوسازی بافت‌ فرسوده
تهران پیشگام نوسازی بافت‌ فرسوده
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: بخش اعظم نوسازی بافت‌های فرسوده در تهران یک طرفه از سوی شهرداری تهران اعمال شده است.
 « قبلی   ۳   ۴   ۵   ۶   ۷   صفحه ۸ از ۲۰   ۹   ۱۰   ۱۱   ۱۲   بعدی » 

 

همایش ملی مهندسی فروش پروژههای ساختمانی

بوتان

سوپرپایپ جدید

 همایش توسعه فضای کاربردی فضایی روستایی

شرکت کپکو

پکیج رادیانت

 بنیاد امور بیماریهای خاص

 سایر اخبار مسکن و ساختمان