شنبه، ۱۷ بهمن ۱۳۹۴
نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات افزودن به آدرس های برگزیده افزودن به آدرس های برگزیده
  ISSN 1735-7330

شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران (شاسا)

صفحه نخست

آرشیو

پیوندها

تماس با شاسا

» اخبار نوسازی بافتهای فرسوده
 اخبار نوسازی بافتهای فرسوده شهری
بایگانی اخبار  
 ساخت مسکن مهر در حاشیه شهر!
محمد علی اسدی با انتقاد از ساخت مسکن مهر در حاشیه شهر ها گفت: میتوان این واحد ها را در بافت های فرسوده ساخت چرا که مردم تمایل بیشتری برای ماندن در شهر دارند.
 نوسازی بافت فرسوده سرعت می گیرد
اولین نشست مشترک بین نماینده عالی دولت در حوزه نوسازی بافت‌فرسوده و مدیر ارشد شهرداری در سازمان نوسازی شهر تهران، پس از سال‌ها اختلاف‌نظر برسر نوع و دامنه حمایت‌های این دو ارگان از سرمایه‌گذاران، برگزار شد و نتایج کاربردی در قالب تشکیل 5 کارگروه تخصصی برای رفع موانع موجود در نوسازی، از این نشست بیرون آمد.
 تعریف پروژه های نوسازی تهران
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: از آغاز امسال تاکنون حدود 100 پروژه با تراز اقتصادی مثبت و توان رقابتی جذب سرمایه گذار از سوی دفاتر خدمات نوسازی تعریف و برنامه شده و مذاکرات لازم با مالکین این اراضی با همکاری شهرداری های مناطق صورت گرفته است.
همکاری دولت در نوسازی بافت فرسوده
همکاری دولت در نوسازی بافت فرسوده
مدیرعامل سازمان عمران و بهسازی شهری تهران اصلی ترین هدف دولت و شهرداری را کیفیت بخشی محیط زندگی شهروندان عنوان کرد.
 یک روز غفلت بافت های فرسوده!
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه، یک روز غفلت هم از بافت های فرسوده، موجب بروز خسارات می شود گفت: توقف صد درصدی مسکن مهر اشتباه است از این رو می توان این طرح را با بافت های فرسوده تهاتر کرد.
 ساماندهی بافت فرسوده قم
شهردار کلانشهر قم گفت: در بحث کاهش خطرات ناشی از بحران‌ها، ساماندهی بافت فرسوده در اولویت مدیریت شهری قم قرار دارد.
 لزوم مقاوم سازی ساختمانهای قم
شهردار کلانشهر قم گفت: در بحث کاهش خطرات ناشی از بحران‌ها، سامان‌دهی بافت فرسوده در اولویت مدیریت شهری قم قرار دارد.
 آمار بافت فرسوده مرودشت
فرماندار مرودشت گفت: در شهر مرودشت 176 هکتار بافت فرسوده وجود دارد که این وضعیت یک هشدار جدی است و باید با اولویت به آن پرداخت.
 آغاز سیاست‌ جدید بازآفرینی شهری
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در آستانه ورود به دوره جدیدی از سیاست های بازآفرینی شهری در کشورمان هستیم، گفت: باید پروژه های کوچک مقیاس، تاثیرگذار بر محیط پیرامون و برطرف کننده نیازهای مردم در این محلات اجرا شود.
سند ملی بازآفرینی پایدار بافت فرسوده
سند ملی بازآفرینی پایدار بافت فرسوده
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: به زودی سند ملی برنامه بازآفرینی پایدار محدوده‌ها و محلات هدف نوسازی و بهسازی شهری براساس رویکردها و نگرش‌های دولت، نهایی و جهت تصویب به هیات دولت ارائه می‌شود.
 نوسازی بافت فرسوده خراسان جنوبی
برای نخستین بار در خراسان جنوبی دفاتر نوسازی محلی در بافت فرسوده این استان ایجاد می‌شود.
 نظارت بیشتر بر نوسازی بافت‌فرسوده
با امضای تفاهم‌نامه مشترک میان سازمان نوسازی شهر تهران و سازمان نظام مهندسی استان تهران بنا شده از این پس روند نوسازی در مناطقی از تهران که جزو بافت فرسوده محسوب می‌شوند با همکاری سازمان نظام مهندسی در قالب «کنترل مضاعف» در مسیر ارتقای کیفیت ساخت وساز و جلوگیری از ساخت و ساز‌های ناپایدار قرار گیرد.
نظام مهندسی در نوسازی بافت فرسوده
نظام مهندسی در نوسازی بافت فرسوده
تفاهم نامه همکاری فی مابین سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و سازمان نوسازی شهر تهران با هدف ارتقای کیفیت ساخت و ساز بر اساس اصول فنی و مهندسی در بافت‌های فرسوده شهر تهران به منظور بهره‌گیری از...
 بسته‌ تشویقی بافت فرسوده زاهدان
مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهراری زاهدان گفت: با پیگیری‌های به عمل آمده از سوی شورای اسلامی شهر بسته‌ی تشویقی بافت فرسوده شهر زاهدان تهیه شد.
تفاهم شهرداری با بیمه در بافت فرسوده
تفاهم شهرداری با بیمه در بافت فرسوده
سازمان نوسازی شهر تهران با سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و شرکت بیمه پارسیان تفاهم نامه همکاری امضاء کرد.
 بهسازی بافت فرسوده اردبیل
رئیس اداره بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده شهری اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل از تصویب طرح سکونت‌گاه‌های غیر رسمی شهرهای اردبیل و پارس‌آباد خبر داد.
 کاهش رشد حاشیه‌نشینی در گرگان
معاون شهرسازی شهرداری گرگان گفت: موضوع حاشیه‌نشینی و بافت فرسوده در دو سال گذشته، با توجه به سیاست بازدارنده شهرداری، شیب رشد آن کمتر شده است.
 ضرورت نوسازی بافت فرسوده خرمشهر
استاندار خوزستان با تاکید بر اهمیت بازسازی بافتهای فرسوده شهری گفت: تخصیص و پرداخت اعتبار به بافت های فرسوده آبادان و خرمشهر و شتاب بخشی در بازسازی این مناطق ضروری است.
 نوسازی بافت‌فرسوده محله هرندی
کلنگ عملیات ساختمانی فاز یک نوسازی و بهسازی بافت فرسوده محله هرندی واقع در منطقه 12، دراین محله به زمین زده شد.
رشد نوسازی بافت فرسوده تهران
رشد نوسازی بافت فرسوده تهران
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این که میانگین تعداد پلاک های تجمیعی از 2 پلاک در سال 1387 به 7.2 پلاک در سال جاری افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: در این بین سهم تجمیع زیربنای مسکونی از 2 درصد در سال 87 به 53 درصد در سال جاری رسیده است.
 شناسایی بافت های فرسوده اردبیل
رئیس اداره بهسازی و نوسازی بافتهای فرسوده شهری استان اردبیل از شناسایی یک هزار و 523 هکتار بافت فرسوده شهری در استان خبر داد.
 نوسازی بافت فرسوده آبادان
شهردار آبادان از صدور 42 پروانه ساختمانی مرتبط با بافت فرسوده در این شهر خبر داد.
 تعیین تکلیف بافت‌های فرسوده کرج
معاون معماری و شهرسازی شهردار کرج بر ضرورت تعیین تکلیف احیای بافت‌های فرسوده در کرج تأکید کرد.
 کاش مسکن مهر در بافت‌ فرسوده بود
عضو سابق شورای شهر تهران با بیان اینکه ساخت و ساز چه در مناطق فرسوده و چه در جای های دیگر تحت تاثیر بازار مسکن است ، گفت: وقتی بازار مسکن رکود پیدا می‌کند نخستین جایی که تأثیر می‌پذیرد بافت فرسوده شهری است، چرا که سازنده‌ها دیگر سرمایه خود را به خطر نمی‌اندازند و با شهرداری یا مالکان املاک ریزدانه وارد مشارکت نخواهند شد.
توسعه محلی با دفاتر خدمات نوسازی
توسعه محلی با دفاتر خدمات نوسازی
مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران، گفت: فعالیت های متعدد دفاتر خدمات نوسازی با توجه به نوسازی با الگوی تجمیع، گام مهمی در تبدیل جریان نوسازی کالبدی به توسعه محلی به شمار می‌رود.
 راه اندازی مرکز آموزش شهرسازی
مرکز آموزش علمی کاربردی شهرسازی، نوسازی و بهسازی علاوه برتربیت نیروهای متخصص و کارآمد، زمینه کسب تجربیات عملی در حوزه‌های مختلف شهری را برای دانشجویان مستعد و نخبه فراهم خواهد کرد.
 همکاری فنی‌وحرفه‌ای با راه و شهرسازی
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان، از انعقاد تفاهمنامه این مرکز با اداره کل راه و شهرسازی استان خبر داد.
افتتاح مرکز آموزش نوسازی بافت فرسوده
افتتاح مرکز آموزش نوسازی بافت فرسوده
مرکز آموزش علمی کاربردی شهرسازی، نوسازی و بهسازی علاوه بر تربیت نیروهای متخصص و کارآمد، زمینه کسب تجربیات عملی در حوزه های مختلف شهری را برای دانشجویان مستعد و نخبه فراهم خواهد کرد.
 نوسازی بافت فرسوده اردبیل
مدیر عامل شرکت عمران و مسکن سازان استان اردبیل از اتمام مطالعات 963 هکتار محدوده بافت فرسوده در شهرستان اردبیل خبر داد.
به بافت‌های تاریخی نگوییم فرسوده
به بافت‌های تاریخی نگوییم فرسوده
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران تاکید کرد: از بیان عبارت " فرسوده" به بافت‌های تاریخی پرهیز کنیم چراکه بافت‌های تاریخی مراکز شهری ثروت‌هایی هستند که باید با تدبیر، حفاظت و احیا شوند.
 لزوم بافت فرسوده شهری گیلان
معاون امور هماهنگی استانداری گیلان از وجود دو هزار و 900 هکتار بافت فرسوده شهری در استان خبر داد.
 مرمت گذر مسجد امام علی(ع) اصفهان
مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان گفت: عملیات اجرایی مرمت گذرتاریخی مسجد امام علی(ع) آغاز شده و در حال حاضر ۳۰ درصد پیشرفت دارد.
 نوسازی بافت فرسوده اصفهان
معاون معماری و شهر‌سازی شهرداری اصفهان گفت: مساحت اصفهان 19 هزار هکتار است و یک‌پنجم و حدود 20 درصد از مساحت شهر اصفهان به بافت فرسوده اختصاص دارد.
 احداث میدان جلوخان اصفهان
مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان گفت: طرح احداث میدان جلو خان مسجد جامع در مرحله تملک و آزادسازی است و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
 نوسازی بافت فرسوده بیرجند
قائم‌ مقام وزیر و مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: پروژه مجتمع مسکونی 15 واحدی یاس در بافت فرسوده فرزان بیرجند به اتمام رسید.
 نوسازی بافت فرسوده خمینی‌شهر
رئیس شورای شهر خمینی‌شهر گفت: مناطق بافت فرسوده مرکزی خمینی‌شهر یک فرصت مناسب اقتصادی برای سرمایه‌گذاری است.
 اجرای سکونتگاههای غیر رسمی اردبیل
مدیر عامل شرکت عمران و مسکن سازان استان اردبیل گفت: بعد از دو سال از آغاز به کار مطالعات سکونتگاههای غیر رسمی، نیاز کاربری های مختلف این مناطق مشخص شده است.
 احیای بافت های فرسوده تبریز
سرپرست شهرداری تبریز گفت: برای احیای بافت فرسوده شهری و ساماندهی به حاشیه نشینی تبریز با مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی و مسکن سازان احیا می شود.
 راه اندازی شورای عمران بهسازی شهری
مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران از راه‌اندازی شورای راهبردی عمران و بهسازی شهری ایران خبر داد.
 نوسازی بافت‌های فرسوده کرمانشاه
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه بافت فرسوده قبل از آنکه موضوعی فنی باشد یک موضوع اجتماعی است، فرسودگی بافت‌های شهری را یک موضوع چند بعدی دانست و گفت: فرسودگی بافت‌های فرسوده تأثیر مستقیم بر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی دارد و مداخله صحیح در این بافت‌ها زمینه بهبود همه این عوامل را فراهم خواهد ساخت.
 نوسازی بافت‌ فرسوده استان البرز
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز از راه‌اندازی دفاتر خدمات نوسازی بافت‌های فرسوده در سطح این استان خبر داد.
تغییرات در شرکت عمران و بهسازی
تغییرات در شرکت عمران و بهسازی
معاون وزیر راه و شهرسازی، مجید روستا و سعید اسلامی را به عنوان اعضای جدید هیات مدیره شرکت عمران و بهسازی شهری ایران منصوب کرد.
 خریداری بافت فرسوده گچساران
شهردار دوگنبدان گفت: افزون بر 50 واحد مسکونی این شهر که در مسیر طرح ساماندهی بافت فرسوده قرار دارد، خریداری شده است.
 نوسازی بافت فرسوده اردبیل
رئیس اداره بافت فرسوده راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در سطح استان اردبیل بیش از یک هزار و 523 هکتار بافت فرسوده تاریخی و قدیمی وجود دارد.
نوسازی بافت فرسوده با کمک شهروندان
نوسازی بافت فرسوده با کمک شهروندان
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: تلاش در جهت باز آفرینی شهر یکی از بستر های مستعد برای مشارکت مردم در مدیریت شهری است و سازمان نوسازی شهر تهران از مشارکت شهروندان استقبال می کند.
 تحویل مسکن مهر بافت فرسوده اردبیل
مدیر عامل شرکت عمران ومسکن سازان استان اردبیل گفت: تاکنون 165 واحد مسکن مهر در محدوده بافت فرسوده اردبیل تحویل شده است.
پرداخت وام قرض الحسنه اجاره مسکن
پرداخت وام قرض الحسنه اجاره مسکن
بر اساس این مصوبه، تسهیلات برای هر واحد مسکونی در تهران مبلغ یکصد و بیست میلیون ریال، در کلانشهرها تا مبلغ هشتاد میلیون ریال، در مراکز استان تا مبلغ هفتاد میلیون ریال و در سایر شهرها تا مبلغ چهل میلیون ریال تعیین می شود با تصویب دولت، آیین نامه اجرایی نحوه اعطای تسهیلات قرض الحسنه اجاره مسکن برای اسکان موقت تعیین شد.
 جان مردم در حصار بافت فرسوده
مشکلاتی مانند بالابودن حجم بافت فرسوده و ترافیک در هسته مرکزی شهر ارائه خدمات آتش نشانی در کلانشهر قم را مشکل کرده است.
 بافت فرسوده تشدید کننده بزهکاری
جانشین فرماندهی انتظامی استان قم بافت فرسوده را در این استان از عوامل تشدید بزهکاری عنوان کرد.
 بازسازی بافت فرسوده آذربایجان غربی
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: 6 هزار هکتار بافت فرسوده آذربایجان غربی تا سال 91 کاملا بازسازی شده است.
 « قبلی   ۳   ۴   ۵   ۶   ۷   صفحه ۸ از ۲۰   ۹   ۱۰   ۱۱   ۱۲   بعدی » 

 

 

سوپرپایپ جدید

شرکت کپکو

پکیج رادیانت

 بنیاد امور بیماریهای خاص

 سایر اخبار مسکن و ساختمان