سه شنبه، ۷ مرداد ۱۳۹۳
نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات افزودن به آدرس های برگزیده افزودن به آدرس های برگزیده
  ISSN 1735-7330

شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران (شاسا)

صفحه نخست

آرشیو

پیوندها

تماس با شاسا

» اخبار نوسازی بافتهای فرسوده
 اخبار نوسازی بافتهای فرسوده شهری
بایگانی اخبار  
 اعطای وام قرض‌الحسنه اجاره مسکن
معاون اول رئیس جمهور آئین نامه اجرایی نحوه اعطای تسهیلات قرض الحسنه اجاره مسکن برای اسکان موقت را برای اجرا ابلاغ کرد.
وام ودیعه اسکان موقت ابلاغ شد
وام ودیعه اسکان موقت ابلاغ شد
معاون اول رئیس جمهور آئین نامه اجرایی نحوه اعطای تسهیلات قرض الحسنه اجاره مسکن به عنوان ودیعه اسکان موقت ساکنان بافتهای فرسوده را برای اجرا ابلاغ کرد.
 تخلف پرداخت وام بافت فرسوده قم
رئیس سازمان بازرسی قم از کشف تخلف در پرداخت وام تسهیلات بافت فرسوده در قم خبر داد.
 بافت فرسوده تهدیدی برای قم
مدیرکل بازرسی استان قم گفت: بافت‌های فرسوده یکی از تهدیدات قم است و قم از این موضوع رنج می‌برد.
 موانع نوسازی بافت‌های فرسوده
دبیر علمی کنفرانس ارزیابی تأثیرات اجتماعی در پروژه‌های شهری، گفت: عدم ارزیابی صحیح از تأثیرات اجتماعی پروژه‌های شهری یکی از موانع پیشرفت طرح‌های نوسازی بافت‌های فرسوده مشهد است.
 نوسازی بافت‌های فرسوده کرمانشاه
مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی بافت فرسوده کرمانشاه، از پیگیری‌های لازم برای همکاری با بنیاد مستضعفان برای بهسازی و نوسازی بافت فرسوده کرمانشاه خبر داد.
 رسیدگی به بافت فرسوده خراسان رضوی
ماجرای رسیدگی به بافت فرسوده خراسان رضوی به علل مختلفی همچون عدم تخصیص اعتبارات دولتی و تملک اراضی 20 سال است که طلسم شده و طی این سالها استاندارهای متعددی اولویت کاری خود را رسیدگی به این معضل عنوان کردند اما در واقعیت این اولویتهای کاری در حد وعده باقی ماند و هنوز بافت فرسوده زخم کهنه ای بر پیکر خطه خراسان است.
مشارکت در نوسازی بافتهای فرسوده
مشارکت در نوسازی بافتهای فرسوده
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه در آینده نزدیک از مشارکت دانشگاهها و مراکز پژوهشی در بافتهای فرسوده شهری استفاده می کنیم، گفت: باید با رویکرد تعاملی و بر پایه خرد جمعی نگاه خودمان را در بازآفرینی بافت های فرسوده از پروژه محوری به فرآیند محوری تبدیل کنیم.
 پیشنهاد جدید نوسازی بافت فرسوده
تاکید دولت یازدهم بر پرهیز از شیوه آزمون و خطا در اداره کشور، کارشناسان حوزه عمران و بهسازی را بر آن داشته است برای نوسازی بافت‌فرسوده مدلی را به مسوولان پیشنهاد کنند تا به واسطه آن - برخلاف روش‌هایی که تا به حال در این حوزه به کار گرفته شده است- دو طرف اصلی نوسازی یعنی مالک ملک کلنگی و سرمایه‌گذار سازنده همزمان از منافع حاصل از نوسازی، سود کنند.
پیشنهادشهرداری‌ برای بافت‌فرسوده
پیشنهادشهرداری‌ برای بافت‌فرسوده
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: سازمان نوسازی به دنبال جلب مشارکت مؤثر و پایدار شهروندان است نه مشارکت مقطعی زیرا معتقدیم تنها نوسازی کالبدی منجر به بازآفرینی شهر نمی شود و چنانچه تفکر حاکم بر ساکنین بافت های فرسوده تغییر نکند و توسعه اجتماعی صورت نگیرد تغییر کالبدی مؤثر نخواهد بود.
 احیای بافت فرسوده منطقه 3 اصفهان
شهردار منطقه سه اصفهان گفت: 300 هکتار از بافت فرسوده موجود در سطح شهر اصفهان به منطقه سه اختصاص دارد که در حال حاضر 20 درصد از بافت فرسوده موجود در این منطق احیا و نو‌سازی شده است.
 فعالیت بنیاد در نوسازی بافت فرسوده
معاون توسعه ساختمان بنیاد مستعضفان گفت: این بنیاد با رویکرد ملی و انقلابی خود همواره حامی مستضعفان و پیشرفت کشور بوده است
 نوسازی بافت فرسوده شهر جونقان
معاون عمرانی استاندار چهار محال و بختیاری گفت: طرح بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهر جونقان به تصویب رسید.
 اولویتهای نوسازی بافت فرسوده
معاون وزیر راه و شهرسازی بر باز آفرینی پایدار در بافت فرسوده تاکید کرد و گفت: حمایت از گروه‌های آسیب‌پذیر اقتصادی و اجتماعی در بهسازی و نوسازی شهری و ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیر رسمی اولویت دارند.
بازآفرینی پایدار در نوسازی بافت فرسوده
بازآفرینی پایدار در نوسازی بافت فرسوده
مدیرعامل جدید جدید شرکت عمران و بهسازی شهری ایران با تاکید بر اینکه فرایند محوری را جایگزین پروژه محوری می کنیم، گفت: نقش تسهیل گر و پشتیبان در بافت های فرسوده خواهیم داشت.
 اجرای پروژه‌ سکونتگاه‌های غیررسمی بیرجند
‌مدیرکل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی گفت: 50 درصد پروژه‌ی سکونت‌گاه‌های غیررسمی بیرجند اجرا شد.
 مزایای ساخت مسکن مهر در بافت فرسوده
وزیر راه و شهرسازی گفت: اگر مسکن مهر در بافت فرسوده بود از امکانات بیشتری بهره‌ می‌برد از سوی دیگر افزایش ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده به نفع سرمایه‌گذاری ملی است.
نوسازی بافت فرسوده دگرگون می شود
نوسازی بافت فرسوده دگرگون می شود
مدیر عامل جدید شرکت عمران بهسازی شهری ایران با اشاره به سخنان وزیر راه و شهرسازی گفت: سال‌ها بود منتظر شنیدن این سیاست‌ها بودم و خیلی خوشحالم که از منظر جدیدی به شهروندی و بازآفرینی بافت‌های فرسوده نگاه می‌کنیم.
در نوسازی بافت فرسوده عقبیم
در نوسازی بافت فرسوده عقبیم
معاون سابق وزیر راه و شهرسازی گفت: 22 درصد از پروانه‌های صادر شده ساختمان‌سازی در کل کشور متعلق به بافت فرسوده است که هنوز این رقم به میزان قانون برنامه پنجم نرسیده است.
 معارفه مدیر شرکت عمران و بهسازی
با حضور وزیر راه و شهرسازی تودیع و معارفه معاون وزیر و رئیس هیات مدیره شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران برگزار می‌شود.
 مشکلات بافت فرسوده همدان
معاون عمرانی استاندار همدان گفت: مشکل بافت فرسوده در همدان شدید است.
انتصاب جدید در وزارت راه و شهرسازی
انتصاب جدید در وزارت راه و شهرسازی
وزیر راه و شهرسازی در حکمی محمد سعید ایزدی را به عنوان معاون وزیر و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران منصوب کرد.
 حاشیه‌نشینی در چهار پهنه‌ی تبریز
رییس اداره‌ی بافت‌های فرسوده‌ی شهری اداره‌کل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: حدود 400 هزار نفر از جمعیت تبریز در قالب حدود 80 هزار خانوار در چهار پهنه‌ی شمال، جنوب، غرب و جنوب غرب تبریز حاشیه‌نشین هستند.
بافت‌ های قدیمی بهانه‌ سود‌‌های کلان!
بافت‌ های قدیمی بهانه‌ سود‌‌های کلان!
کارشناس میراث فرهنگی اصفهان گفت: در سال‌های اخیر و به ویژه در برخی کلان‌شهرهای ایران مانند اصفهان، با صرف هزینه‌های گزاف و به بهانه احیاء بافت‌های قدیمی، شاهد ساخت و سازهای عظیمی همچون پاساژ‌سازی واحیاء بدنه چهارباغ عباسی، ساخت برج جهان‌نما و افتتاح میدان امام علی(ع) بوده‌ایم.
 پروپه بافت فرسوده آبشوران کرمانشاه
استاندار کرمانشاه گفت: اعضای شورای شهر کرمانشاه با همکاری مدیریت شهری باید تلاش کنند تا کرمانشاه در جایگاه واقعی خود قرار گیرد.
 دلایل افزایش سکونت‌گاههای غیر رسمی
برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌ها در بافت فرسوده و سکونت‌گاه‌های غیر رسمی باید گونه‌ای باشد که علاوه بر کاهش آثار سوء این محدوده‌ها، از ایجاد و شکل‌گیری سکونت‌گاه‌های جدید جلوگیری شود و عواملی که منجر به ایجاد این محدوده‌ها می‌شوند مورد مطالعه و ارزیابی قرار گیرند.
 نوسازی بافت فرسوده اطراف حرم رضوی
عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: فضای سرمایه‌گذاری خارجی باید در مشهد فراهم شود زیرا این شهر زائر پذیر است و ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه سرمایه گذاری دارد.
 حل مشکلات پروژه نوسازان مبعث
مدیرکل فنی و مهندسی سازمان نوسازی شهر تهران از رفع مشکلات پروژه نوسازان مبعث خبر داد.
 هتل‌سازی در بافت فرسوده قم
سخنگوی سومین دوره شورای اسلامی شهر قم از اعمال تخفیفاتی برای هتل‌سازی در بافت فرسوده خبر داد.
 شناسایی بافت‌های فرسوده‌ آذربایجان
رییس اداره‌ی بافت‌های فرسوده‌ی شهری اداره‌کل راه شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: از مجموع 72 هزار هکتار بافت فرسوده‌ی کشور 5800 هکتار معادل هشت درصد کل بافت‌های فرسوده در این استان واقع است.
 مقاوم‌سازی مسکن روستایی مازندران
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران گفت: 838 متقاضی برای دریافت تسهیلات مقاوم‌سازی مسکن روستایی به بانک‌های عامل معرفی شدند.
 شناسایی بافت فرسوده اصفهان
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: 4 هزار هکتار بافت فرسوده در سطح شهر اصفهان وجود دارد که 2 هزار و 50 هکتار از این بافت به عنوان بافت فرسوده قانونی شهر اصفهان مصوب شده است.
 شناسایی بافت های فرسوده کردستان
مدیر اداره بافت‌های شهری اداره‌کل راه و شهرسازی کردستان از شناسایی بیش از دو هزار و 139 هکتار بافت فرسوده در این استان خبر داد.
 نوسازی بافتهای فرسوده زاهدان
مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری زاهدان ضمن تبریک به مناسبت هفته‌ی دولت، گفت: این هفته با نام دو تن از یاران و همراهان واقعی جمهوری اسلامی عجین شده که با نثار جان خود درس خدمتگذاری، آزادگی و ایستادگی در مقابل ظلم را به ما آموختند و انشاءالله ما بتوانیم جزو رهروان واقعی آنها قرار بگیریم.
 شهرها؛ نیازمند توسعه پایدار شهری
معاون وزیر راه و شهرسازی در یادداشتی توسعه درونی شهرها را نیاز توسعه پایدار دانست و گفت: بکارگیری اراضی بایر و تغییر کاربری اراضی دارای کاربری نامناسب در محدوده شهرها ظرفیت بسیار بالایی را در اختیار برنامه ریزان شهری قرار خواهد داد که تا سالهای دور حتی نیاز به یک متر مربع اراضی خارج از محدوده های شهری و توسعه دادن محدوده شهر و از بین بردن باغات و اراضی کشاورزی نباشد.
 ساماندهی بافت فرسوده شهر کرمانشاه
معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: با جدیت پیگیر موضوع ساماندهی بافت فرسوده شهر کرمانشاه هستیم.
 بافت فرسوده آماده سرمایه گذاری
در پی انتشار گزارشی، استاندار کرمانشاه گفت: احیا و بهسازی بافت فرسوده شهر کرمانشاه نیازمند تفکر و اندیشه جدید است.
 احیای بافت فرسوده با میدان امام علی(ع)
استاندار اصفهان گفت: میدان امام علی (ع) که از سوی شهرداری اصفهان احیا شد، نه تنها بخشی از هویت تاریخی اصفهان، بلکه یک دوره از دوران طلایی جهان اسلام را بازآفرینی کرد.
شناسایی بافت فرسوده آذربایجان شرقی
شناسایی بافت فرسوده آذربایجان شرقی
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه نوسازی بافت فرسوده شهرهای استان آذربایجان شرقی در حال پیگیری است، گفت: بیش از چهار هزار هکتار بافت فرسوده در استان شناسایی شده است.
 نحوه احیای بافت فرسوده شهری کرمانشاه
استاندار کرمانشاه با ابراز نارضایتی از روند بازسازی خیابان مدرس، گفت: مدیری که در ارتباط با حوزه کاری خود با جدیت، تعصب و دلسوزی به انجام وظیفه نمی پردازد، از چرخه مدیریتی استان کنار گذاشته خواهد شد.
 پذیرش دانشجو در رشته بافت های فرسوده
اولین دوره پذیرش دانشجو در حوزه تخصصی بافت‌های فرسوده در کشور راه‌اندازی شد.
 لزوم احیای بافت فرسوده کرمان
مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری کرمان بر لزوم احیاء بافت فرسوده در کرمان تاکید کرد.
 احیای بافت فرسوده اصفهان
شهردار منطقه دو اصفهان گفت: اکثر پروژه‌های اجرایی امسال و پروژه‌های پیش‌بینی شده سال آینده شهرداری در منطقه دو اصفهان به منظور احیا و نو‌سازی بافت فرسوده موجود در این منطقه اجرا می‌شود.
 افزایش بافت فرسوده کنگان
شهردار کنگان از افزایش بافت فرسوده کنگان به 42 هکتار خبر داد.
 بافت مشهد فرسوده است
معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد با اشاره به وجود بیش از 2000 هکتار بافت فرسوده در شهر گفت: اجرای هم‌زمان طرح جامع و تفضیلی توانست پیشرفت‌های خوبی را در الگوی توسعه در بر داشته باشد.
 نوسازی بافت فرسوده فرصت سرمایه گذاری
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران بابیان این که بسته های تشویقی نوسازی بافت های فرسوده و ناپایدار در طرح تفصیلی فرصتی برای سرمایه گذاری در این بافت ها است گفت:راه حل نوسازی بافت های فرسوده از حالت تک بعدی و شهرسازانه به راه حل های تلفیقی توأم با پیوندهای اجتماعی سوق داده شده است.
 نوسازی بافت های فرسوده کردستان
مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان گفت: در سال جاری تعداد هزار و 800 واحد مسکونی در بافت های فرسوده شهری با استفاده از تسهیلات مسکن مهر نوسازی شده اند.
 تخفیف عوارض شهرداری بافت فرسوده
شهردار خمینی‌شهر گفت: 50 درصد تخفیف در پرداخت عوارض در بافت فرسوده این شهرستان در نظر گرفته شده که به دنبال افزایش این تخفیف نیز هستیم.
 تولید ارزش با نوسازی بافت فرسوده تهران
علیرضا جعفری تاکید کرد: سازمان نوسازی از حضور سرمایه گذاران در اجرای پروژه های محرک توسعه حمایت می کند. جعفری اجرای پروژه های محرک توسعه را فرصتی برای ایجاد ارزش افزوده در بافت های فرسوده و بافت های همجوار دانست.
 ساماندهی بافت فرسوده‌ زاهدان
مدیر سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری زاهدان گفت: ساماندهی و نوسازی بافت فرسوده‌ واقع در حاشیه‌ی میدان فلسطین زاهدان از مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری است که با جدیت پیگیری می‌شود.
 « قبلی   ۳   ۴   ۵   ۶   ۷   صفحه ۸ از ۲۰   ۹   ۱۰   ۱۱   ۱۲   بعدی » 

 

 

سوپرپایپ جدید

 همایش توسعه فضای کاربردی فضایی روستایی

شرکت کپکو

پکیج رادیانت

 بنیاد امور بیماریهای خاص

 سایر اخبار مسکن و ساختمان