دوشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳
نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات افزودن به آدرس های برگزیده افزودن به آدرس های برگزیده
  ISSN 1735-7330

شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران (شاسا)

صفحه نخست

آرشیو

پیوندها

تماس با شاسا

  
 رفع تصرف از میلیونها مترمربع زمین
 رفع تصرف اراضی ملی در یزد
 خبری خوش برای زمین خواران!
 آزادسازی اراضی ملی آذربایجان
 خلع ید از اراضی ملی آذربایجان شرقی
 خلع ید از اراضی ملی آذربایجان غربی
 رفع تصرف از اراضی ملی دهلران
 آزادسازی اراضی ملی طالقان
 بررسی تخریب و تصرف منابع طبیعی
 رفع تصرف از اراضی مهدیشهر
 رفع تصرف از اراضی ملی دامغان
 رفع تصرف از اراضی ملی زنجان
 با زمین خواران برخورد شدید شود
 رفع تصرف از اراضی ملی همدان
 رفع تصرف از اراضی زنجان
 خلع ید شدن از زمین‌های کرمان
 رفع تصرف از اراضی دولتی کرمان
 بازپس‎گیری اراضی ملی گلستان
 دستگیری موقوفه‌خوار 50 میلیاردی
 قول برخورد با زمین‌خواران پیامکی

 اخبار زمین، مسکن و املاک
بایگانی اخبار  
 قیمت مسکن در بوشهر و یک شایعه
شایعه منطقه آزاد بوشهر این روزها در این شهر باعث افزایش قیمت های واحدهای مسکونی شده است.
 بی تاثیری هدفمندی یارانه ها بر مسکن
رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک استان تهران، تاکیدکرد به طور قطع اجرای مرحله دوم طرح هدفمندی یارانه ها تاثیری در افزایش قیمت مسکن نخواهد داشت.
مصادره برج ایرانی در آمریکا
مصادره برج ایرانی در آمریکا
دادگاه فدرال آمریکا رأی به مصادره و فروش یک برج ۳۶ طبقه متعلق به جمهوری اسلامی ایران در منطقه منهتن نیویورک داده است.
 تزریق پول در مسکن جذب می‌شود
معاون وزیر اقتصاد گفت: باوجود تورم بالا هر چه پول به جامعه تزریق کنیم، اگر نظارت نباشد، ممکن است پولها به سمت زمین و مسکن برود، البته ساخت و ساز مسکن خوب است، ولی زمین ساخته نشده با مقوله مسکن متفاوت است.
 صدور 140 هزار سند مالکیت در مازندران
مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران گفت: 140 هزار و 282 برگ سند مالکیت سال گذشته در استان صادر شد.
یک شایعه عامل رشد مسکن بوشهر
یک شایعه عامل رشد مسکن بوشهر
با وجود اینکه استاندار بوشهر از پیگیری‌های محرمانه برای تبدیل بوشهر به منطقه آزاد خبر داده بود اما شایعه‌ای در شبکه‌های اجتماعی مطرح شد و همین شایعه کافی بوده تا قیمت مسکن در بوشهر افزایش یابد.
ضامن خرید املاک ترکیه هستیم!
ضامن خرید املاک ترکیه هستیم!
وزیر توسعه و برنامه ریزی ترکیه از تجار ایرانی درخواست کرد تا تبادلات تجاری خود با ترکیه را از طریق لیر انجام دهد و گفت: ضامن خرید املاک ترکیه از سوی ایرانی‌ها هستیم.
 بیشترین قیمت تسهیلات مسکن
بازار فرابورس ایران شاهد معامله بیش از 3472 میلیارد ریال اوراق بود و در جریان معاملات، امتیاز تسهیلات مسکن خرداد 1390 با بیشترین رشد به قیمت 697 هزار و 252 ریال رسید.
افت نرخ اوراق گواهی مسکن
افت نرخ اوراق گواهی مسکن
در جریان معاملات روز فرابورس، قیمت اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن با کاهش نیم تا 3 درصدی همراه بود و از 673 تا 695 هزار ریال نوسان داشت.
 کاهش 23 درصدی صاحبخانه‌ها
با توجه به فراگیر شدن رکود در بازار مسکن در سال گذشته، روند خرید و فروش خانه کاهش یافت و 336 هزار نفر معادل 23 درصد کمتر از سال 91 خانه خریدند.
 افزایش ساخت خانه های کوچک
یک کارشناس شهرسازی با بیان اینکه استقبال مردم بیشتر به سمت مسکن‎هایی با متراژ کم است، گفت: افزایش ساخت مسکن با متراژ کم به همین دلیل است.
 کاهش تعداد صدور پروانه ساختمانی
در نیمه اول سال 92 تعداد واحد مسکونی در پروانه‌های صادر شده برای احداث ساختمان در شهر تهران با 3 درصد کاهش و در کل کشور با 17.9 درصد افزایش روبرو بوده است.
افزایش فروش و اجاره مسکن
افزایش فروش و اجاره مسکن
در پاییز سال گذشته متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده در شهر تهران نسبت به فصل مشابه سال قبل 19 درصد و متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی بابت اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده نسبت به فصل مشابه سال قبل 18.3 درصد افزایش داشته است.
 کاهش ساخت و ساز در تهران
در حالی در نیمه دوم سال گذشته صدور مجوز برای احداث ساختمان کل کشور شش درصد افزایش یافت که در تهران با کاهش یک درصدی همراه بوده است.
 کشور نیازمند مسکن استیجاری
کارشناس اقتصاد مسکن با تاکید بر این‌که موضوع مستاجر کردن مردم از سوی دولت صحیح نیست، در عین حال گفت: یکی از نقاط ضعف برنامه‌های مسکن در ایران نپرداختن به موضوع مسکن اجاره‌ای یا در نظر گرفتن سهم اندک در نظام تامین مسکن بوده است.
 بازار مسکن به کدام سمت می‌رود؟
یک کارشناس بازار مسکن گفت: به نظر من رکود تورمی موجود در بازار مسکن ادامه خواهد یافت؛ چراکه تقاضای موثر در بازار کم است. یعنی اکنون عرضه مسکن لااقل در تهران و کلان شهرها بیش از تقاضای موثر (و نه تقاضای کل) است.
 کاهش استقبال مردم از پیش‌خرید خانه
معاملات مسکن در سال گذشته بیش از 12 درصد نسبت به سال 91 کاهش داشت که به تبع آن قراردادهای پیش‌خرید خانه هم 28 درصد کمتر شده است.
 زمان مناسب برای خرید مسکن
رییس اتحادیه املاک تهران گفت: با توجه به ثبات قیمت‌ها در بازار مسکن اکنون زمان خوبی برای خرید خانه است.
 روند کاهشی خرید وفروش مسکن
در ادامه رکود بازار مسکن و کاهش معاملات خرید وفروش، متقاضیان کمتری برای خرید به بنگاه های مسکن مراجعه می کنند که پیش بینی می‌شود در سال جاری بازهم از تعداد متقاضیان واقعی بازار کاسته شود.
صنعت ساخت و ساز روی بمب ساعتی
صنعت ساخت و ساز روی بمب ساعتی
کاهش بودجه و نبود نیروی ماهر موجب افزایش حوادث و تلفات ساختمانی در انگلیس شده است.
 اسناد مازندران تک برگی می شود
مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران گفت: همه اسناد دفترچه ای و قدیمی در استان تک برگی و کاداستری می شود.
هشدار دریافت حق الزحمه املاک
هشدار دریافت حق الزحمه املاک
رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران گفت: مشاوران املاک حق ندارند بیش از تعرفه های تعیین شده از مشتریان حق الزحمه دریافت کنند و دریافت پول بیشتر از رقم تعیین شده از طرفین معامله، از مصادیق تخلف صنفی محسوب می شود.
 بازار مسکن از رکود خارج می‌شود
رئیس اتحادیه مشاوران املاک مشهد بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود تا اوایل خردادماه سال جاری رونق به بازار مسکن برگردد.
 افزایش قیمت مسکن کمتر از تورم
متوسط افزایش قیمت مسکن طی چند دهه اخیر از نرخ تورم کمتر نبوده بلکه برابر یا بیشتر بوده است.
 راه عبور از چالش خانه‌های خالی
با توجه به مشکلاتی که دولت در ارتباط با تامین درآمدهای پایدار اداره کشور دارد به نظر می‌رسد، اخذ مالیات از خانه‌های خالی می‌تواند تا حدودی از فضای رانت، دلالی و واسطه گری که در ساخت مسکن وجود دارد، جلوگیری کند.
 مسکن استیجاری دردی را درمان نمی‌کند
کارشناس اقتصاد مسکن با اشاره به برنامه وزیر راه برای ساخت ۱.۵ میلیون مسکن اجتماعی در ۱۰ سال گفت:‌ ساخت سالانه ۱۵۰ هزار واحد مسکن استیجاری با عدد واقعی مسکن مورد نیاز کشور فاصله بسیار زیادی داشته و دردی را از کشور درمان نمی‌‌کند.
 افزایش قیمت مغازه های میدان امام علی
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: متاسفانه در برخی مراکز تجاری مانند ارگ جهان نما و مراکز تجاری میدان امام علی (ع) قیمت واگذاری بجای 10 تا 15 درصد افزایش، دو تا سه برابر قیمت تعیین شده به فروش می‌رسد.
قیمت اوراق تسهیلات مسکن
قیمت اوراق تسهیلات مسکن
هر برگ پنج میلیون ریالی گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن هم در بازه قیمتی 712 تا 730 هزار ریال داد و ستد شد.
 تظاهرات در دفاع از حق مسکن
تظاهرات سراسری جنبش های اجتماعی ایتالیا علیه دولت و در دفاع از حق مسکن در شهر رم پایتخت ایتالیا آغاز شد.
 حفظ اراضی دولتی جیرفت
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت گفت: در راستای حفظ حقوق بیت‎المال دستورالعمل حفظ اراضی دولتی این منطقه به بنگاه‎های معاملات املاک ابلاغ شد.
 شکایت مالک زمین‌ دانشگاه آزاد!
وکیل خانواده هاشمی با اشاره به شکایت فردی از دانشگاه آزاد مبنی بر در اختیار داشتن سند زمین‌های واحد علوم و تحقیقات، گفت: در حال مذاکره با قوه قضائیه هستیم ولی بر اساس شواهد و مدارک زمین‌ها قطعا متعلق به دانشگاه آزاد است.
 کاهش خرید و افزایش اجاره‌نشینی
در ماه پایانی سال گذشته حدود 178هزار قرار‌داد در بخش مسکن منعقد شد که از این میزان سهم اجاره‌نامه‌ها بیش از 50 هزار مورد بوده است.
 بازار مسکن فعلا خاموش است
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان اینکه علیرغم اعلام اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها قیمت ها در بازار مسکن ثابت مانده است، گفت: در کوتاه مدت بازار مسکن تغییر محسوسی نخواهد داشت.
 ثبت نام یارانه در بنگاه‌های املاک
ثبت نام برای دریافت یارانه نقدی در حالی به چهارمین روز خود رسیده است که بنگاه‌های معاملات املاک و برخی از فروشگاه‌ها نیز به مراکز فعال نام نویسی پیوسته‌اند.
 ثبات اجاره بها در ابتدای امسال
بازار اجاره‌بها در ابتدای امسال نسبت به سال گذشته تغییرات قیمتی را تجربه نمی‌کند و آپارتمان‌ها با نرخ‌های قبلی اجاره داده می‌شود.
 تملک املاک بلوار ولایت آمل
شهردار آمل از آغاز عملیات تملک و تخریب املاک واقع در مسیر بلوار ولایت شمال اتصال بلوار طالب آمل به بلوار شیخ فضل‌الله نوری خبر داد.
 آزادسازی حریم حرم قیدار نبی(ع)
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خدابنده از آزادسازی پنج پلاک اطراف حرم قیدار نبی (ع) به ارزش 8 میلیارد ریال خبر داد.
 احتمال افزایش قیمت مسکن
رییس کانون انبوه‌سازان کشور معتقد است: با آغاز اجرای فاز دوم هدفمندی‌ یارانه‌ها و افزایش قیمت حامل‌های انرژی، قیمت مسکن در کشور افزایش می‌یابد.
 بازار مسکن پر تلاطم می‌شود؟
با توجه به اینکه بازار مسکن بسته به سیاست‌های پولی دولت تغییر می‌کند اگر اتفاق مهمی در اقتصاد کلان کشور بیفتد بازار مسکن در سال جاری پر تلاطم خواهد بود.
ثبت اسناد مالکیت در سامانه ثبت املاک
ثبت اسناد مالکیت در سامانه ثبت املاک
رییس سازمان ثبت اسناد و املاک گفت: تاکنون کمتر از یک پنجم اسناد مالکیت معادل شش میلیون سند مالکیت تعویض و در سامانه دفتر ثبت املاک (کاداستر) ثبت شده است.
 دستگیری کلاهبردار املاک دولتی
فرمانده انتظامی شهرستان زرندیه گفت: فردی با معرفی خود به عنوان نماینده یکی از ارگان‌های دولتی از تعدادی از کشاورزان اطراف مأمونیه در قالب اجاره دادن املاک ستاد اجرایی با مبالغ بالا، اقدام به کلاهبرداری می‌کرد.
 یارانه با داشتن خانه قطع نمی‌شود
معاون برنامه‌ریزی سازمان هدفمندی یارانه‌ها با بیان اینکه دولت تصمیمی برای حذف یارانه مالکان مسکن ندارد، گفت درباره قطع یارانه ایرانی‌های مقیم خارج تصمیمی گرفته نشده و نیز 20 هزار روستای صعب العبور برای ثبت نام شناسایی شده است.
 صدور اسناد مالکیت کاداستری چهارمحال
مدیرکل ثبت اسناد و املاک چهارمحال و بختیاری از صدور 21 هزار و 918 برگ اسناد مالکیت کاداستری در سال گذشته در این استان خبر داد.
 اجاره‌بهای مسکن در تهران
آخرین گزارش بانک مرکزی در خصوص بخش اجاره‌ای بازار مسکن حاکی از آن است که شاخص بهای مسکن اجاره‌ای در پائیز ۹۲ در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن کمی بیش از ۲۱ درصد رشد داشته است.
ساخت‌وساز کاهش یافت
ساخت‌وساز کاهش یافت
بانک مرکزی نتایج بررسی فعالیت های ساختمانی بخش خصوصی در منـاطق شـهری استان های مختلف ایران در سه ماه اول سال ۱۳۹۲، در ۴ زمینه سرمایه‌گذاری، ساختمان‌های شروع شده، ساختمان‌های تکمیل شده و واحدهای مسکونی تکمیل شده را منتشر کرد.
شکایت‌جدید در پرونده تعاونی مسکن برق
شکایت‌جدید در پرونده تعاونی مسکن برق
قاضی سیامک مدیرخراسانی گفت: شکایات جدیدی به پرونده تعاونی مسکن اداره برق افزوده شده است و پرونده که برای رفع نقص به دادسرا ارجاع شده بود مجدد به دادگاه ارسال شد.
 سرانجام بازار مسکن تا پایان سال
اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها بیشترین نگرانی را در میان متقاضیان بازار مسکن بوجود آورده است و آنها نگرانند بازهم با افزایش تورم در کشور، قدرت خرید کمتری پیدا کنند و اجاره بهای بیشتری را بپردازند.
 کاهش 21 درصدی صاحبخانه‌ها
هر چند میزان خرید و فروش خانه در ماه پایانی سال نسبت به ماه‌های قبلش کمی بیشتر شد اما بیش از 21 درصد (معادل 32 هزار نفر) نسبت به اسفند 91 کمتر خانه خریدند.
 گران ترین پنت هاوس تهران
حسام عقبایی رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران، در رابطه با قیمت مسکن در سال 93 توضیح داد.
 رونق معاملات در بازار مسکن
رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران پیش بینی کرد برغم اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها در نیمه نخست سال جاری شاهد ثبات قیمت و رونق معاملات در بازار مسکن خواهیم بود.
 صفحه ۱ از ۲۰   ۲   ۳   ۴   ۵   ۶   ۷   ۸   ۹   ۱۰   بعدی » 

 

همایش ملی مهندسی فروش پروژههای ساختمانی

بوتان

سوپرپایپ جدید

 همایش توسعه فضای کاربردی فضایی روستایی

شرکت کپکو

پکیج رادیانت

 بنیاد امور بیماریهای خاص

 آخرین اخبار مسکن و ساختمان 
 انتقاد آخوندی از فضای کالبدی شهرها
 احداث هزار مسکن اطراف دماوند
 ثبت نام مسکن مهر شهر جدید هشتگرد
 بنیاد مسکن به جوانان زمین می دهد
 ساخت مسکن محرومین در کامیاران
 انجام تعهدات اصفهان در مسکن مهر
 اعتراض متقاضیان مسکن مهر شاهرود
 تکمیل مسجد مسکن مهر خلخال
 زنجان 500 هکتار بافت فرسوده دارد
 بنیاد مسکن متولی ‌مسکن اجتماعی
 احداث 4 هزار مسکن روستایی تاکستان
 واگذاری 300 قطعه زمین به جوانان
 تصفیه فاضلاب شهر جدید هشتگرد
 تحویل 6 هزار مسکن مهر همدان
 مسکن مهر کامیاران نیازمند مدرسه
 پیامک اخطار مسکن مهر پرند
 توسعه باید شهروند محور باشد
 افتتاح مجتمع توانبخشی ایثار زاهدان
 برنامه حمایتی آخوندی از راه و شهرسازی
 سکونتگاه های روستایی بروجرد
 مسئولیت جدید وزارت راه و شهرسازی
 آخوندی: امسال سال راهسازی است
 فرودگاه زاهدان توسعه می یابد
 حمایت آخوندی از صندوق‌‌ زمین‌ و ساختمان
 پایان توسعه حرم احمدی و محمدی(ع)
 مقاوم سازی مسکن روستایی زنجان
 مقاوم سازی مسکن کردستان
 اجرای طرحهای بزرگ شهر جدید اندیشه
 جولان دلالان در مسکن مهر
 ارتقاء سطح مسکن در طرقبه شاندیز
 بستن پرونده مسکن مهر آذربایجان غربی
 احداث آموزشگاه مسکن مهر دامغان
 بهسازی مسکن روستایی بهار
 خیز وزارت کار برای ساخت مسکن
 احداث باند دوم فرودگاه زاهدان
 راه و شهرسازی بی خبر از مسکن امید!
 مسکن مهر خراسان شمالی آماده افتتاح
 اجرای طرح هادی روستاهای کرمان
 وزیر راه و شهرسازی به زاهدان می‌رود
 سال 92، سال بی‌رونقی ساختمان‌
 شناسایی بافت فرسوده رزن
 مسکن مهر قوچان آماده بهره‌برداری
 مسکن مهر زنجان آماده واگذاری
 جلسات افزایش تعداد شهرهای جدید
 شناسایی مشکلات مسکن مهر زنجان
 صدور اسناد مسکن روستایی سمنان
 مسکن مهر قزوین نیازمند اعتبار
 واگذاری مسکن مهر گیلان
 صدور اسناد مالکیت روستایی گلستان
 مقاوم سازی مسکن روستایی بوشهر