پنج شنبه، ۵ آذر ۱۳۹۴
نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات افزودن به آدرس های برگزیده افزودن به آدرس های برگزیده
  ISSN 1735-7330

شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران شاسا

صفحه نخست

آرشیو

پیوندها

تماس با شاسا

  
 بازگشایی پرونده باغ‌ شهرهای‌ غیرمجاز
 تخلف متولیان مبارزه با زمین خواری!
 زمین‌خواری آقازاد‌ه‌ها در مناطق آزاد بوشهر
 بزرگترین زمین‌خواری‌ کشور کجا رخ داده؟
 رفع تصرف از اراضی دولتی حومه تهران
 افشای زمین خواری گسترده در ونک
 دلایل گسترش زمین‌خواری در کشور
 افشای اسامی زمین‌خواران گردنه حیران
 روایتی تکان‌دهنده از زمین‌خواری در اردبیل
 جزئیات جدید از زمین خواری گردنه حیران
 تغییر کاربری اراضی غیرقانونی گردنه حیران
 چشمهای بسته شهرداران روی زمین خواری
 پشت پرده زمین‌خواری به نام یک وزارت!
 تکذیب بازداشت در زمین‌خواری شرق تهران
 دستگیری بزرگ‌ترین زمین‌خوار شرق تهران
 فروش باند و برج مراقبت فرودگاه قشم!
 زمین‌خواران به حال خود رها شدند
 مقابله با زمین خواری با پهپاد
 اتهام زمین‌خواری به اوقاف
 رفع تصرف از اراضی دولتی بوشهر

 اخبار زمین، مسکن و املاک
بایگانی اخبار  
 وام ۶۰ میلیونی مسکن ابلاغ نشد
با گذشت بیش از یک ماه از مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش وام ۳۵ میلیون تومانی مسکن به ۶۰ میلیون تومان، هنوز خبری از ابلاغ این وام به شعب بانک مسکن نیست.
 آپارتمان‌های 50 متری کجای پایتخت هستند؟
گزارش میدانی از آپارتمان‌های 50 متری نوساز فروخته شده در شهر تهران نشان می‌دهد این واحدها بیشتر در محله‌های دامپزشکی، زنجان، بریانک، سلسبیل، هفت چنار و تیموری قرار دارند.
 اعطای مسکن به قربانیان شین‌آباد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از قرار گرفتن قربانیان حادثه شین‌آباد تحت پوشش بازنشستگی و همچنین اعطای وام بلاعوض به آنان خبر داد و توضیحاتی را نیز در مورد بودجه و برنامه‌های سازمان بهزیستی ارائه کرد.
 تصمیمات جدید مالیاتی درباره خانه‌های خالی
معاون سازمان مالیاتی کشور گفت: مالیات بر خانه‌های مسکونی خالی راهکاری برای جلوگیری از خالی نگاه‌داشتن منازل مسکونی و افزایش عرضه مسکن است.
 خاورمیانه چقدر در مسکن سرمایه‌گذاری کرد؟
سرمایه‌گذاری خاورمیانه‌ای‌ها در حوزه مسکن علیرغم کاهش جهانی قیمت نفت به بیشترین رقم در ۸ سال اخیر رسید.
 قیمت آپارتمان‌های قدیمی در تهران
قیمت برخی آپارتمان‌های 80 متری چند سال ساخت شهر تهران که از ابتدای سال جاری تا کنون معامله شده‌اند بین هر متر مربع یک میلیون و 700 هزار تا 5 میلیون و 25 هزار تومان بوده است.
ابلاغ وام 60 میلیونی مسکن + شرایط
ابلاغ وام 60 میلیونی مسکن + شرایط
گرچه بانک مسکن هنوز وام 60 میلیون تومانی خرید از محل اوراق گواهی حق تقدم را در دستور کار خود قرار نداده و این تسهیلات در شعب آن ارائه نمی شود ولی مصوبه و جزئیات آن حدود 20 روز پیش از سوی بانک مرکزی به این بانک ابلاغ شده است.
 افزایش قیمت اوراق تسهیلات مسکن
اوراق تسهیلات مسکن که مدتها در محدوده 67 تا 69 هزار تومان معامله می شد، از ابتدای هفته روند صعودی خود را آغاز کرد و به بالای 70 هزار تومان رسید.
 قیمت مسکن هنوز می‌تواند کاهش یابد
یک کارشناس مسکن با بیان این‌که نتیجه‌گیری مبتنی بر حدس و گمان از رسیدن قیمت مسکن به کف، غیرعلمی است، گفت: اگر رکود اقتصادی ادامه یابد قطعا شاهد کاهش بیشتر قیمت مسکن خواهیم بود.
 قیمت آپارتمان‌های نوساز تهران + جدول
در آبان ماه سال جاری قیمت آپارتمان‌های 80 متری نوساز شهر تهران بین هر متر مربع 3 میلیون تا 9 میلیون و 200 هزار تومان معامله شده است.
 وام مسکن جوابگوی قیمت تمام شده نیست
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران با بیان اینکه با یک فرمول نمی توان سیاست های ارائه تسهیلات را اصلاح کرد، گفت: این تسهیلات کمتر از ۱۵ درصد قیمت کنونی مسکن را پوشش می دهد.
 قیمت آپارتمان‌ نوساز ۸۰ متری در تهران
در آبان ماه سال جاری قیمت آپارتمان‌های ۸۰ متری نوساز شهر تهران بین هر متر مربع ۳ میلیون تا ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شده است.
 اختلاف قیمتی مسکن در مناطق تهران
 تغییرات تابستانی قیمت مسکن در پایتخت
مرکز آمار ایران نتایج تغییرات قیمت فروش و اجاره مسکن در شهر تهران را در تابستان سال‌جاری متشر کرد.
 نحوه تاثیرگذاری وام 60 میلیونی بر مسکن
رییس انجمن صنفی انبوه‌سازان مسکن خوزستان گفت: تصمیم به پرداخت وام 60 میلیونی خرید مسکن یکی از اقدامات دولت در جهت خروج از رکود در حوزه مسکن است.
 تلاش برای اجرای قانون پیش‌فروش ساختمان
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: قانون پیش فروش ساختمان قانونی فراقوه‌ای است و همه دستگاه‌ها باید برای اجرای هرچه بهتر آن تلاش کنند.
 نرخ اجاره آپارتمان‌های 60 متری تهران
نرخ اجاره آپارتمان‌های 60 متری که در مناطق مختلف تهران به دفاتر املاک سپرده شده‌اند بین حدود 900 هزار تا حدود 3 میلیون تومان است.
 مسکن راه خروج از رکود
یک کارشناس اقتصاد مسکن معتقد است اگر دولت بنا داشت اقتصاد را از رکود خارج کند باید به بخش مسکن توجه می‌کرد، نه به بخش خودرو.
 اجاره بهای آپارتمان‌های 80 متری تهران
نرخ اجاره بهای آپارتمان‌های 80 متری در نقاط مختلف پایتخت با محاسبه معادل تبدیلی آن‌ها بین حدود یک میلیون و 300 هزار تا حدود 4 میلیون تومان در هر ماه است.
 سرنوشت قیمت اوراق تسهیلات
در حالی که بهای اوراق تسهیلات مسکن در هفته گذشته و تحت تاثیر افزایش میزان وام مسکن رشد کرد و به محدوده 70 هزار تومان رسید، اما این اوراق در هفته گذشته با فراز و فرود مواجه شد و ابتدا کاهش و سپس افزایش را تجربه کرد.
 آشفتگی بازار مسکن از آمارهای غیرواقعی
برخی مالکان با ثبت تقاضاها و قراردادهای صوری در سامانه‌های اطلاعات املاک، فضایی غیرواقعی در بازار مسکن ایجاد می کنند.
 ایجاد سامانه املاک وزارت راه و شهرسازی
قائم‌مقام سازمان امور مالیاتی با اشاره به این که سامانه ثبت املاک باید تا 6 ماه بعد از ابلاغ قانون اصلاحی مالیات‌های مستقیم که در 31 تیر ماه امسال مصوب شده بود ایجاد شود، گفت: در این سامانه که از سوی وزارت راه و شهرسازی راه‌اندازی می‌شود، املاک بر مبنای نوع کاربری، شناسایی می‌شود که از این طریق واحدهای خالی پیدا شده و مالیات آنها پس از یکسال محاسبه خواهد شد.
 خانه‌های اجاره‌ای پایتخت با ودیعه یک میلیون
در برخی نقاط شهر تهران می‌توان خانه‌هایی با ودیعه یک میلیون تومان اجاره کرد.
 خانه‌های کجای تهران بیشتر معامله شد؟
از میان مناطق 22 گانه شهر تهران منطقه 5 با سهم 13.2 درصد از کل معاملات، بیشترین تعداد قراردادهای مبایعه‌نامه را به خود اختصاص داده است.
 خط فقر مسکن در تهران چقدر است؟
مشاور طرح جامع مسکن رقم خط فقر مسکن و نیز درصد خانوارهای زیر خط فقر مسکن در استان‌های مختلف را تشریح کرد.
 گران‌ترین و ارزان‌ترین آپارتمان‌های تهران
در حالی که یک واحد مسکونی 346 متری نوساز در محله ولنجک تهران 5 میلیارد و 951 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده، در محله مختاری با 80 میلیون تومان می‌توان یک آپارتمان 50 متری 8 سال ساخت خریداری کرد.
 چرا قیمت مسکن به کف رسیده ؟
یک کارشناس، اعلام آمار مبنی بر رسیدن قیمت مسکن به کف را ایجاد جو روانی برای خروج مسکن از رکود و حل مشکل اشتغال عنوان کرد.
 فضاسازی رسانه‌ای برای گران کردن مسکن
در حالی مسئولان و دست‌اندرکاران بارها بر ثبات قیمت مسکن و روند نزولی آن طی امسال تاکید کرده‌اند که برخی فضاسازی‌های رسانه‌ای با انتشار گزارش‌های جهت‌دار برای برهم زدن آرامش این بخش و برآورده کردن خواسته چند ساله سوداگران و دلالان بازار شکل گرفت.
 ویلاهای شمال در انتظار رونق
در مناطق روستایی شمال، ویلاهایی با تجهیزات کامل و امکانات مجهز وجود دارد که مشتریان این املاک بیشتر غیربومی‌ها یا تهرانی‌ها هستند، خانه‌های خالی از سکنه‌ای که در انتظار مشتری برای فروش به سر می‌برند.
 مسکن رایگان برای پناه جویان سوری در اروپا
با توجه به افزایش تعداد پناهندگان برخی از شهروندان اروپایی منازل خود را برای اسکان رایگان پناهندگان بر روی اینترنت عرضه کردند.
کاهش عرضه مسکن موجب احتکار
کاهش عرضه مسکن موجب احتکار
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک استان تهران با تاکید بر اینکه کاهش عرضه مسکن موجب احتکار در بازار می شود، گفت: باید با مدیریت درست زمین، تولید مسکن را در کشور افزایش دهیم.
 قیمت‌ مسکن به فروردین ۹۰ بازگشت
دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن اعلام کرد: سیر نزولی قیمت حقیقی مسکن در صورت ادامه ثبات قیمت در سال ۹۴، ادامه می‌یابد به طوری که قیمت حقیقی مسکن در شهریور سال ۱۳۹۴ برابر با قیمت اسمی در فروردین ۹۰ است.
 احتمال ارزانی مسکن در سال آینده
یک کارشناسان اقتصاد مسکن گفت: با توجه به شرایط فعلی، بازار مسکن در نیم‌سال دوم تغییری نخواهد کرد و تغییرات در سال آینده اتفاق خواهد افتاد.
پایان امپراطوری پدیده شاندیز
پایان امپراطوری پدیده شاندیز
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: در جلسه کمیسیون اقتصادی که با حضور مسئولان بانک مرکزی برگزار شد، با درخواست اعضا مقرر شد انحلال سرمایه‌گذار قبلی پدیده شاندیز انجام شده تا با مصوبه شورای پول و اعتبار پدیده شاندیز واگذار شود.
 ویروس زنجیره‌ای در معاملات مسکن
گروهی از آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران که بالاترین سهم را از کل معاملات خرید ملک در اختیار دارد، طی ۶ ماه اول امسال با بیشترین سقوط در فروش مواجه شد و اثرگذاری زنجیره‌ای آن بر حجم فروش سایر گروه‌های سنی آپارتمانی، معدل نیم‌سال ۹۴ معاملات مسکن در پایتخت را ۲۰ درصد کاهش داد.
 شروط جالب اجاره ویلا تهران
در شرایطی که عمده متقاضیان مسکن در بازار اجاره، به دنبال رهن یا اجاره واحدهای مسکونی آپارتمانی هستند، در بخش دیگری از بازار اجاره، مالکان ویلاهای مسکونی، ملک خود را برای مستاجران خاص به بنگاه‌های املاک معرفی می‌کنند.
 پرمتقاضی‌ترین خانه‌های تهران
واحدهای مسکونی دارای قیمت هر متر مربع ۲.۵ الی ۳ میلیون تومان بیشترین سهام معاملات شهریورماه در شهر تهران را به خود اختصاص داده‌اند.
با آرامش در فصل خرید خانه بخرید
با آرامش در فصل خرید خانه بخرید
رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه بازار مسکن با رکود همراه بوده و بهترین زمان برای خرید خانه است، گفت: طبق بررسی‌های انجام شده و آمارهای رسمی موجود در کشور قیمت مسکن افزایش نمی‌یابد.
 افزایش خدمات اجاره مسکن
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشوردر باره مالیات خانه های خالی گفت: این موضوع باعث افزایش عرضه خدمات اجاره مسکن از سوی مالکان شده است.
 راه‌اندازی بورس مسکن
سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: راه‌اندازی بورس مسکن به بورس کالا واگذار شده است.
 بی توجهی به طراحی در خانه‌های کوچک
بازار درحالی ساخت آپارتمان‌های کوچک مورد توجه سازندگان قرار دارد که طر احی این خانه‌ها مطابق با نیاز ساکنان آن نیست و سبک زندگی در این خانه‌ها به دلیل فضای کم، متفاوت است.
 وام مسکن و دست بی‌موی بانک‌ها !
با این‌که طبق مصوبه جدید شورای پول و اعتبار، کلیه بانک‌ها مجاز به پرداخت وام مسکن شده‌اند بسیاری از بانک‌ها به دلیل کمبود نقدینگی، این تسهیلات را پرداخت نمی‌کنند.
 داشتن خانه ملاک قطع یارانه‌ نیست
قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برقراری یارانه کارگران ایرانی شاغل در خارج خبر داد و گفت: داشتن خودرو و خانه به تنهایی ملاک قطع یارانه نیست.
 فروش بناهای فاقد مجوز پدیده شاندیز
عضو هیأت رئیسه مجلس از ابلاغ مصوبه شورای امنیت کشور و تأیید این مصوبه توسط دستگاه قضایی برای فروش بناهای فاقد مجوز پدیده شاندیز خبر داد.
 سال 1395 سال مسکن است
یک کارشناس، بخش مسکن را تنها گزینه دولت برای خروج از رکود اقتصادی دانست و گفت: سال آینده را می‌توان سال مسکن نامید؛ چرا که برای تحرک صنایع کوچک و متوسط چاره‌ای جز تحرک بخش مسکن نیست.
 واگذاری املاک بنیاد مستضعفان به فقرا
رییس بنیاد مستضعفان گفت: ۱۶هزار سند مالکیت اراضی و املاک بنیاد مستضعفان تا پایان امسال به مددجویان کمیته امداد ، بهزیستی و خانوارهای کم بضاعت واگذار می شود.
 بهای اوراق تسهیلات مسکن رشد کرد
نرخ اوراق تسهیلات مسکن که از ابتدای شهریور ماه با روند نزولی مواجه شده بود، در هفته اخیر اندکی افزایش را تجربه کرد و به محدوده ی ۷۳ هزار تومان بازگشت.
 حق همیشه با مستاجران خارجی است!
جالب است بدانید در کشور آلمان «اجاره نامچه»ها تاریخ پایان ندارند و به اصطلاح دائمی هستند! یعنی وقتی خانه خود را اجاره می‌دهید تنها در صورتی می‌توانید مستاجر خود را بلند کنید که شما خود بخواهید در آن خانه ساکن شوید.
 کم فروشی متراژ برخی واحدهای مسکونی
کم فروشی هر چیزی را شنیده بودیم، جز کم فروشی متراژ واحدهای مسکونی موضوعی که سالهاست با سودجویی عده‌ای یا خطای انسانی سهوی، خریداران مسکن را متضرر می کند.
رونق ساخت‌وساز آپارتمان‌های کوچک
رونق ساخت‌وساز آپارتمان‌های کوچک
رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه آمارها نشان می‌دهد معاملات خریدوفروش مسکن در کشور و تهران سیر صعودی داشته است، گفت: سیر خروج از رکود بازار مسکن آغاز شده به طوری که شاهد افزایش انگیزه سازندگان مسکن برای تولید آپارتمان‌های کوچک در تهران هستیم.
 صفحه ۱ از ۲۰   ۲   ۳   ۴   ۵   ۶   ۷   ۸   ۹   ۱۰   بعدی » 

 

 

سوپرپایپ جدید

شرکت کپکو

پکیج رادیانت

 بنیاد امور بیماریهای خاص

 آخرین اخبار مسکن و ساختمان 
 سه راهکار رونق در بخش مسکن
 سود بنیاد مستضعفان در سال گذشته
 پرداخت اعتبار از محل یارانه مسکن به وزارت نیرو
 تعدیل شرایط مساکن مهر فاقد متقاضی
 واکنش مسکن مهری ها به افزایش قیمت
 تمایل به ساخت واحدهای بالای 80 متر
 بانک‌ها به یاری مسکن بیایند
 نظر وزیر درباره لیزینگ مسکن
 آخوندی: لیزینگ مسکن راهکار نیست
 انتقاد شدید آخوندی از طرح مسکن مهر
 پیشنهاد حل مشکل شرکتهای راهسازی
 تداوم مسکن مهر یعنی رونق صنعت کشور
 ارزش خانه‌های لوکس خالی ایران
 مشهد ۲۰۱۷ شهری آماده میزبانی جهانی
 بخش مسکن نباید به دهه 70 برگردد
 دولت به‌دنبال ایجاد فضای استاندارد شهری
 راهکار وزیر برای کاهش قیمت مسکن
 پرونده مسکن مهر بسته شود
 قیمت مسکن به کف هزینه‌های ساخت رسید
 قدردانی روحانی از راه اندازی سامانه 141
 احیای معماری ایرانی در شهر جدید اندیشه
 ساخت مراکز درمانی در بافت‌های فرسوده
 اختصاص اعتبار به بافت فرسوده شهری
 وام خرید مسکن برگشت خورد
 ورود افراد غیرمتخصص به عرصه ساخت و ساز
 سیاست وزیر در اجرای طرح جامع مسکن
 عدم توسعه شهری با تراکم‌فروشی
 وام ۶۰ میلیونی خرید مسکن ابلاغ شد
 پولی برای پرداخت وام مسکن نداریم
 اجرای برنامه‌ ملی صرفه‌جویی در مصرف انرژی
 هزاران پرونده زمین‌خواری دولتی در محاکم قضایی
 آزادراه تهران- شمال با اراده جدی در حال احداث
 تازه‌ترین خبرها از آزاد‌راه تهران – شمال
 پیشنهاد آخوندی برای مطالبات پیمانکاران
 بسته خروج مسکن از رکود روی میز دولت
 اجازه بلندمرتبه سازی نمی‌دهیم
 جابجایی خانه‌های سیل‌زده حریم رودخانه
 حمل و نقل در ایران مفت است
 انتصاب مدیرکل راه وشهرسازی اردبیل
 اعطای تسهیلات به خیرین مسکن‌ساز
 روش تأمین مالی مسکن اجتماعی فرانسه
 مشکل اصلی متقاضیان مسکن‌ مهر
 دهن‌کجی به مسکن مهر با مسکن اجتماعی
 تاثیر مصوبات رونق اقتصادی بر مسکن
 جای خالی مسکن مهر در بافت فرسوده
 احیای بافت باارزش و گردشگری روستاها
 مسکن مهر؛ همچنان در انتظار آب و برق
 بسته خروج مسکن از رکود آماده رونمایی
 افزایش وام مسکن در بسته خروج از رکود
 جزئیات طرح تحرک مسکن بافت فرسوده