چهارشنبه، ۸ مرداد ۱۳۹۳
نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات افزودن به آدرس های برگزیده افزودن به آدرس های برگزیده
  ISSN 1735-7330

شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران (شاسا)

صفحه نخست

آرشیو

پیوندها

تماس با شاسا

  
 رفع تصرف از اراضی ملی مازندران
 افزایش کوه‌خواری و دریاخواری
 پرونده زمین خواری تهران هنوز باز است
 شگرد زمین خوارن لو رفت!
 رفع تصرف از اراضی ملی ماهشهر
 آزادسازی اراضی دولتی خراسان
 بازپس گیری اراضی تالاب میاندوآب
 رسیدگی به واگذاری اراضی بندرعباس
 زمین خواری اراضی مسکن مهر!
 رسیدگی معضل زمین‌خواری جاسک
 رفع تصرف اراضی ملی خراسان جنوبی
 رفع تصرف از اراضی ملی قشم
 بلای زمینخواری گریبانگیر مازندران
 معدن پوکه سنگ دماوند و زمین ورامین
 رفع تصرف از بستر رودخانه بومهن
 تصاحب اراضی با کیفیت کهگیلویه
 بهترین راه مقابله با زمین‌خواری
 ثبت‌نام رفسنجانی برای زمین دولتی!
 بازپس‏گیری اراضی ملی بومهن
 رفع تصرف از اراضی منابع‌طبیعی ساوجبلاغ

 اخبار زمین، مسکن و املاک
بایگانی اخبار  
 افزایش شاخص دسترسی به مسکن
کارشناس اقتصاد مسکن با بیان این‌‌که برنامه‌های دولت در حوزه مسکن به افزایش تورم منجر می‌شود، گفت: در یک سال سپری شده از عمر دولت یازدهم شاخص دسترسی به مسکن شش سال یعنی ۴۰ درصد افزایش یافته است.
 اجاره‌بهای سرسام ‌آور در ایلام
‌رییس اتحادیه مشاورین املاک استان گفت: در ایلام به نسبت جمعیت مسکن وجود ندارد و هیمن امر باعث افزایش سرسام‌آور اجاره‌بها در ایلام شده است .
راهکار ایجاد تعادل در بازار اوراق مسکن
راهکار ایجاد تعادل در بازار اوراق مسکن
مدیرعامل فرابورس ایران با تاکید بر اینکه تقاضا در بخش تسهیلات مسکن واقعی است، تقویت بخش عرضه را به عنوان مهمترین راهکار فرابورس و بانک مسکن برای ایجاد تعادل در بازار اوراق تسهیلات مسکن عنوان کرد.
 رونق بازار مسکن و ثبات قیمت ها
رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک با اشاره به رونق بازار مسکن گفت: آمار خرید و فروش مسکن در کشور امسال 20 درصد رشد داشته است.
 قیمت اجاره آپارتمان 70 متری در تهران
افزایش اجاره بها و قیمت خانه باعث شده تقاضا برای اجاره واحدهای کوچک افزایش یابد و مردم با توجه به اینکه هر سال به مبلغ اجاره‌شان اضافه می‌شود مجبورند سراغ خانه‌های کوچک‌تر بروند که این امر باعث شده میزان تقاضای این واحدها افزایش داشته باشد، البته طبق استعلام از بازار مسکن نرخ بهای ماهانه یک واحد مسکونی 70 متری در جنوب تهران حدود یک میلیون 50 هزار تومان است.
 واگذاری زمین به بنیاد مستضعفان بیرجند
سرپرست سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان خراسان جنوبی از واگذاری شش هزار و 338 مترمربع زمین با اعتبار 25 میلیارد ریال به مستضعفان شهر بیرجند خبر داد.
 بانک‌ها در قیمت مسکن دخالت دارند
ماه‌هاست ‌مردم به فکر کاهش قیمت در بخش مسکن هستند تا بتوانند بخشی از نیازهای اجتماعی خود را برآورده کنند؛ اما دولت نه تنها نتوانسته‌ در این مورد ‌کاری بکند، بلکه انجام برخی کارهای اندک‌ در این حوزه نیز باعث ایجاد رکود تورمی در بازار مسکن شده است.
 دستگیری کلاهبردار ملکی در کیش
فرمانده انتظامی لاهیجان از شناسایی و دستگیری کلاهبردار 30 میلیارد ریالی فروش ملک و ساختمان در کیش توسط پلیس آگاهی این شهرستان خبر داد.
 دستگیری کلاهبرداران ملکی در یزد
فرمانده انتظامی استان یزد از دستگیری اعضای یک باند پنج نفره جعل و کلاهبرداری توسط پلیس آگاهی استان یزد خبر داد.
 خریداران خانه بدون دغدغه خرید کنند
رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: بازار مسکن در ثبات نسبی به سر می برد و کسانی که قصد خرید دارند می توانند با اطمینان خاطر بیشتری اقدام به خرید و فروش کنند.
 نرخ شکنی موجران در بازار اجاره
با اوج گرفتن تب و تاب بازار اجاره برخی از مالکان با عمال نرخ‌های سلیقه ای، نرخ شکنی کرده اند تا سود بیشتری را به نسبت تورم بازار به دست بیاورند.
دریاخواران تهدید جدید هرمزگان
دریاخواران تهدید جدید هرمزگان
رییس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: پدیده ای جدید به نام دریاخواری در این استان در حال رواج است بدین صورت که سواحل دریا با مجوز برخی از سازمان ها خشکانده و به پاساژ تبدیل می شود.
 رفع مسکل املاک شهر الوند
استاندار قزوین از رفع مشکل اوقافی بودن واحدهای مسکونی در شهر الوند از توابع شهرستان البرز در استان قزوین پس از 20 سال خبرداد.
 فعلا رونق به بازار مسکن برنمی‌گردد
با توجه به تورم موجود در جامعه، مردم قدرت خرید خانه ندارند به همین ترتیب نباید توقع داشت رونق به بازار مسکن بازگردد.
 حمایت اقتصادی از سوداگری مسکن
کارشناس اقتصاد مسکن گفت: سازوکار اقتصاد ایران به گونه‌ای تعریف شده که از تولید حمایت نمی‌شود اما از فعالیت‌های سوداگری حمایت می‌شود.
 توقف بررسی افزایش سقف وام مسکن
موافقت بانک مرکزی با کلیات طرح راه اندازی صندوق پس انداز مسکن باعث شد مسئولان ارشد بانک مسکن فعلا بررسی و برگزاری جلسات افزایش سقف وام خرید مسکن را متوقف کنند.
کاهش تقاضای اوراق خرید مسکن
کاهش تقاضای اوراق خرید مسکن
راه‌اندازی صندوق پس‌انداز خرید مسکن و الزام بانک‌ها به ارائه تسهیلات بلندمدت خرید مسکن کاهش جذابیت استفاده از اوراق تسهیلات را به دنبال دارد، افت قیمت «اوراق گران» نشان از کاهش تقاضا و افزایش عرضه دارد.
 استقبال از وام های جدید خرید مسکن
بانک مرکزی در حالی اخیرا با کلیات طرح ایجاد صندوق پس انداز مسکن موافقت کرده است که در صورت تصویب نهایی، وام خرید مسکن به 80 میلیون تومان خواهد رسید، این درحالی است که اخیرا برخی از بانک‌ها و تعاونی‌های اعتباری پرداخت وام به بخش مسکن را در قالب کمک هزینه تعمیر مسکن و جعاله به میزان وامی که بانک مرکزی مد نظر قرار داده است، در دستور کار خود قرار داده‌اند.
 وام مسکن افزایش نیافته است
تسهیلات بخش مسکن همان روال قبل را دارد و خریداران بر اساس وام‌ 35 میلیون تومانی باید از طریق اوراق مشارکت برای دریافت وام و خرید خانه اقدام کنند.
 سهم خانه‌های بی‌مالک از فضاهای شهری
رئیس سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی از رونمایی نقشه جی آی اس شناسایی به سازی فضاهای بی دفاع شهری در سطح شهرداری تهران خبرداد.
 پیش‌بینی بازار مسکن؛ امسال
انتظارات مردم از کاهش قیمت خانه به سر رسیده بدین ترتیب با پایان ماه رمضان رونق به این بخش بازمی‌گردد و پیش بینی می‌شود تا پایان شهریور این میزان افزایش به حداکثر برسد و طبق روال هر ساله با آغاز مهر ماه و شروع مدارس میزان خرید و فروش کاهش یابد و در دی ماه مجددا روند معاملات افزایشی شود.
 وام 80 میلیونی به چه کار می آید؟
بالاخره بعد از کش و قوس های فراوان وام 80 میلیون تومانی خرید مسکن از راه رسید. هشت ماه رایزنی وزارت راه و شهرسازی با بانک مرکزی باعث شد که راه اندازی صندوق پس انداز خرید مسکن نهایی شود.
افزایش نرخ اوراق تسهیلات مسکن
افزایش نرخ اوراق تسهیلات مسکن
قیمت هر برگ اوراق امتیاز تسهیلات مسکن در بازار معاملات امروز فرابورس ایران در آستانه 100 هزار تومان قرار گرفت.
 حکم تبدیل واحد دوبلکس به مستقل
هیات عمومی دیوان عدالت اداری درباره موضوع تبدیل واحد دوبلکس برخلاف مفاد پروانه ساختمانی به دو واحد مستقل مسکونی رای وحدت رویه‌ای صادر کرد.
اعطای وام مسکن به نخبگان
اعطای وام مسکن به نخبگان
معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تشریح مبلغ و شرایط باز پرداخت از اعطای وام مسکن به دو هزار نفر از استعدادهای برتر عضو بنیاد ملی نخبگان در سال جاری خبرداد.
 رشد قیمت امتیاز تسهیلات مسکن
بازار امتیاز تسهیلات مسکن بین یک تا 1.7درصد رشد قیمت داشت به طوری که هر ورقه امتیاز تسهیلات مسکن آبان91 نرخ 940 هزار و 667 ریال را در سیستم معاملات درج کرد.
 ساماندهی بازار اجاره مسکن
رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران با بیان اینکه تحول قیمتی مسکن روند باثباتی دارد ، گفت : افزایش تولید مسکن کمک می کند، رقابت برای اجاره دادن مسکن متناسب با نیاز مشتریان بیشتر شود.
 افزایش معاملات مسکن در سال جاری
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: معاملات مسکن از فروردین تا نیمه تیر ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال 30 تا 40 درصد افزایش یافته است.
افزایش وام خرید مسکن مشروط شد
افزایش وام خرید مسکن مشروط شد
بانک مرکزی به عنوان متولی بازار پول و اعتبار در کشور همواره از ابداعات مالی در جهت رشد و توسعه اقتصاد کشور و تامین نیازهای مالی هموطنان حمایت و استقبال کرده است، اما این حمایت مشروط به برآورده شدن شرایط و الزامات مربوط و بررسی‌های کارشناسی است.
معامله آپارتمان رنگ خون گرفت
معامله آپارتمان رنگ خون گرفت
بررسی های بیشتر درباره این حادثه تاسف بار بیانگر آن است که گلوله ها از سلاح شکاری و سلاح جنگی (برنو) شلیک شده است.
اسناد منگوله دار هنوز معتبر است
اسناد منگوله دار هنوز معتبر است
معاون امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: سند های قدیمی از اعتبار خارج نشده و می توان از آنها به عنوان وثیقه استفاده کرد.
انتقاد از عملکرد بانکها در فروش املاک
انتقاد از عملکرد بانکها در فروش املاک
مدیرعامل شرکت فروش اموال مازاد بانکها ( فام ) از کم کاری برخی بانکها در فروش اموال مازاد خود خبرداد.
اوراق مسکن باز هم گران شد
اوراق مسکن باز هم گران شد
در شروع اولین روز هفته کاری سهامداران فرابورسی بالغ بر ۱۰۳میلیون اوراق را به ارزش ۸۵۶.۶ میلیارد ریال مورد معامله قرار دادند.
شرط جدید برای خرید مسکن
شرط جدید برای خرید مسکن
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان اینکه باید از طریق دریافت تاییدیه کدپستی از ادارات پست، کد پستی ملک مورد معامله را دریافت کرد، گفت: آنچه مشاوران املاک حق دریافت به عنوان کمیسیون را دارند، همان نرخ‌های مصوب است که در سایت اتحادیه نیز قرار داده شده است.
 صدور اسناد ملکی روستایی آذربایجان
مدیر کل ثبت اسناد و املاک آذربایجان غربی از صدور 145 هزار سند مالکیت روستایی در سطح روستاهای بالای 20 خانوار استان از ابتدای اجرای طرح تا کنون خبر داد.
 کاهش خرید خانه و افزایش اجاره‌
در حال حاضر قیمت‌ها از قدرت خرید مردم تا حدودی بالاتر است لذا علیرغم اینکه تابستان، فصل جابجایی است شاهد کاهش معاملات هستیم و تقاضای اجاره‌نشینی بیشتر شده که قیمت‌های این بخش را نیز با افزایش مواجه کرده است.
 قیمت آپارتمان‌ 100 متری در تهران
قیمت آپارتمان‌های 100 متری در کلانشهر تهران که تمرکز آنها در غرب، شرق و شمال شهر خیلی بیشتر از مرکز و جنوب است، حدود 500 میلیون تومان است.
 دستگیری کلاهبردار ملکی البرز
رئیس پلیس آگاهی استان البرز از دستگیری متهم کلاهبرداری 14 میلیارد تومانی در کرج خبر داد و گفت: متاسفانه این اتفاق در اثر اعتماد کاذب و بدون آگاهی دقیق مردم در خصوص پیش فروش واحدهای نیمه کاره رخ داده است.
 ارزانی خانه قوت می‌گیرد؟
با توجه به اینکه درخواست وزیر راه و شهرسازی برای افزایش مبلغ وام مسکن به میزان 50 درصد ارزش خرید یک واحد مسکونی در شورای پول و اعتبار مورد تایید واقع نشد و رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد که "وام خرید مسکن افزایش نمی‌یابد"، شاید بهتر باشد سیاست‌گذاران به فکر ارزانی خانه و کنترل قیمت این بخش باشند تا بار تامین مسکن را از دوش خانوارها سبک کنند.
 وقف منزل مسکونی برای ایتام
همزمان با برگزاری طرح ضیافت الهی ویژه ماه مبارک رمضان، یک باب منزل مسکونی 6 میلیارد ریالی در تهران وقف ایتام شد.
 راه حل مشکل مسکن در ایران
بازار مسکن / تدبیر یا سوء تدبیر ‎
بازار مسکن / تدبیر یا سوء تدبیر ‎
اگر خریدار مسکن باشید و بابت بخشی از هزینه آن مجبور باشید از وام مسکن استفاده کنید تازه متوجه خواهید شد که این وام طی این سال‌ها چه سرنوشت دردناکی پیدا کرده است.
 اهدای خانه به آموزش و پرورش
رییس اداره آموزش وپرورش منطقه بندرریگ شهرستان گناوه گفت: ˈظهراب اعلاییˈ یکی از خیرین این بندر، منزل مسکونی خود را به آموزش وپرورش اهدا کرد.
 الزام ثبت اجاره‌نامه مسکن در کلانتری!
مجلس دولت ایالتی خیبرپختونخواه با تصویب قانون جدید اجاره‌نشینی، ثبت اسناد اجاره و کارت شناسایی مستأجر در کلانتری‌ها را الزامی اعلام کرد.
 رشد مهارناشدنی قیمت اوراق مسکن
 ساخت و ساز در تهران کم می‌شود؟
در حالی که گفته می‌شود رکود بر بازار مسکن حاکم است و توان ساخت و ساز مسکن کم شده است، آمارهای منتشر شده افزایش 18درصدی تعداد پروانه‌های ساختمانی شهرداری تهران در زمستان 1392 نسبت به فصل قبل را نشان می‌دهند.اما در همین گزارش مرکز آمار آمده کاهش ۲.۳درصدی تعداد این پروانه‌ها در کل کشور اعلام شده است.
 رعایت تعرفه‌‏ توسط مشاورین املاک
رئیس اتاق اصناف استان زنجان گفت: مشاورین املاک در استان زنجان باید تعرفه‏های اعلام شده را رعایت کنند.
 مشکل اقتصاد با رونق تورمی مسکن
کارشناس اقتصاد مسکن با تاکید بر این‌که رونق تورمی مسکن کل اقتصاد کشور را دچار مشکل خواهد کرد، گفت:‌ به نظر می‌رسد وزارت راه و شهرسازی برنامه‌ای در خصوص چگونگی تخصیص منابع به بخش مسکن ندارد. نسخه
 افزایش اجاره‌بها با کاهش نرخ سود
رئیس اتحادیه صنف مشاورین معاملات املاک مشهد گفت: کاهش نرخ سود بانکی سبب افزایش نرخ اجاره و پایین آمدن رهن در بازار مسکن می‌شود.
 مزایده املاک بابک زنجانی
وزارت نفت در حالی قبول کرده به جای بدهی خود از بابک زنجانی، اموال او را بگیرد که تاکنون 5 مزایده برای فروش اموال منقول و غیرمنقول شرکت توسعه هلدینگ سورینت برگزار شده است. در آخرین مزایده 27 ملک بابک زنجانی بیش از 1400 میلیارد تومان قیمت گذاری شده است.
 صفحه ۱ از ۲۰   ۲   ۳   ۴   ۵   ۶   ۷   ۸   ۹   ۱۰   بعدی » 

 

 

سوپرپایپ جدید

 همایش توسعه فضای کاربردی فضایی روستایی

شرکت کپکو

پکیج رادیانت

 بنیاد امور بیماریهای خاص

 آخرین اخبار مسکن و ساختمان 
 سناریوهای ادامه مسکن مهر
 مسکن مهر کردکوی نیمه کاره رها شد
 ایجاد یگان حفاظت از اراضی
 قیمت تمام شده مسکن ویژه تهران
 مهمترین مشکل مسکن مهر دهلران
 اولویت اول افتتاح مسکن مهر پرند
 اجرای طرح هادی روستایی ماکو
 جلسه ویژه برای کاهش قیمت اوراق
 وام مسکن مهر مازندران افزایش یابد
 مسکن مهر سبزوار در حال ساخت
 تبدیل مسکن مهر به خود مالکی
 تسریع در ساخت مسکن مهر البرز
 مسکن اجتماعی نیازمند ردیف اعتباری
 مسکن مهر بهشهر در دست ساخت
 قیمت اوراق مسکن شاید ارزان ‌شود
 توصیه‌ رهبری به رئیس جدید بنیاد
 کمک مسکن مهر کرمانشاه به تقاضا
 مسکن مهر ماکو، حادثه را صدا می‌کنند
 راه بی پایان مسکن مهر در ایلام
 بهارستان محور توسعه فراشهری اصفهان
 کندی نوسازی بافت فرسوده مشهد
 فقر شهری این گونه کاهش می یابد
 توسعه اصولی بافت روستایی آذربایجان
 احداث مسکن مهر چایپاره
 تکمیل آزادراه کنارگذر شمالی مشهد
 تصمیم جدید وزارت راه و شهرسازی
 آخوندی به دنبال تامین مالی مسکن مهر
 نقشه راه مسکن کشور تدوین شد
 روستاهای درود طرح هادی دارند
 انتخاب واحد مسکن ویژه تهران
 مسکن مهر ایلام آماده بهره برداری
 تکمیل پروژه های مسکن مهر لرستان
 نصب انشعابات آب مسکن مهر خرم آباد
 بازنگری پرداخت وام مسکن روستایی
 چالش‌ پیش ‌روی نوسازی شهری
 ساخت مسکن در شهرهای کوچک
 نوسازی بافت فرسوده شهرری
 منقل خانه های بافت فرسوده شیراز
 کنترل آسانسور مسکن مهر لرستان
 بافت فرسوده کرمان دردسرساز شد
 مسکن مهر خرم آباد آماده واگذاری
 معرفی مدیرکل بنیاد مسکن قزوین
 اجرای نادرست قانون ماده 99 شهرداری‌
 انتشار زندگی‌نامه سعیدی‌کیا
 تغییر ‌مدیر آزمایشگاه فنی مکانیک خاک
 جلوگیری از بازار سیاه اوراق مسکن
 راه حلی برای تامین مسکن روستایی
 تاثیر وام 80 میلیونی مسکن بر بازار
 خلع پیمانکار مسکن مهر مریوان
 مسکن مهر خراسان جنوبی آماده شد