شنبه، ۲۴ بهمن ۱۳۹۴
نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات افزودن به آدرس های برگزیده افزودن به آدرس های برگزیده
  ISSN 1735-7330

شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران (شاسا)

صفحه نخست

آرشیو

پیوندها

تماس با شاسا

  
 پیگیری دستور رهبر درباره مقابله با زمین‌خواری
 زمین‌خواران تغییر روش داده‌اند
 آزاد‌سازی اراضی تصرف شده استان تهران
 بازگشایی پرونده باغ‌ شهرهای‌ غیرمجاز
 تخلف متولیان مبارزه با زمین خواری!
 زمین‌خواری آقازاد‌ه‌ها در مناطق آزاد بوشهر
 بزرگترین زمین‌خواری‌ کشور کجا رخ داده؟
 رفع تصرف از اراضی دولتی حومه تهران
 افشای زمین خواری گسترده در ونک
 دلایل گسترش زمین‌خواری در کشور
 افشای اسامی زمین‌خواران گردنه حیران
 روایتی تکان‌دهنده از زمین‌خواری در اردبیل
 جزئیات جدید از زمین خواری گردنه حیران
 تغییر کاربری اراضی غیرقانونی گردنه حیران
 چشمهای بسته شهرداران روی زمین خواری
 پشت پرده زمین‌خواری به نام یک وزارت!
 تکذیب بازداشت در زمین‌خواری شرق تهران
 دستگیری بزرگ‌ترین زمین‌خوار شرق تهران
 فروش باند و برج مراقبت فرودگاه قشم!
 زمین‌خواران به حال خود رها شدند

 اخبار زمین، مسکن و املاک
بایگانی اخبار  
 بازار سرد اجاره در شمال شهر
بازار اجاره بهای آپارتمان‌های 100 متری نوساز پایتخت نشان می‌دهد این واحدها بیشتر در مناطق شمال شهر قرار دارند و شواهد حاکی است غالب آنها بدون متقاضی هستند.
 گزارش مرکز آمار از رکود در بازارمسکن
مرکز آمار در گزارشی از کاهش ۲۱.۳ درصدی واحدهای مسکونی پیش‌بینی شده برای احداث ساختمان توسط شهرداری تهران و افزایش ۰.۳ درصد آن در شهرداری‌های کشور در تابستان ۹۴ نسبت به تابستان ۹۳ خبرداد.
 سه راه ناهموار به سوی خانه‌دار شدن
ذخیره غالب جوانان برای خرید مسکن کافی نیست؛ اعتبارات بانکی نیز با سقف تسهیلات کوتاه مدت و نرخ سود 14 درصد امکان تهیه مسکن را فراهم نمی‌کند.
 کاهش حجم معاملات مسکن در آذرماه
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران از کاهش ۲.۸ درصدی حجم معاملات مسکن در آذرماه امسال نسبت به مدت مشابه در سال قبل خبر داد.
 ادامه افت قیمت مسکن
افت قیمت‌ها در کنار رکود بازار مسکن، سیر نزولی ساخت و ساز را رقم زده است که در کنار نیاز انباشته سال‌های گذشته، زنگ خطری برای تقاضا به شمار می‌رود.
 خانه‌های نوساز تهران بیشترین طالب را دارند
با اینکه معاملات واحدهای نوساز کمتر از 5 سال شهر تهران در آذرماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 3.6 درصد کاهش داشته، این واحدها در آذرماه با سهم 6888 مورد بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داده اند.
 چرا تسهیلات، بازار مسکن را تکان نداد؟
بازار مسکن از دو سال گذشته تاکنون در وضعیت رکود به سرمی‌برد و کمتر کسی حاضر است در این بخش سرمایه گذاری کند و از سوی دیگر افزایش نرخ تسهیلات مسکن نیز نتوانسته چندان تاثیر مثبتی بر رونق ساخت و ساز مسکن استان داشته باشد.
 با 60 میلیون تومان در پایتخت خانه بخرید!
در محله یافت آباد تهران می‌توان با 60 میلیون تومان یک خانه 45 متری خریداری کرد.
 سهم مسکن از وام بانکی به حداقل رسید
گرچه بخش "مسکن و ساختمان" در هشت ماهه ابتدایی امسال حدود 23 هزار میلیارد تومان از مجموع تسهیلات پرداختی بانکها را به خود اختصاص داده اما سهم دریافتی این بخش از کل تسهیلات را نسبت به چهار دوره مشابه گذشته در حداقل قرار داد.
 مسکن گران نمی‌شود
یک کارشناس اقتصاد مسکن، تاثیر مذاکرات هسته‌ای و ورود نقدینگی به بخش مسکن را مستلزم گذشت حداقل زمان یک‌ساله دانست و گفت: در حال حاضر هرگونه افزایش قیمت خارج از کشش در بخش مسکن رکود این بازار را تشدید خواهد کرد.
 قیمت آپارتمان‌های نیمه‌لوکس تهران
قیمت آپارتمان‌های نیمه لوکس شهر تهران که به نظر می‌رسد در شرایط فعلی با کمبود مشتری مواجه هستند بین یک تا 3 میلیارد تومان است.
 اعتبار سالانه صنعت ساختمان کشور
رییس بنیاد تعاون ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: فارغ از پروژه های عمرانی، فقط در صنعت ساختمان سالانه 100 هزار میلیارد تومان در کشور در حال گردش است.
 اکنون فرصت خرید خانه است
بانک مرکزی اعلام کرد که قیمت هر متر خانه در آذرماه با افزایش حدود 0.6 درصدی نسبت به آبان‌ماه و کاهش 1.2 درصدی نسبت به آذر پارسال همراه بوده است. با این حال تاکید شده که اکنون بهترین فرصت برای خرید خانه است.
 نیاز به یک میلیون واحد مسکونی نداریم
یک کارشناس مسکن با طرح این ادعا که کشور نیاز به یک میلیون واحد مسکونی ندارد، گفت: نیاز به یک میلیون واحد مسکونی در صورتی احساس می‌شود که کشور دارای رشد اقتصادی هشت درصد شود و مشکل بیکاری حل شده باشد.
 عمر مسکن در ایران 15 سال است
عضو هیات مدیره انجمن مهندسان راه و ساختمان ایران با بیان این‌که عمر متوسط استمرار استفاده از مسکن در ایران 12 تا 15 سال است، آسیب‌های زیست محیطی و هدررفت منابع کشور را از ضررهای تخریب زودهنگام ساختمان‌ها عنوان کرد.
 دولت توان حل مشکلات مسکن را ندارد
یک کارشناس مسکن با بیان این‌که با وجود کاهش درآمدهای نفتی دولت توان حل مشکلات بخش مسکن را ندارد، امضای برجام و پی. ام . دی را اتفاقات مثبتی دانست که می‌تواند منجر به ورود سرمایه‌های خارجی و ارتقای بهره‌وری بخش مسکن شود.
 بی‌توجهی مسکن به تلنگر دلار
با توجه به رشد 10 درصدی قیمت دلار از تابستان سال جاری تاکنون برخی فعالان بازار معتقد بودند ممکن است به همین نسبت در کوتاه مدت شاهد رشد مسکن به اندازه قیمت دلار باشیم اما کارشناسان معتقدند بی‌توجهی به شاخص‌های اثرگذار بر بازار مسکن به قدری بوده که به این زودی‌ها بخش مسکن با شوک دلار دچار تحول نخواهد شد.
 وقتی وام مسکن 800 هزار تومان شد
تصویر زیر، صفحه اول روزنامه کیهان در تاریخ ۲۴ آذر ۱۳۵۵ را نشان می‌دهد.
 بی‌تفاوتی مسکن به سیگنال‌های بازار
در حالی وام مسکن افزایش یافته و نرخ ارز با نوساناتی روبرو شده است که بازار مسکن توجهی به این سیگنال‌ها نشان نمی‌دهد و همچنان با رکودی عمیق روبرو است.
 نرخ اجاره خانه در نازی آباد
با 10 میلیون ودیعه و 150 هزار تومان اجاره ماهیانه می‌توان در محله نازی‌آباد یک واحد 40 متری قدیمی‌ساز اجاره کرد.
 قیمت آپارتمان در منطقه افسریه
قیمت آپارتمان در محله افسریه شمالی بر اساس سن بنا، موقعیت، امکانات و شرایط بین حدود هر متر مربع یک میلیون و 600 هزار تا حدود 3 میلیون و 900 هزار تومان است.
 چسبیدن قیمت مسکن به بشکه‌های نفت
برخی کارشناسان بر این نظرند که بخش مسکن برای رونق احتمالا باید تا زمان افزایش قیمت نفت صبر کند.
 رکود در رکود مسکن در حال کلید خوردن
دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران با بیان این‌که بخش مسکن تحت تاثیر تحریم‌ها قرار نداشته، ادعا کرد: به دلیل سیاست‌های مطالعاتی ضعیف و نداشتن اسناد بالادستی، رکود در رکود بخش مسکن در حال کلید خوردن است.
 صدور قریب به 2 میلیون سند مالکیت
در هشت ماهه امسال یک میلیون و 990 هزار و 326 سند مالکیت با رشد 8 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور صادر شده است.
 آپارتمان در نیاوران متری چند؟
قیمت آپارتمان در محله نیاوران بین حدود هر متر مربع 6 میلیون تا حدود 12 میلیون تومان است.
 قیمت مسکن قابل کنترل است
با کنترل انتقال اثرات شوک‌های درآمدهای نفتی به بخش مسکن می‌توان در بلندمدت بیش از 36 درصد نوسانات قیمت نسبی مسکن را کاهش داد.
 افزایش قیمت اوراق مسکن منطقی است
رئیس اداره ابزارهای نوین مالی فرابورس گفت: با افزایش میزان وام مسکن و اعلام شرایط جدید خرید اوراق، تقاضا برای این اوراق افزایش پیدا کرده و افزایش تقاضا موجب رشد منطقی قیمت شده است.
 شرایط جدید خرید و فروش اوراق مسکن
به‌دنبال افزایش سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن از محل اوراق «تسه» (اوراق امتیاز تسهیلات مسکن) از سوی بانک مسکن، دستورالعمل خرید و فروش این اوراق در بازار فرابورس ایران اعلام شد.
 جزئیات جدید از فروش قسطی مسکن
طرح فروش قسطی مسکن وارد فازهای جدیدی شده و بانک مسکن آماده عقد تفاهم نامه با انبوه سازان است.
 اطلاعات نقد درباره طرح مسکن قسطی
خریدارانی که قصد خرید مسکن اقساطی پیشنهادی انبوه‌سازان را دارند باید حدود 25 درصد از قیمت نهایی مسکن را فراهم کنند.
 پیشتازی آپارتمان‌های کم‌متراژ منطقه 14
محله شیوا در تولید آپارتمان‌های کم‌متراژ نوساز، مقام اول را در منطقه 14 شهر تهران داشته است.
 انتظار کاهش اجاره‌بها در زمستان
رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران پیش‌بینی کرد با توجه به کاهش جابه‌جایی در فصل زمستان شاهد پایین آمدن 10 درصدی اجاره‌بها باشیم.
 دهک‌های پایین صاحب خانه نمی‌شوند
یک کارشناس گفت: فروش اقساطی مسکن با توجه به اقساط بالای آن نه منجر به تحرکی در بازار مسکن می‌شود و نه می‌تواند مشکل مسکن دهک‌های پایین را حل کند.
 قیمت خانه‌های کلنگی شمال پایتخت
قیمت خانه‌های کلنگی منطقه 5 شهر تهران در محله‌های پونک، جنت آباد، فردوس، سازمان آب، حصارک، شهران جنوبی، مبعث، باغ فیض، کن و پرواز بین حدود هر متر مربع یک میلیون و 800 هزار تا حدود 15 میلیون تومان است.
 سردی معاملات مسکن در آذر
رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران تعداد معاملات خرید و فروش و اجاره مسکن طی 9 روز ابتدای آذرماه سال جاری را اعلام کرد.
 سیاست‌های صحیح رونق صنعت ساختمان
یک کارشناس حوزه مسکن با تاکید بر اینکه ثبات بازار مسکن مانع از بروز رکود در این بازار می شود، گفت: هیجانات بازار باعث رشد و رونق کوتاه مدت می شود و در دراز مدت رکودی عمیق بر بازار حاکم می کند .
 متخصصان بین‌المللی املاک در راه ایران
انجمن بین‌المللی متخصصان املاک (AIPP) نیز به صف علاقه‌مندان به حضور در بازار ایران پیوست.
 کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن
قیمت اوراق تسهیلات مسکن که در هفته گذشته در قیمت‌های بالای 70 هزار تومان معامله می‌شد، روند نزولی به خود گرفت و مجددا به کمتر از 70 هزار تومان رسید.
 قیمت آپارتمان‌های نوساز شمال تهران
بررسی میدانی از 82 مورد آپارتمان 180 متری نوساز فروخته شده در شهر تهران از فروردین ماه سال 1393 تا کنون نشان می‌دهد اغلب این واحدها در منطقه یک قرار دارند و قیمت آنها در محله‌های مختلف پایتخت بین هر متر مربع 4 میلیون تا حدود 16 میلیون تومان است.
 فایل‌های فروش مسکن خاک می‌خورد
سیاست سرکوب تقاضا از سوی دولت در بخش مسکن در حالی ادامه دارد که برخی فایل‌های فروش مسکن حدود یکسال است که در بنگاه‌های املاک خاک می‌خورد.
 آپارتمان‌های زیر 80 میلیون تومانی پایتخت
بررسی معاملات انجام شده در دفاتر مشاور املاک شهر تهران نشان می‌دهد هنوز می‌توان با کمتر از 80 میلیون تومان آپارتمان نوساز خریداری کرد.
 جزئیات فروش اقساطی مسکن
با گذشت حدود یکسال از ارائه بسته پیشنهادی انبوه سازان به دولت، با بخشی از این طرح که فروش اقساطی مسکن از سوی انبوه سازان به خریداران است، موافقت شد.
 وام ۶۰ میلیونی مسکن ابلاغ نشد
با گذشت بیش از یک ماه از مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش وام ۳۵ میلیون تومانی مسکن به ۶۰ میلیون تومان، هنوز خبری از ابلاغ این وام به شعب بانک مسکن نیست.
 آپارتمان‌های 50 متری کجای پایتخت هستند؟
گزارش میدانی از آپارتمان‌های 50 متری نوساز فروخته شده در شهر تهران نشان می‌دهد این واحدها بیشتر در محله‌های دامپزشکی، زنجان، بریانک، سلسبیل، هفت چنار و تیموری قرار دارند.
 اعطای مسکن به قربانیان شین‌آباد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از قرار گرفتن قربانیان حادثه شین‌آباد تحت پوشش بازنشستگی و همچنین اعطای وام بلاعوض به آنان خبر داد و توضیحاتی را نیز در مورد بودجه و برنامه‌های سازمان بهزیستی ارائه کرد.
 تصمیمات جدید مالیاتی درباره خانه‌های خالی
معاون سازمان مالیاتی کشور گفت: مالیات بر خانه‌های مسکونی خالی راهکاری برای جلوگیری از خالی نگاه‌داشتن منازل مسکونی و افزایش عرضه مسکن است.
 خاورمیانه چقدر در مسکن سرمایه‌گذاری کرد؟
سرمایه‌گذاری خاورمیانه‌ای‌ها در حوزه مسکن علیرغم کاهش جهانی قیمت نفت به بیشترین رقم در ۸ سال اخیر رسید.
 قیمت آپارتمان‌های قدیمی در تهران
قیمت برخی آپارتمان‌های 80 متری چند سال ساخت شهر تهران که از ابتدای سال جاری تا کنون معامله شده‌اند بین هر متر مربع یک میلیون و 700 هزار تا 5 میلیون و 25 هزار تومان بوده است.
ابلاغ وام 60 میلیونی مسکن + شرایط
ابلاغ وام 60 میلیونی مسکن + شرایط
گرچه بانک مسکن هنوز وام 60 میلیون تومانی خرید از محل اوراق گواهی حق تقدم را در دستور کار خود قرار نداده و این تسهیلات در شعب آن ارائه نمی شود ولی مصوبه و جزئیات آن حدود 20 روز پیش از سوی بانک مرکزی به این بانک ابلاغ شده است.
 افزایش قیمت اوراق تسهیلات مسکن
اوراق تسهیلات مسکن که مدتها در محدوده 67 تا 69 هزار تومان معامله می شد، از ابتدای هفته روند صعودی خود را آغاز کرد و به بالای 70 هزار تومان رسید.
 صفحه ۱ از ۲۰   ۲   ۳   ۴   ۵   ۶   ۷   ۸   ۹   ۱۰   بعدی » 

 

 

سوپرپایپ جدید

شرکت کپکو

پکیج رادیانت

 بنیاد امور بیماریهای خاص

 آخرین اخبار مسکن و ساختمان 
 مصوبه جدید درباره مسکن مهر
 بسته شدن پرونده مسکن‌مهر پردیس
 یک سوم ایرانی‌ها اجاره‌نشین هستند
 رنج‌های مسکن مهر تمام می‌شود؟
 تقویت همزمان تولید و تقاضای مسکن
 بی‌توجهی به جداسازی لرزه‌ای در ساخت و ساز
 همه بانک‌ها تسهیلات ۸۰ میلیونی پرداخت کنند
 دستور وزیر برای نوسازی ورزشگاه آزادی
 هشدار به خریداران مسکن مهر
 زمین‌خواری حاد در محدوده شهرها نداریم
 وام مسکن به نیازمندان واقعی داده نمی‌شود
 سنددار شدن اراضی دولتی بافت‌های فرسوده
 بافت‌های فرسوده سند‌دار می‌شوند
 مهم‌ترین قطعه کریدور شمال به جنوب در گام نهایی
 آخرین وضعیت ساخت مسکن مهر
 احتمال افزایش وام خرید مسکن
 هشدار به متقاضیان پیش‌خرید ساختمان
 نامه آخوندی به نوبخت
 انتقاد معاون وزیر از سود وام مسکن
 یارانه مسکن مهر ۲ برابر می‌شود
 ظرفیت مسکن این استان‌ها پر است
 تکمیل رواق‌های غربی و شرقی مصلی تهران
 "شهراه" پل ارتباطی شهروندان با وزارت راه
 اثرات تحریم اقتصادی بر بازار مسکن
 منافع مردم با قیمت‌گذاری دستوری تامین نمی‌شود
 هشت پیشنهاد برای بازارگرمی مسکن
 کسری بودجه 6 میلیاردی مسکن ویژه
 بساط سازمان حمایت را جمع کنید!
 اختصاص اعتبار برای حمایت از مسکن مهر
 بهترین زمان برای خرید مسکن
 اصلاح اساسنامه شرکت شهر فرودگاهی امام
 اعتبار لازم برای تکمیل آزاد‌راه‌ها
 راهکار وزیر برای تحقق اقتصاد مقاومتی
 ساخت مسکن اطراف تهران به جای انتقال پایتخت
 مصلا کی به بهره‌برداری می‌رسد؟
 مهلت به متقاضیان مسکن مهر پرند
 مسکن اجتماعی، چشم‌انتظار پول
 مسکن قسطی متقاضی ندارد
 همکاری خارجی ها در پروژه‌های راه‌وشهرسازی
 تغییر رویکرد در بهسازی بافت‌های فرسوده
 راهکار نزدیک شدن قیمت مسکن به توان متقاضیان
 اولویت در نوسازی بافت‎های فرسوده بود
 سه محور اصلی مشکلات اقتصاد ایران
 جدول اقساط وام ۱۰۰ میلیونی مسکن
 تامین وام مسکن توسط بانک و انبوه‌ساز
 تشکیل بانک توسعه‌ای مسکن در برنامه ششم
 جزئیات بیشتر از طرح فروش قسطی مسکن
 احتمال ایجاد صندوق توسعه بزرگراه‌ها
 احتمالات بانک مرکزی از معاملات مسکن
 مسکن مهر اندیشه آماده افتتاح