چهارشنبه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۳
نسخه چاپی ارسال به دوستان ارسال به دوستان انتقادات و پیشنهادات انتقادات و پیشنهادات افزودن به آدرس های برگزیده افزودن به آدرس های برگزیده
  ISSN 1735-7330

شبکه اطلاع رسانی ساختمان ایران (شاسا)

صفحه نخست

آرشیو

پیوندها

تماس با شاسا

  
 اخذ سند اراضی ملی لرستان
 سنددار شدن اراضی ملی آذربایجان غربی
 راه اندازی سامانه بانک زمین در البرز
 باز پس‌گیری اراضی دولتی البرز
 باز پس‌گیری اراضی تصرف شده کرمان
 بازپس گیری اراضی ملی مهاباد
 رفع تصرف از اراضی ملی اصفهان
 تعیین تکلیف اراضی جهاد نصر
 رفع تصرف از اراضی ملی جنوب کرمان
 رفع تصرف از اراضی ملی کهنوج
 رفع تصرف اراضی حفاظت شده کرخه
 رفع تصرف از اراضی آذربایجان غربی
 رفع تصرف از اراضی ملی کردستان
 رفع تصرف از اراضی ملی مازندران
 افزایش کوه‌خواری و دریاخواری
 پرونده زمین خواری تهران هنوز باز است
 شگرد زمین خوارن لو رفت!
 رفع تصرف از اراضی ملی ماهشهر
 آزادسازی اراضی دولتی خراسان
 بازپس گیری اراضی تالاب میاندوآب

 اخبار زمین، مسکن و املاک
بایگانی اخبار  
آمار تأمل انگیز از اوراق خرید مسکن
آمار تأمل انگیز از اوراق خرید مسکن
اوراق امتیاز خرید مسکن که روزی در محدوده 35 هزار تومان در فرابورس ایران خرید و فروش می‌شد اکنون در سقف قیمتی خریداران خود را ناکام می‌گذارد؛ در این خصوص 2 مدیر از سیستم بانکی و بورس آمارهای قابل تأمل و جالبی را ارائه کرده‌اند.
 تورم اجاره مسکن ۱۸.۹ درصد شد
طی سه ماه نخست سال جاری شاخص بهای مسکن اجاری در مناطق شهری ایران نسبت به سه ماهه مشابه سال قبل ۱۸.۹ درصد افزایش یافته است.
 لغو مجوز تغییر کاربری اراضی احمدی نژاد
بر اساس مصوبه هیأت وزیران یازدهم که طی روزهای اخیر با امضای معاون اول رئیس‌جمهور به پنج نهاد دولتی ابلاغ شده، مصوبه دولت سابق درباره تغییر کاربری به استناد اختیارات اصل 138 قانون اساسی لغو شده است.
 صندوق پس انداز مسکن آری یا خیر؟
یک کارشناس اقتصادی با مطلوب ارزیابی کردن پیشنهاد صندوق پس انداز مسکن، گفت: صندوق پس انداز مسکن راهکار مناسبی برای خرید مسکن متوسط و ارزان قیمت است.
 رشد امتیاز تسهیلات مسکن
بازار امتیاز تسهیلات مسکن بین 0.1 تا 1.7 درصد افزایش قیمت داشت و نرخ هر ورقه امتیاز تسهیلات مسکن آبان91 به 956 هزار و 559 ریال ثبت شد.
 خانه های خالی قفل مسکن را می گشاید؟
آیا سخت گیری به مالکان خانه های خالی، قفل مشکل مسکن را می گشاید؟
 واکنش بازار به نامه آخوندی و سیف
یک روز پس از انتشار نامه مشترک وزیر راه و شهرسازی و مدیرکل بانک مرکزی به رئیس‌جمهوری در خصوص پرداخت وام خرید با سود یارانه‌ای، نرخ اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن در همه سررسیدها افزایش یافت.
 مسکن مهر ونزوئلا جواب داد
اجرای طرح بزرگ مسکن ونزوئلا به دستور «هوگو چاوز» رهبر فقید این کشور باعث خانه‌دار شدن حدود ۱۰ هزار خانواده کم‌درآمد در آینده‌ای نزدیک در این کشور خواهد شد.
امام خمینی (ره) چگونه خانه خرید؟
امام خمینی (ره) چگونه خانه خرید؟
عروس امام می‌گوید: هر شب در ساعتی معین امام خاطره می‌گفت و یکی از شب‌ها صحبت به این مسئله کشیده شد که گاهی اموری غیر منتظره رخ می‌دهد هرچه می‌اندیشد جز لطف الهی چیزی نمی‌بیند. امام با تأکید بر این مطلب، ماجرای خرید خانه را در قم تعریف کردند.
 ناکارآمدی صندوق پس‌انداز بانک مسکن
کارشناس اقتصاد مسکن با تاکید بر این‌که صندوق‌های پس‌انداز مسکن بانک مسکن در راستای تشویق تقاضای موثر نیست، گفت: باید انحصار بانک مسکن در این زمینه شکسته شود و سایر بانک‌ها نیز بتوانند وام مبتنی بر پس‌انداز پرداخت کنند.
 قیمت آپارتمان‌های 100 متری در تهران
بررسی‌های میدانی از بازار مسکن نشان می‌دهد تعداد زیادی از واحدهای با متراژ بالای 90 متر در سطح شهر تهران خالی هستند چرا که قیمت این آپارتمان‌ها با قدرت خرید مردم همخوانی چندانی ندارد لذا عرضه‌شان نسبت به تقاضایشان بیشتر است و حدود 300 تا بیش از 600 میلیون تومان قیمت دارند.
 در کمتر از یک ساعت صاحب خانه شوید
میان‌بری که متقاضیان خرید مسکن برای تقویت توان مالی خود ایجاد کرده‌اند، باعث شده نیمی از قیمت آپارتمان‌های کوچک‌متراژ از طریق وام موجود و رهن یکساله آپارتمان، تامین شود و مدت زمان لازم برای خرید و فروش خانه‌های کوچک در حداکثر یک ساعت کاهش پیدا کند. این را دلالان بازار مسکن می‌گویند.
 اهدای اسناد ملکی سازمان املاک بنیاد
در مراسمی نمادین سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان اسناد ملکی را به مردمی که واجد شرایط اخذ سند از این سازمان بودند، اهدا کرد.
 عرضه سهام سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود
معارفه شرکت سرمایه‌گذاری مسکن زاینده‌رود برای عرضه ۱۰درصد از سهام برگزار شد که به همین ترتیب طبق اعلام مدیران شرکت تا پایان هفته آینده این عرضه انجام خواهد شد.
 افزایش قیمت امتیاز تسهیلات مسکن
بازار امتیاز تسهیلات مسکن در روز جاری بین ۰.۱ تا ۱.۴ درصد رشد داشت و نرخ هر ورقه امتیاز تسهیلات مسکن آبان۹۲ به ۹۴۱ هزار و ۳۸ریال رسید.
کاهش قیمت مسکن در چین
کاهش قیمت مسکن در چین
بلومبرگ از کاهش قیمت مسکن در اغلب شهرهای چین(دومین اقتصاد بزرگ جهان) خبر داد و نوشت: در ماه ژوییه(10 تیر الی 9 مرداد) قیمت خانه نوساز تقریبا در تمام شهرهایی که دولت چین سیاست سختگیری در وثیقه وام بانکی را در پیش گرفته است، کاهش یافت.
 انتشار مصوبه وام مسکن خبرنگاران + سند
انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه نگاران مصوبه اعطای وام مسکن به خبرنگاران را منتشر کرد.
 مصادره املاک ایران در کانادا
یک منزل قدیمی در تورنتو که ادعا شده متعلق به ایران است تبدیل به سوژه ای جدی برای تبلیغات ضد ایرانی و همچنین فضاسازی برای مصادره اموال کشورمان شده است.
 خرید و فروش اوراق مسکن خارج از سیستم
رئیس اداره نظارت بازار فرابورس در مورد خرید و فروش اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن توسط مشاوران املاک و بنگاه‌ها هشدار داد و اعلام کرد معامله این اوراق تنها از طریق شرکت‌های کارگزاری یا شعب بانک مسکن امکان‌پذیر است.
 توضیح وزیر درباره وام مسکن خبرنگاران
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره‌ی وضعیت وام مسکن خبرنگاران توضیحاتی را ارائه کرد.
 قیمت اوراق مسکن کاهش یافت
بازار امتیاز تسهیلات مسکن در روزجاری با کاهش اندک قیمت روبرو شد و نرخ هر ورقه امتیاز تسهیلات مسکن اردیبهشت ۹۲ به ۹۳۷ هزار و ۷۸۷ ریال رسید.
 افزایش وام مسکن سوداگری می‌آورد
افزایش سقف تسهیلات مسکن به 80 میلیون تومان نه تنها کمکی به اقشار نیازمند خانه به ویژه در کلان شهرها نخواهد بود بلکه سوداگری و سفته‌بازی را در بازار این بخش از اقتصاد به همراه می‌آورد.
مالیات برای صاحبان خانه‌های خالی
مالیات برای صاحبان خانه‌های خالی
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اعلام اینکه صاحبان خانه‌های خالی و واحدهای بدون سکنه در برج‌ها به زودی باید مالیات بپردازند، گفت: نرخ مالیات بر واحدی که یک سال خالی است، با واحدی که سه سال خالی باشد، متفاوت خواهد بود.
 شرط خروج رکود از بازار مسکن
یک کارشناس عمران گفت: خروج از رکود مسکن نیاز به حمایت‎های دولت دارد.
 بخش مسکن لوکوموتیو اقتصاد است
یک کارشناس مسکن در میزگرد مسکن گفت: بخش مسکن به عنوان لوکوموتیو اقتصاد برای خروج از رکود تورمی به شمار می‌رود و به منظور فراهم شدن زمینه‌های خروج از رکود باید با افزایش سرمایه‌گذاری، میزان تولید مسکن ارتقاء یابد.
 تعیین تکلیف مالکیت باغ سیب کرج
سخنگوی شورای اسلامی کرج از تعیین تکلیف مالکیت باغ تاریخی سیب مهرشهر این شهرستان خبر داد و گفت: 30 درصد باغ به عنوان سهم بنیاد مستضعفان و جانبازان تغییر کاربری می دهد و بقیه به عنوان فضای سبز در اختیار شهرداری قرار می گیرد.
 اختلاف ملکی مردم با جهاد کشاورزی
رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: کارگروه‌هایی برای بررسی اختلافات ملکی مردم با سازمان جهاد کشاورزی استان‌ها تشکیل می‌شود.
 بازار مسکن / ثبات یا افزایش قیمت؟
کلیات طرح وام 80 میلیون تومانی خانه که با موافقت بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی در دستور کار قرار گرفته، احتمالا در ماه آینده ابلاغ می‌شود که تاثیرات قابل ملاحظه‌ای در بازار مسکن خواهد داشت.
 وجود دلال‌ها در حوزه‌ی مسکن
یک کارشناس شهرسازی گفت: وجود دلال‌ها در حوزه‌ی مسکن به ضرر جامعه است.
 کتاب ساخت مسکن در آموزه‌های دینی
کتاب «ساخت مسکن در آموزه‌های دینی» به قلم مصطفی آخوندی از سوی انتشارات پژوهشگاه امام صادق(ع) در هشت فصل و در 216 صفحه منتشر شد.
 صدور اسناد مالکیت مازندران
مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران از صدور بیش از 47 هزار جلد سند مالکیت در چهار ماه اول سال جاری و رشد آن نسبت به سال قبل در استان خبر داد.
 رشد قیمت اوراق تسهیلات مسکن
بازار امتیاز تسهیلات مسکن در روزجاری با رشد قیمت مواجه شد و نرخ هر ورقه امتیاز تسهیلات مسکن فروردین ۹۱ به ۹۴۱ هزار و ۹۰۶ ریال رسید.
 ایا یخ بازار مسکن آب می‌شود؟
عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان گفت:‌ بازار مسکن اهواز هم‌اکنون نسبت به گذشته تقریباً بهتر شده اما هنوز به روال عادی خود برنگشته است.
 تبدیل باغات پایتخت به فضاهای سبز
تهران شهری است که زمانی به دلیل وجود باغات و فضاهای سبز بسیار زیاد چنارستان نام داشته اما امروز از آن همه باغ چیز زیادی باقی نمانده و به جای درختان، ساختمان ها سر به فلک کشیده اند.
 استخدام در سازمان ثبت اسناد
سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود و بر اساس مجوز معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست‌جمهور نیروی پیمانی استخدام می‌کند.
اوراق مسکن دوباره گران شد
اوراق مسکن دوباره گران شد
اعمال سیاست های جدید برای کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن نیز نتوانست مانع افزایش قیمت این اوراق شود و هر روز شاهد افزایش قیمت این اوراق بدون خریدار هستیم!
 حراج خانه‌ها در سیستان‌
‌استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به مشکلات ناشی از طوفان سیستان و سیل در جنوب استان گفت: ما برای حل مشکلات، نیازمند نگاهی بلند منطبق با جغرافیا و وسعت استان هستیم.
آخرین وضعیت پرونده تعاونی مسکن برق
آخرین وضعیت پرونده تعاونی مسکن برق
رییس کل دادگستری استان تهران درباره آخرین وضعیت پرونده تعاونی مسکن برق نیز گفت: این پرونده در نوبت رسیدگی قرار دارد و هنوز تعیین وقت نشده است.
 اجاره‌نشینی افزایش یافت
میزان اجاره‌نشینی در تیر ماه امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل حدود 3.4 درصد و نسبت به خرداد 9 درصد افزایش یافته است.
 پیگیری وام مسکن خبرنگاران
رئیس انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه نگاران ایران گفت: این انجمن وام 30 و 45 میلیون تومانی مسکن خبرنگاران را تا حصول نتیجه نهایی از دولت پیگیری می‌کند.
 ثبت کاداستری اراضی کرمان
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: از مجموع مساحت بیش از 18 میلیون هکتاراراضی ملی تا کنون میزان 8 میلیون و 187 هزار و 78 هکتار وارد بانک کاداستر شده است.
 سرمایه گذاری صندوق ها در سپرده بانک مسکن
مدیریت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار از امکان سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری در سپرده های بانک مسکن و دریافت اوراق حق تقدم تسهیلات این بانک(تسه) خبر داد.
 تعادل عرضه و تقاضا در اوراق مسکن
رئیس اداره ابزارهای نوین مالی فرابورس از ابلاغ مجوز سازمان بورس به صندوق های سرمایه گذاری برای سپرده گذاری در بانک مسکن و دریافت اوراق حق تقدم تسهیلات این بانک خبر داد.
 مسکن خوزستان گرفتار در چنبره مشکلات
تهیه مسکن و خانه دار شدن همواره به عنوان یک آرزوی بزرگ برای قشر عظیمی از مردم کشور و خوزستان است و هر چند مسکن مهر این امید را زنده کرد اما در چنبره مشکل آماده سازی زیرساخت ها و ناتوانی افراد در تامین سهم آورده گرفتار شده است.
 وام مسکن یا پول خرد خرید مسکن!
بازار مسکن همچنان در رکود است و نیازمند تحریک. این گفته بسیاری از کارشناسان و مشاوران املاک است که با وجود افزایش نسبی وام مسکن در 5 ماه گذشته اما، تحرکات بازار را همچنان راکد اعلام می کنند.
 مجازات تخلف پیش‌فروش ساختمان
رییس کانون سردفتران و دفتریاران گفت که به موجب قانون پیش‌فروش ساختمان برای پیش فروش ساختمان بدون تنظیم سند رسمی مجازات حبس تعیین شده است.
 اوراق تسهیلات مسکن ارزان شد
بازار امتیاز تسهیلات مسکن در روزجاری با کاهش قیمت یک درصدی مواجه بود و نرخ هر ورقه امتیاز تسهیلات مسکن با ۱.۷ درصد افت به ۸۸۵ هزار و ۱۳۷ ریال رسید.
 کاهش فروش مسکن در رمضان
با وجود اینکه میزان خرید و فروش خانه طی چهار ماهه امسال نسبت به زمان مشابه پارسال 10 درصد افزایش یافته، این میزان معاملات در تیر ماه با کاهش 13 درصدی نسبت به خرداد همراه شده که ماه رمضان در این کاهش بی‌تاثیر نبوده است.
 ممیزی املاک قم در دست انجام
قائم مقام هماهنگی مناطق و امور شهری شهرداری قم با اشاره به اینکه ممیزی املاک هر پنج سال یکبار باید بازنگری شود اظهار کرد: این کار مهم و پایه‌ای پس از ۲۲ سال در قم در حال اجرا است.
خانه های خالی  مالیات می دهند
خانه های خالی مالیات می دهند
رییس کل سازمان امور مالیاتی از تصویب اصلاحیه قانون مالیات بر خانه های خالی در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: سازمان امور مالیاتی منتظر دریافت این اصلاحیه است تا آن را اجرا کند.
 صفحه ۱ از ۲۰   ۲   ۳   ۴   ۵   ۶   ۷   ۸   ۹   ۱۰   بعدی » 

 

 

سوپرپایپ جدید

شرکت کپکو

پکیج رادیانت

 بنیاد امور بیماریهای خاص

 آخرین اخبار مسکن و ساختمان 
 مسکن مهر امسال تکمیل می‌شود
 پیشرفت 82 درصدی مسکن مهر
 نفت و نیرو عامل تعویق تحویل مسکن مهر
 پیش‌بینی قیمت مسکن در تهران
 وزیر راه و شهرسازی وارد ایلام شد
 وعده ای برای مسکن مهر سبزوار
 اختلاف در مسکن مهر به ضرر مردم
 راه و شهرسازی زمین می‌فروشد
 مسکن مهر آماده منتظر انشعابات
 تعریف منابع جدید در بخش مسکن
 گزارش بررسی افزایش وام مسکن روستایی
 انحصار سرمایه گذاری از دولت گرفته شود
 بازپس گیری اراضی ملی تهران
 واگذاری مسکن خیرساز خراسان جنوبی
 دستور خروج مسکن از رکود را صادر کنید
 موانع اتصال آب، برق و گاز مسکن مهر
 وعده اتمام مسکن مهر آذربایجان غربی
 حمایت های تشویقی نوسازی بافت فرسوده
 توسعه فرودگاه امام به جایی نمی‌رسد
 وعده تحویل مسکن مهر تعاونیها
 تحویل مسکن مهر بنیاد مسکن
 توقف احداث مسکن مهر شاهرود
 قول بهره برداری از مسکن مهر ازنا
 مشکلات مسکن مهر لرستان
 اجرای طرح هادی روستایی قم
 یک برتری راه و شهرسازی قزوین
 مسکن مهر بوشهر آماده افتتاح
 مسکن مهر خورموج درحال احداث
 مسکن مهر سرایان آماده افتتاح
 ورود بخش تعاون به مسکن اجتماعی
 انتقاد از اعتبارات خدمات مسکن مهر
 فروش اوراق صندوق زمین از شهریور
 مهم‌ترین مشکل مسکن مهر آذربایجان
 دولت برنامه ای برای مسکن مهر ندارد
 در مسکن مهر مشکل آب و فاضلاب نداریم
 آمار حیرت‌آور از پیشرفت مسکن مهر
 مسکن مهر بدون خدمات واگذار می‌شود!
 شرط بانک مرکزی برای وام مسکن
 مسکن مهر به بانک مرکزی وصل بود!
 مسکن مهر آذربایجان نیازمند اعتبار
 اعتبار تخصیصی به مسکن مهر
 مشکل مالیات مسکن مهر آذربایجان
 مسکن اجتماعی برای محرومان
 مسکن مهر نیازمند مدیریت جهادی
 بهسازی بافت فرسوده اطراف حرم رضوی
 راه تامین منابع مالی مسکن اجتماعی
 اجرای طرح هادی روستایی ملایر
 بهره برداری از مسکن محرومان قم
 صدها هکتار بافت فرسوده در تهران
 تاسیس یگان حفاظت از اراضی دولتی